Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Wydarzenia z poprzednich miesięcy znajdują się w zakładce   Archiwum
(kliknij aby wejść)
Dnia 31 października 2013,  w naszej szkole, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych liceum
i gimnazjum.
zdjęcia
Dnia 14.11.2013r.  (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami

1630 – spotkanie z dyrektorem szkoły w auli
1700 – spotkania z wychowawcami
więcej
Od  28 do 31 października 2013 gościliśmy w naszej szkole dwie osoby: studentkę z Wietnamu
i studenta z Nowej Zelandii.  Podczas lekcji języka angielskiego można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat krajów, z których pochodzą.
zdjęcia
Lidia Zawistowska wraz z panią Stanisławą Laszczyńską uczestniczyły w wyjeździe studyjnym do Europarlamentu w Brukseli.
relacja Lidii Zawistowskiej
W najnowszym numerze gazety lokalnej "Słowo Regionu" zamieszczona została informacja na temat apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który w naszej szkole przygotowała klasa IId.
zobacz
Dnia 22 października br,  w naszej szkole odbyło się seminarium naukowe "Zachowania suicydalne - samobójstwa na Dolnym Śląsku"
zdjęcia

więcej
Chcesz zobaczyć jak wygląda nasza nowa sala gimnastyczna w środku? 
(stan na dzień 22 października 2013). Zapraszamy do galerii.
galeria

W dniach 20 - 21 października br w naszej szkole odbywał się II Festiwal Aktorstwa Filmowego.
W niedzielę 20 października br przyjechał do naszej szkoły Artur Żmijewski.
Wczoraj tj. 21 października gościliśmy w murach naszej szkoły dwóch aktorów: Bogusława Lindę
i Arkadiusza Jakubika.
zdjęcia

wywiad z Bogusławem Lindą


Pozdrowienia od B. Lindy

Spotkanie
z widzami
w auli
11 października 2013, w Instytucie Filologii Angielskiej we Wrocławiu,  uczniowie klasy III C wraz z p. dyrektor Dorotą Drózd-Skorupską i p. Markiem Ochremem wzięli udział w wykładzie dr Adama Białego na temat historii języka angielskiego. Uczestniczyli w nim studenci 3-ego roku anglistyki, w tym jeden z absolwentów naszej szkoły.
zdjęcia
Zamieszczony został protokół z wyborów przewodniczącego SU, uczniowskich przedstawicieli do Rady Szkoły i Młodzieżowej Rady Gminy oraz Rzecznika Praw Ucznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie, przeprowadzonych w dniu 11 października 2013r.
protokół
14 października klasa IId, pod opieką p. Andrzeja Ziółkowskiego, przygotowała apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony z otrzęsinami klas pierwszych.
Filmy dostępne są na naszym kanale YouTube.
zdjęcia

filmy
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej redakcja szkolnej strony internetowej składa wszystkim pracownikom szkoły i uczniom najlepsze życzenia.
szkoła na wesoło
11 października odbyły się w naszej szkole wybory na  Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz  członków Rady Szkoły i Młodzieżowej Rady Gminy.
zdjęcia
W zakładce Konkursy w LO umieszczony został spis konkursów, które odbędą się w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym.
zobacz
W ubiegłą sobotę 5 października  rozpoczęły się zajęcia laboratoryjne z chemii w ramach projektu Politechniki Wrocławskiej „Młody chemik eksperymentuje”.  W ćwiczeniach biorą udział uczniowie klasy II a: Natalia Gajos, Patrycja Kańczugowska, Patrycja Pistor,  Sonia Wieruszewska, Hanna Buys, Martyna Deniszczyk, Jakub Cybulak, Karolina Staniszczyk, Aneta Gwiazdowska. Uczniowie pod opieką pracowników uczelni będą poznawać  możliwości zastosowania i wykorzystania chemii w życiu codziennym. Życzymy powiedzenia i sukcesów w pracy badawczej!
zobacz zdjęcia
W dniach  od 4 do 5 października odbywa się akcja "Podziel się posiłkiem", w której udział biorą uczniowie naszej szkoły.
zobacz
Informujemy, że z okazji 100 rocznicy urodzin mgr Ireny Szybalskiej, długoletniej nauczycielki języka polskiego w naszej szkole, w dniu 19 października 2013 o godz 18.00 w strzelińskim kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. św. Floriana) odbędzie się msza w jej intencji, o której uczniów i przyjaciół zawiadamiają córki - Joanna Kowalska i Katarzyna Szybalska-Kotynia
Zamieszczona została nota biograficzna mgr Ireny Szybalskiej, nauczycielki języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelinie w latach 1947 - 1970.
zobacz
W zakładce "Szkoła w mediach" umieszczone zostały dwa artykuły z najnowszej gazety Słowo Regionu, w których poruszone zostały tematy związane z naszą szkołą
zobacz
Rada Samorządu Uczniowskiego informuje, że w naszej szkole od 1 października do 9 października 2013 roku trwać będzie kampania wyborcza kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz kandydatów na członków Rady Szkoły i Młodzieżowej Rady Gminy.
9 października 2013 roku na długiej przerwie w auli szkolnej nastąpi prezentacja wszystkich kandydatów. Po tym wydarzeniu prosimy wszystkie komitety wyborcze o oczyszczenie korytarzy i sal lekcyjnych z jakichkolwiek form promocji kandydujących.
10 października przewidziana jest cisza przedwyborcza.
11 października to dzień WYBORÓW SZKOLNYCH. Komisja wyborcza będzie pełnić dyżury na każdej przerwie (z przerwą po szóstej lekcji włącznie) na korytarzu na II piętrze.
więcej
Informujemy, że w menu "Matura" dodana została zakładka "Arkusze maturalne", w której znajdziecie arkusze wraz odpowiedziami z egzaminu maturalnego z 2013 roku
arkusze
Informujemy, że w menu "O Szkole" dodana została zakładka "Lista wszytkich pracowników szkoły od 1945 r". Sprawdźcie, może odnajdziecie tam swoich bliskich.
lista

październik 2013