Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Wydarzenia z poprzednich miesięcy znajdują się w zakładce   Archiwum
(kliknij aby wejść)

wrzesień 2020  - październik 2021

Uwaga!
Aby mieć pewność, że oglądasz najświeższą wersję aktualności odśwież stronę klawiszem F5.
 
Stowarzyszenie Hospicjum Domowe „Nadzieja”, Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Szkolny serdecznie zapraszają do dołączenia do corocznej akcji „sadzenia żonkili”, która w tym roku odbędzie się 12 października.
W związku z tym, bardzo prosimy każdą z klas o przynoszenie cebulek żonkili
do 11 października ( poniedziałek)- do pedagoga szkolnego s.204 lub na portiernię.
W czwartek 30 września na stadionie miejskim odbył się Memoriał im.Krzysztofa Szczegielniaka.  Nasze liceum startowało w dwóch kategoriach.
Zwyciężyliśmy  w każdej z grup.
GRATULACJE!!!
zdjęcia
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele szkół ponadpodstawowych, Drodzy Uczniowie,


w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, kontynuując działania prozdrowotne w zakresie promowania zdrowia, aktywności fizycznej, roli profilaktyki zdrowotnej w życiu człowieka oraz organizowania szczepień przeciwko Covid-19, serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie „Szkoła LIVE - jesteśmy na TAK”.

Organizatorem konkursu jest Wojewoda Dolnośląski.

Celem Konkursu jest aktywna promocja szczepień przeciwko Covid-19 prowadzona w działających na terenie województwa dolnośląskiego szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs jest przeprowadzany w terminie od 28 września 2021 r. do 10 grudnia 2021 r.

Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie relacji ze zrealizowanych w szkole działań informacyjno-profilaktycznych związanych z promocją szczepień przeciw Covid-19 oraz rekomendacji, która w oryginalny sposób przedstawi, dlaczego młodzi ludzie powinni się szczepić.

Zgłoszenia do Konkursu dokonuje do 19 listopada 2021 r. dyrektor szkoły, poprzez wypełnienie formularza „Szkoła LIVE - jesteśmy na TAK”, zamieszczonego na stronie https://info.kowroc.pl

Każda szkoła, która zostanie laureatem Konkursu, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Konkursie oraz bieżącego wykorzystywania materiałów edukacyjnych Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Z wyrazami szacunkuKuratorium Oświaty we Wrocławiu
zasady
UWAGA!!!
Dnia  30 września 2021 r. (czwartek)
uczniowie klas pierwszych i drugich
wychodzą do Strzelińskiego Ośrodka Kultury
na bezpłatny spektakl profilaktyczny „XERO 24” według następującego harmonogramu:
Uczniowie klas I godz.10.00
Uczniowie klas II godz. 12.00

Uczniowie wracają do szkoły na lekcje po zakończeniu spektaklu.

Opiekunowie klas:
Klasa I A– Justyna Markowska
Klasa I B – Małgorzata Wójcikiewicz
Klasa I C – Komar Małgorzata
Klasa I D– Magdalena Kwiatkowska-Kłys
Klasa IIA– Justyna Markowska
Klasa IIB– Małgorzata Wójcikiewicz
Klasa IIC– Małgorzata Komar
Ewa Kaczmarek, uczennica klasy 3a LO Strzelin zajęła 2 miejsce w Strzelińskiej dziesiątce w kategorii "Najlepsza Zawodniczka Miasta i Gminy Strzelin". Ewa pokonała dystans 10 km.  w czasie 1 h i 4 min.
GRATULACJE !!!
zdjęcia
21 września 2021 r. nasza szkoła prezentowała swoją ofertę edukacyjną na Targach Pracy i Edukacji, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie.

więcej
Zapraszamy do obejrzenia 30. odcinka „Rozmawiamy z artystami.”
Tym razem naszym gościem był Tomasz Karolak - znany aktor oraz wokalista zespołu „Pączki w tłuszczu”

wywiad
17 września delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystości z okazji Światowego Dnia Sybiraka i 82. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. O godz. 11.00 odbyła się uroczysta msza w kościele parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego
w Strzelinie, a o 12.30, po okolicznościowych przemówieniach, po modlitwie w intencj zmarłych Sybiraków delegacja uczniów wraz z dyrekcją złożyła kwiaty pod pomnikiem Zesłańców Sybiru.
zdjęcia
Szanowni Państwo,

Fundacja Świat dla Młodych Katarzyny i Michała Tyszkowskich ogłasza nabór wniosków do programu stypendialnego „Świat dla Młodych” w roku szkolnym 2021/2022.

Stypendium przeznaczone jest dla uczniów i uczennic dolnośląskich szkół średnich, którzy podczas nauki w szkole wykazują się szczególnymi uzdolnieniami, osiągnięciami i aktywnością w zakresie języków obcych.

Stypendium stanowi formę pomocy dla zdolnej i aktywnej młodzieży z terenu Dolnego Śląska.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków do 31 października 2021 roku.

Pozdrawiam serdecznie

Elżbieta Reiner


regulamin
i wniosek
UWAGA!
DNIA 13.09.2021r. O GODZ. 14.20 ODBĘDZIE SIĘ
POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ
Skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:
5. 11.40 – 12.15
6. 12.20 – 12.55
7. 13.00 – 13.35
8. 13.40 – 14.15
4 września o godz. 11.00 w czytelni naszej szkoły miało miejsce niezwykłe wydarzenie.
W ramach jubileuszowej, dziesiątej edycji programu Narodowe Czytanie członkowie Zarządu Powiatu Strzelińskiego, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych naszego Powiatu i nauczyciele naszej Szkoły czytali dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Gości powitały P. Beata Kudła – dyrektor naszego Liceum i P. Anna Horodyska – Starosta Powiatu Strzelińskiego. Wszystkich zebranych powitały także uczennice naszego Liceum: Maja Malinowska z kl. IIA oraz Julia Bandura i Julia Goszka, które na wstępie deklamowały wiersze. Maja przedstawiła wiersz Bogusława Falickiego „Ginący gatunek”, a obie Julie – „Podróż do Krakowa” Zbigniewa Herberta. Uczniowie wraz z nauczycielami bibliotekarzami przygotowali także prezentację z rysem historycznym programu Narodowe Czytanie. W role bohaterów sztuki wcielili się:
P. Anna Horodyska – Starosta Powiatu Strzelińskiego, P. Marek Mierzwiński - wicestarosta, P. Artur Gulczyński – członek zarządu, P. Ewelina Bochnak - członek zarządu, P. Beata Schaffner - dyrektor ZPO w Strzelinie, P. Małgorzata Gierczak – wicedyrektor CKZiU w Ludowie Polskim, P. Wojciech Bochnak, P. Beata Kudła – dyrektor ZSO w Strzelinie, P. Krystyna Kasowska – nauczyciel bibliotekarz, P. Małgorzata Komar- nauczyciel bibliotekarz, P. Aleksander Ziółkowski – nauczyciel języka polskiego w naszej szkole i radny w Radzie Powiatu oraz P. Robert Kozuń – dyrektor CKZiU w Strzelinie. Didaskalia odczytały: P. Beata Malska i P. Małgorzata Kaczmarek – nauczyciele języka polskiego.
zdjęcia
1 września 2021 r. o godz. 8.30 w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022. W uroczystości uczestniczyła P. Anna Horodyska – Starosta Powiatu Strzelińskiego i P. Małgorzata Stachowiak – inspektor oświaty w Starostwie Powiatowym w Strzelinie. Gości i uczniów powitała dyrektor szkoły P. Beata Kudła, która otwierając nowy rok szkolny życzyła wszystkim uczniom, aby ten rok był rokiem owocnej pracy i wysokich wyników w nauce. Uczniom klas trzecich F, G, H życzyła zapału i dobrych przygotowań do egzaminów zewnętrznych, by wyniki matury były nie tylko satysfakcjonujące, ale by były także przepustką na wymorzone uczelnie i szkoły. P. Dyrektor złożyła również życzenia Pani Staroście, by ten rozpoczynający się rok szkolny przyniósł zadowolenie z prowadzenia szkół ponadpodstawowych, mało problemów i dużo radości ze współpracy ze szkołą. Nauczycielom  życzyła, by był to dobry rok spokojnej pracy, a Rodzicom - udanej współpracy ze szkołą i zadowolenia z wyników dzieci. Następnie głos zabrała P. Anna Horodyska. W swojej wypowiedzi życzyła wszystkim spokoju, zadowolenia, przyjemnych chwil w szkole i dużo zdrowia. Pani Starosta przypomniała wszystkim, jak ważne jest dbanie  o zdrowie swoje i innych ludzi, jak ważna jest dezynfekcja, dystans i maseczka oraz podkreśliła wagę szczepień przeciw COVID-19. Dla uczczenia i upamiętnienia wydarzeń z 1 września 1939 r. nauczycielka historii i WOS-u P. Jolanta Burtin przedstawiła uczniom krótki wykład historyczny na temat wybuchu II wojny światowej i jej wpływu na los wielu ludzi. Następnie uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.
zdjęcia

Uwaga  uczniowie!!!
Wpłaty  na  ubezpieczenie w  GENERALI  T.U S.A w  kwocie  63 złotych proszę  wpłacać 
do  15 października 2021 roku   w  sekretariacie  szkoły.
Kiermasz podręczników w naszej szkole odbędzie się :

9 i 10 września (czwartek, piątek) klasy drugie mogą sprzedać podręczniki klasom pierwszym

13 i 14 września (poniedziałek, wtorek) klasy trzecie mogą sprzedać podręczniki klasom drugim

we wszystkie dni kiermasz odbędzie się po 3, 4, 5 lekcji

Ze względu na zagrożenie epidemiczne bardzo prosimy trzymać się wyznaczonych terminów!!!!

Opiekunki SSU
Jolanta Burtin
Beata Malska
Pismo do Uczniów i Rodziców w sprawie szczepień
pismo
4 września o godz. 11.00 w czytelni Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie będziemy czytać „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Do udziału w „Narodowym Czytaniu” zaprasza Zarząd Powiatu w Strzelinie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy do lektury wywiadu z p. Romanem Kowalczykiem Dolnośląskim Kuratorem Oświaty.

Wywiad został opublikowany na łamach Gazety Wrocławskiej w dniu 1 września br.
link
Zachęcamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji i Nauki do dyrektorów, nauczycieli i uczniów.
list
Uwaga!
Uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego 2021/2022
  odbędzie się 
1 września (środa) 2021 r. o godz. 8.30
w sali gimnastycznej
Zapraszamy.


  
Przypominamy o obowiązku zachowania w szkole zasad reżimu sanitarnego – noszeniu maseczki, zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, dezynfekcji rąk oraz posiadaniu własnego długopisu.
Szanowni Państwo!
W związku z planowaną przez MZ, GIS i MEiN akcją szczepień dzieci i młodzieży przeciw Covid-19 w szkołach zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi przekazanymi do każdej placówki edukacyjnej.
zobacz
Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,
prosimy o zapoznanie się z wytycznymi MEiN, GIS i MZ na nowy rok szkolny.
zobacz
Uwaga Absolwenci!

Pisemne poprawkowe egzaminy maturalne
odbędą się 24 sierpnia 2021 r. o godz. 9.00
w Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie.
Prosimy, by stawić się na egzamin 40 min. wcześniej    
z dowodem osobistym i  dozwolonymi przyborami.

Proszę także pamiętać o obowiązku  zachowania zasad reżimu sanitarnego – noszeniu maseczki, dezynfekcji rąk i zachowaniu odległości  co najmniej 1,5 m.

UWAGA MATURZYŚCI!

   Dnia 5 lipca 2021 r.  dostępne będą wyniki
egzaminu maturalnego.
Świadectwa dojrzałości, aneksy, zaświadczenia lub informacje o wynikach rozdane zostaną o godzinie 11.00  na boisku szkolnym (w przypadku złej pogody na sali gimnastycznej):
absolwenci z roku 2021 otrzymają  świadectwa od wychowawców

pozostali absolwenci odbiorą je w sekretariacie  szkoły.
Na spotkaniu zostanie wręczona nagroda dla ucznia z najlepszymi wynikami maturalnymi.
Należy zabrać ze sobą maseczkę i długopis. W czasie oczekiwania   i odbioru świadectwa należy zachować między sobą odstępy min. 1,5 metra.
Po odbiorze świadectwa prosimy o  udanie się do domu, nie gromadzenie się na terenie szkoły.

Zapraszamy


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
   Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
25 czerwca 2021 r.  na sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:
8.15 – uczniowie wszystkich klas II
10.00 – uczniowie klas I
Po zakończonym spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie udają się na spotkania z wychowawcami w następujących salach:

KlasaWychowawcaSala


I AEmilia Kwiatkowska205

I BMagdalena Mróz-Pacia213

I CEwelina Barabach305

I DAgnieszka Nowotyńska306

II ABożena Buła114

II BJolanta Burtin210

II CAleksandra Rajewska307

II DBartosz Kudła211

II EDorota Wieruszewska212

II FJustyna Markowska110

II GBeata Malska109

II HKarolina Zawierucha309

   Należy zabrać ze sobą maseczkę i długopis.
Serdecznie zapraszamy
W środę 9 czerwca klasy o profilu politechnicznym 2c i 2h uczestniczyły w wydarzeniu edukacyjnym pt. „NanoDay –dzień z nanonauką i nanotechnologią”, którego celem była popularyzacja wiedzy na temat zagadnień z zakresu nanonauki oraz nanotechnologii.
Więcej + zdjęcia


Uwaga!
W poniedziałek 21 czerwca 2021 r. o godz. 13.30 w auli szkolnej odbędzie się stacjonarne posiedzenie
Rady Pedagogicznej.


W związku z radą skrócone zostaną o 15 minut
godziny lekcyjne:

1 lekcja – 8.00 – 8.30,
2 lekcja – 8.40 – 9.10,
3 lekcja – 9.20 – 9.50,
4 lekcja – 10.00 – 10.30,
5 lekcja – 10.45 - 11.15,
6 lekcja – 11.25. – 11.55,
7 lekcja – 12.05 – 12.35,
8 lekcja – 12.40 – 13.10.
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Prosimy o udostępnienie ich rodzicom oraz nauczycielom z Państwa placówki.

Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.  

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN
więcej
Kamil Matusiewicz, uczeń klasy 2f  zajął 1 miejsce w Finale wojewódzkim Licealiady Młodzieży, który odbywał się w Jeleniej Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
zdjęcia
10 czerwca br odbyły się szkolne zawody w siatkówce plażowej.
Więcej + zdjęcia
Biblioteka szkolna prosi uczniów kl. I i II o rozliczenie się z książek do dnia 18 czerwca (piątek) 2021 r.

Nauczyciele bibliotekarze
Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice,
przypominam, że 31 maja br.  wszyscy Uczniowie i Nauczyciele wracają do szkoły na naukę stacjonarną. Do zobaczenia!
Pozdrawiam
Beata Kudła - dyrektor szkoły
Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły na organizowane przez naszą uczelnię po raz pierwszy Dni Klimatu Politechniki Wrocławskiej w formule online.

Spotkanie poświęcone będzie najbardziej istotnym zagadnieniom, z którymi mierzy się współczesny świat, w tym zmianom klimatycznym.

Nauczyciele i uczniowie Państwa szkoły będą mogli poznać nowe technologie ochrony środowiska, a także usłyszeć o ekologicznych rozwiązaniach w gospodarce i codziennym życiu.Dni Klimatu Politechniki Wrocławskiej online odbędą się w dniach 14-15 czerwca 2021 r.

Wydarzenie będzie dostępne na oficjalnym kanale YouTube PWr:

* 14 czerwca: https://youtu.be/4QAo_Q6P1Gg

* 15 czerwca:  https://youtu.be/IrQ1SwIwFAAWięcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: Dni Klimatu PWr
Uwaga!

W dniu 01.06.2021 r.  (wtorek)  odbędą się spotkania  Rodziców z Wychowawcami według harmonogramu

harmonogram
Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała bezpłatny niezbędnik online dla kandydatów na studia 2021.

Informacje zawierają wszystkie kierunki studiów, 392 uczelnie wyższe w Polsce oraz terminy i zasady rekrutacji na studia.LINK do artykułu:

https://www.otouczelnie.pl/s/studia
Zapraszamy na III Majówkę z Wydziałem MT, która odbywa się 26 maja (środa) o godzinie 17.00.

Podczas tego spotkania prezentowane będą działania  studentów w zakresie druku 3D i budowy własnych drukarek.

Spotkania te ukierunkowane są przede wszystkim na włączenie Uczniów szkół średnich w działania kół naukowych. Przygotowney projekty, odpowiednio tematycznie dostosowane do takiej współpracy oraz zasady ich wspólnego realizowania. Informacje o spotkaniach znajdują się na portalach internetowych Wydziału MT 

https://www.facebook.com/mt.polsl/events/?ref=page_internal

https://www.facebook.com/mt.polsl

https://www.polsl.pl/rmt/
Miło nam poinformować, że Jarosław Dudycz, absolwent naszego liceum z 2006 roku, otrzymał nominację do ważnej nagrody poetyckiej Silesius w kategorii debiut. Nominowany tom poetycki "Czarna skrzynka" został wydany w 2020 roku przez warszawskie wydawnictwo Convivo.

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius to polska nagroda literacka przyznawana w dziedzinie poezji od 2008 roku, fundowana przez miasto Wrocław. Nagroda ma trzy kategorie: całokształt twórczości, książka roku i debiut.

W tegorocznej edycji za całokształt twórczości nagrodzony został Ryszard Krynicki. Ogłoszono także następujące nominacje w pozostałych kategoriach:

KSIĄŻKA ROKU

1. Jan Baron, „Psińco”, Wydawnictwo Convivo

2. Kamila Janiak, „Zakaz rozmów z osobami nieobecnymi fizycznie”, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu

3. Radosław Jurczak, „Zakłady holenderskie”, Biuro Literackie

4. Aldona Kopkiewicz, „Na próbę”, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu

5. Natalia Malek, „Karapaks”, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu

DEBIUT

1. Jarosław Dudycz, „Czarna skrzynka”, Wydawnictwo Convivo

2. Katarzyna Szweda, „Bosorka”, Biuro Literackie

3. Aleksander Trojanowski, „Parkingi podziemne jako miasta spotkań”, Biuro Literackie


Wybór laureatów spośród nominowanych nastąpi 16 października 2021 roku.
więcejwięcej

https://youtu.be/k7XoAPrhqu4
Informujemy, że w dniach 26-28.05.2021 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie organizuje Internetowe Dni Otwarte, w trakcie których tegoroczni maturzyści będą mogli zapoznać się z kierunkami kształcenia, specyfiką studiowania, warunkami rekrutacji oraz ścieżką rozwoju zawodowego. Na pytania kandydatów będą odpowiadali nauczyciele akademiccy reprezentujący 13 kierunków i specjalności kształcenia prowadzonych przez nyską Uczelnię oraz pracownicy Działu Kształcenia. Zwracam się do Państwa z prośbą o zamieszczenie informacji o ww. wydarzeniu na stronie internetowej Państwa Szkoły i facebooku.
linki
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli z dn. 17.05.2021 r.
list
Wytyczne MEiN, MZ i GIS
dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych
(aktualizacja 17.05.2021 r.)
zobacz
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
na podstawie Rozporządzenia MEiN z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że 17 maja 2021 r. rozpoczynamy naukę w trybie hybrydowym.

Harmonogram nauki w trybie hybrydowym:
17.05. - 21.05. 2021:
kl. IA, IB, IC, ID, IIA, IIB – nauczanie stacjonarne,
kl. IIC, IID, IIE, IIF, IIG, IIH – nauczanie zdalne.

24.05.- 28.05. 2021:
kl. IA, IB, IC, ID, IIA, IIB – nauczanie zdalne,
kl. IIC, IID, IIE, IIF, IIG, II H – nauczanie stacjonarne.

Szczegółowe zasady pobytu uczniów w szkole zostaną przedstawione Państwu już wkrótce,
w tygodniu poprzedzającym powrót do szkoły oraz na na pierwszych lekcjach stacjonarnych.

Do zobaczenia w szkole!
Beata Kudła – dyrektor szkoły
Zapraszamy Kandydatów do klas pierwszych naszego Liceum Ogólnokształcącego oraz ich Rodziców  do uczestnictwa w bezpłatnym webinarium na temat elektronicznej rekrutacji.
Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczają kandydaci do szkół. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00,  będzie trwać maksymalnie 90 minut.

Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021  klas trzecich

   Rozdanie świadectw odbędzie się 30 kwietnia 2021 r.  na sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:
8.45 – absolwenci ze średnią ocen 5,00 i wyżej
Absolwenci proszeni są o przyjście z Rodzicami. Obecna będzie także Pani Anna Horodyska Starosta Powiatu Strzelińskiego
Klasa III A - od godz. 9.30 do godz. 09.45
Klasa III B - od 10.00 do godz. 10.30
Klasa III C – od godz. 10.45 do godz. 11.15
Klasa III D – od godz. 11.30 do godz. 12.15

   Należy zabrać ze sobą maseczkę, rękawiczki i długopis. W czasie oczekiwania   i odbioru świadectwa należy zachować między sobą odstępy min. 1,5 metra.
  Przed odbiorem świadectwa należy odebrać w sali gimnastycznej świadectwo ukończenia gimnazjum.
   Po odbiorze świadectwa prosimy o  udanie się do domu, nie gromadzenie się na terenie szkoły.
  Książki do biblioteki można oddać przy odbiorze świadectwa.
   Osoby, które nie odbiorą świadectwa w wyznaczonym terminie, proszone są  o ustalenie terminu telefonicznie w Sekretariacie szkoły.
Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu zaprasza maturzystów na spotkanie online
więcej
UWAGA !!!

Dnia 26.04.2021 r. (poniedziałek) ze  względu na  zdalne posiedzenie Rady Pedagogicznej  lekcje  zostają skrócone o 15 minut, począwszy od pierwszej godziny lekcyjnej.

1 lekcja – 8.00 – 8.30,

2 lekcja – 8.40 – 9.10,

3 lekcja – 9.20 – 9.50,

4 lekcja – 10.00 – 10.30,

5 lekcja – 10.45 - 11.15,

6 lekcja – 11.25. – 11.55,

7 lekcja – 12.05 – 12.35,

8 lekcja – 12.40 – 13.10.
Uwaga Maturzyści !
Publikujemy dla Was informacje o drzwiach otwartych na różnych uczelniach.


więcej

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 12 kwietnia  2021
list
Szanowni Państwo,

już w najbliższy piątek 26 marca zapraszamy uczniów zainteresowanych medycyną i zdrowym stylem życia na Dzień Otwarty. To okazja by poznali wszystkie 10 naszych kierunków i sprawdzili który z nich pasuje do ich talentów i zainteresowań. Może to ich zmotywować do wzmożenia nauki z przedmiotów branych pod uwagę podczas rekrutacji.
Wydarzenie zaplanowane jest w godzinach 13.00-16.30. Zachęcamy do udziału indywidualnego, ale i całe klasy np. podczas godzin wychowawczych czy zajęć z przedmiotów powiązanych z tematami medycznymi, jeśli wypadają w godzinach trwania spotkania. Oferta może zainteresować nie tylko klasy biologiczno-chemiczne. Humaniści mogą zainteresować się np. kierunkiem zdrowie publiczne, który łączy w sobie zarządzanie, ekonomie, marketing i epidemiologię. Klasy mundurowe mogą skusić się np. na ratownictwo medyczne.
W programie m.in. prezentacje dotyczące oferty uczelni i zasad rekrutacji, przegląd organizacji studenckich (w tym kilka warsztatów online), możliwość czatowania z komisjami rekrutacyjnymi i studentami oraz wywiady na żywo.
Centrum wydarzeń i wszystkie szczegóły znajdziecie Państwo na stronie: https://www.rekrutacja.umed.wroc.pl/dzien-otwarty/
Dzień dobry!

W imieniu stowarzyszenia Studia na Horyzoncie chciałabym zaprosić uczniów Państwa szkoły, szczególnie klas maturalnych, na bezpłatną platformę PogadajmyoStudiach.pl na której między 20.03 a 28.03 będzie można zapisać się na rozmowę online ze studentami i dowiedzieć się od nich o danej uczelni lub kierunku oraz uczestniczyć w webinarach.

W zeszłym roku na platformie odbyło się aż 1 500 rozmów i mamy nadzieję, że w tym roku także pomożemy z wyborem przyszłej ścieżki edukacji kolejnym licealistom. Zwłaszcza w tak trudnych czasach, kiedy nie będą się odbywać stacjonarnie Dni Otwarte uczelni. Prosilibyśmy serdecznie o przekazanie informacji o naszej inicjatywie uczniom.

Na rozmowy można zapisać się indywidualne lub w małych grupach oraz trzeba do tego założyć bezpłatne konto na platformie.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą. Proszę o wiadomość zwrotną.

Pozdrawiam,
Wiktoria Bazak
Member of The Board: Social Media Chef in SnH
+48 883 129 732
www.studianahoryzoncie.pl
Szanowni Państwo,
chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w Dniach Otwartych on-line Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - już w najbliższy czwartek - 25 marca.
Ze względu na obecna sytuację, po raz kolejny nie możemy z Państwem i młodzieżą spotkać się w murach uczelni, natomiast mamy nadzieję, że Dni Otwarte w formie on-line, dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych wykładowców i studentów, okażą się dla Państwa równie ciekawe.
Będziemy wdzięczni za przekazanie Państwa uczniom zaproszenia oraz w miarę możliwości udostępnienia wydarzenia na Państwa stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Z wyrazami szacunku
Aleksandra Staszewska
Biuro Rekrutacji
tel. 71 320 10 75, -10 45, -51 58
ul. Norwida 25, bud. A-5, pok. 8, 50-375 Wrocław
facebook.com/UPrekrutacja
Zapraszamy do grupy rekrutacyjnej - https://www.facebook.com/groups/2041611349393300/
UWAGA !!!
Od 1 marca 2021 r. zmienia się plan lekcji.
UWAGA MATURZYŚCI!!!
W DNIACH 03– 16.03.2021r.
                                        ODBĘDĄ SIĘ PRÓBNE  EGZAMINY MATURALNE

Z PRZEDMIOTÓW ZADEKLAROWANYCHNA POZIOMIE PODSTAWOWYM
ORAZ WSZYSTKICH PRZEDMIOTÓW NA POZIOMIE ROZSZERZONYM
   Ze względu na sytuację pandemiczną egzamin odbędzie się  z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Egzamin będziecie pisać w małych 6-osobowych grupach. Proszę pamiętać o obowiązku dezynfekcji rąk, noszeniu maseczek także w czasie całego egzaminu w sali, zachowaniu bezpiecznej odległości. Proszę o przybycie na egzamin 15 minut przed jego rozpoczęciem i udanie się pod wyznaczone sale (proszę niepotrzebnie nie przemieszczać się po szkole).
   Na egzamin zabieracie ze sobą długopis z czarnym wkładem ewentualnie małą butelkę wody, telefony i wszystkie inne niepotrzebne na egzaminie rzeczy proszę zostawić w domu (telefon można zostawić w sekretariacie szkolnym). Okrycia wierzchnie oraz torebki/plecaki będzie można zostawić w wyznaczonym miejscu w sali.

   Proszę pamiętać o dowodach osobistych lub innych dokumentach w których znajduje się numer PESEL.

   Proszę pamiętać, że na egzamin przychodzą wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów choroby (kaszel, katar, gorączka), których bliscy nie są objęci kwarantanną.

Zachęcamy do wzięcia udziału w egzaminie.
Szanowni Państwo,

redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała bezpłatny wykaz wszystkich KIERUNKÓW STUDIÓW 2021 dla uczniów Państwa szkoły.

Wykaz zawiera wszystkie uczelnie wyższe w Polsce oraz zasady rekrutacji na studia 2021/22.

Prosimy o rozpowszechnienie wśród wychowawców klas maturalnych oraz uczniów Państwa Szkoły.

LINK do wykazu:

https://www.otouczelnie.pl/studia/kierunki_studiow

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


Redakcja otouczelnie.pl
E: kontakt@otouczelnie.pl

T: 22 203 59 66
Ważne !!!

    Z uwagi na złe warunki pogodowe i dbając o bezpieczny dojazd na egzamin maturalny ulegają zmianie godziny rozpoczęcia egzaminu (od wtorku do piątku)
Sale 106,107,108,109,110 - godzina 9.00
sale 213,212,211,210,209,207,205,202, - godz.9.15
sale 302,304,305,306,307 - g.9.30.
Proszę o przybycie 15 minut przed egzaminem.
  W czasie trwania egzaminów lekcje w klasach trzecich nie odbywają się.
UWAGA MATURZYŚCI!!!
W DNIACH 09 – 12.02.2021r.
                       ODBĘDĄ SIĘ PRÓBNE
EGZAMINY MATURALNE

Z PRZEDMIOTÓW ZADEKLAROWANYCHNA POZIOMIE PODSTAWOWYM
ORAZ JEDNEGO PRZEDMIOTU NA POZIOMIE ROZSZERZONYM
(zaznaczonego jako pierwszy w deklaracji maturalnej)
   Ze względu na sytuację pandemiczną egzamin odbędzie się  z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Egzamin będziecie pisać w małych 6-osobowych grupach, egzaminy na poszczególnych piętrach szkoły będą się odbywać w odstępach 15 minutowych.
   Proszę pamiętać o obowiązku dezynfekcji rąk, noszeniu maseczek także w czasie całego egzaminu w sali, zachowaniu bezpiecznej odległości. Proszę o przybycie na egzamin 15 minut przed jego rozpoczęciem i udanie się pod wyznaczone sale (proszę niepotrzebnie nie przemieszczać się po szkole).
   Na egzamin zabieracie ze sobą długopis z czarnym wkładem ewentualnie małą butelkę wody, telefony i wszystkie inne niepotrzebne na egzaminie rzeczy proszę zostawić w domu (telefon można zostawić w sekretariacie szkolnym). Okrycia wierzchnie oraz torebki/plecaki będzie można zostawić w wyznaczonym miejscu w sali.

   Proszę pamiętać o dowodach osobistych lub innych dokumentach w których znajduje się numer PESEL.

   Proszę pamiętać, że na egzamin przychodzą wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów choroby (kaszel, katar, gorączka), których bliscy nie są objęci kwarantanną.

Zachęcamy do wzięcia udziału w egzaminie.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizuje kolejny konkurs z cyklu „Naukowe Wyzwanie ŚFN”. Tym razem zadaniem uczestników jest stworzenie oryginalnej gry towarzyskiej – planszowej lub karcianej. W wyzwaniu można wziąć udział zarówno w pojedynkę, jak i zespołowo.

Zapraszamy do przesłania nagrania pokazującego grę i wyjaśniającego jej zasady (powinno ono trwać maksymalnie 5 minut). Można umieścić je w serwisie YouTube albo wysłać za pośrednictwem wetransfer.com na adres slaskifestiwalnauki@us.edu.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 18 lutego roku.

Projekty gier będą oceniane przez dr. Tomasza Rożka – ambasadora ŚFN, fizyka, dziennikarza, popularyzatora nauki, prowadzącego kanał na YouTubie „Nauka. To Lubię”. Spośród nadesłanych prac zostaną wyłonione trzy zwycięskie projekty gier, a najlepsza z nich pojawi się na kolejnej, piątej edycji ŚFN.

Będzie nam bardzo miło, jeśli informacja o naszej inicjatywie zostanie udostępniona Państwa uczniom za pośrednictwem strony www, mediów społecznościowych czy też dziennika elektronicznego.Więcej informacji: www.facebook.com/events/690636598296092.
Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu zaprasza na DNI OTWARTE ONLINE, które odbywać się będą cyklicznie aż do rozpoczęcia rekrutacji 1 maja jak i również w jej trakcie. Wstępne daty dni otwartych (w przypadku zmiany daty będziemy informować osoby zainteresowane):

- 31.01.2021 godzina 10:00
- 20.02.2021 godzina 10:00
- 21.03.2021 godzina 10:00
- 17.04.2021 godzina 10:00
- 15.05.2021 – specjalne wydarzenie z okazji Nocy Muzeów (godzina zostanie podana wkrótce)
- 12.06.2021 godzina 10:00

Każdy dzień otwarty zaczynał się będzie krótkim spotkaniem organizacyjnym, na którym pokrótce zostanie przedstawiona nasza uczelnia oraz zasady rekrutacji na studia, a następnie jeden z naszych wykładowców przedstawi wybrany przedmiot w formie krótkiego wykładu.

https://www.youtube.com/watch?v=8i-Bp1jiWo8

Osoby chętne do wzięcia udziału w dniach otwartych proszone są o wysłanie informacji o chęci wzięcia udziału na: rekrutacja@humanistyczna.pl , dostaną wtedy na maila zaproszenie na wybrany przez nich dzień otwarty. Zapraszamy również całe grupy studentów w formie zapoznania się z ofertą edukacyjną np. na godzinie wychowawczej.

Zapraszamy również na naszą stronę internetową:
www.humanistyczna.pl

oraz na Facebooka naszej uczelni:
https://pl-pl.facebook.com/humanistyczna/

Gdzie będą pojawiać się informacje o nadchodzących dniach otwartych.
Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji pośród uczniów Państwa Szkoły.

Pozdrawiam  
Specjalista ds. rekrutacji / Specjalista ds. studenckich
Bartłomiej Wierzba
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Opiekunowie,
informuję, że na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dnia 13 stycznia 2021 r. uczniowie naszej szkoły, w terminie od 18 do 31 stycznia 2021 r. kontynuują naukę w formie nauki zdalnej. Przypominam wszystkim o obowiązku logowania się na lekcje zgodnie z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć lekcyjnych.
Życzę wszystkim zdrowia i sukcesów w nowym Roku.
Pozdrawiam.
Beata Kudła – dyrektor szkoły
Uwaga!
Informacje dotyczące egzaminu maturalnego
w sesji wiosennej w r. 2021.

więcej
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”.
komunikat
Szanowny Państwo Dyrektorzy,

rozpoczynamy dziś prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu maturalnego oraz egzaminu ósmoklasisty w tym roku szkolnym. Zachęcamy do udziału. Na uwagi czekamy do 27 listopada. Prosimy przesyłać je na adres e-mail prekonsultacje@men.gov.pl.

Prekonsultacje to efekt zapowiadanych zmian w egzaminach ósmoklasisty i maturalnym, które w roku szkolnym 2020/2021 zostaną wyjątkowo przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach – na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

W załączniku przekazuję komunikat prasowy w tej sprawie.
Propozycje wymagań egzaminacyjnych znajdują się na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja/prekonsultacje-propozycji-wymagan-egzaminacyjnych.

Proszę o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym osobom.Z poważaniem
Anna Ostrowska
Zastępca Dyrektora
Departamentu Informacji i Promocji MEN
UWAGA !!!

BEZPŁATNY KREATOR ZDJĘĆ DO MLEGITYMACJI

zobacz
Szanowni Państwo,

przesyłam informację na temat spotkań online przygotowanych dla młodzieży z dwóch obszarów tematycznych: GRAFIKA ORAZ DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA.
Informacje szczegółowe oraz link do zapisów znajdują się w poniższych linkach:
https://www.swps.pl/uczelnia/aktualnosci-uniwersytet-swps/22724-kolko-graficzne
https://www.swps.pl/uczelnia/aktualnosci-uniwersytet-swps/22722-kolko-dziennikarskie
Zajęcia są bezpłatne.

Mam nadzieje, że wydarzenie spotka się  zainteresowaniem po stronie młodzieży.

W razie pytań, wątpliwości służę pomocą,Pozdrawiam,

Anna Murzyn-Romańczuk

Specjalista ds. Marketingu i PR

tel. 71 750 72 51 | tel. kom. +48 785 202 527
e-mail: strefa.wroclaw@swps.edu.pl
Szanowni Państwo Dyrektorzy,

miło mi poinformować, że dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.

Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem.

Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z cyklem „Techniki nauki”. Proszę również o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom.

Jestem przekonany, że nowy materiał edukacyjny TVP będzie wsparciem dla młodych ludzi w ich samodzielnej nauce.Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki

komunikat MEN
Uwaga!
Drodzy Uczniowie!
Poszukujemy pilnie wolontariuszy, którzy mogliby pomagać naszym drogim Seniorom w czasie pandemii, robiąc zakupy.
Chętne osoby proszę o zgłaszanie się do wychowawców do wtorku rano 17.11.2020 r. Jest to akcja z inicjatywy  Starosty Powiatu Strzelińskiego - P. Anny Horodyskiej.
Solidarność w trudnych czasach i wzajemna pomoc ułatwią wszystkim funkcjonowanie w epidemii. Zachęcam Was do udziału w akcji. Pamiętajmy, że Seniorzy potrzebują wsparcia. Wszyscy kiedyś będziemy Seniorami... Dobro okazane drugiemu człowiekowi wraca :)
Za udział w akcji przyznane będą punkty z zachowania. Warunkiem udziału w akcji jest dobry stan zdrowia wolontariusza i zgoda rodziców na udział w akcji.
Pozdrawiam
Beata Kudła – dyrektor szkoły
Uniwersytet SWPS
Informacja na temat pierwszych w tym roku Drzwi Otwartych online https://www.swps.pl/drzwi-otwarte-online
Chcemy zaprosić wszystkich miłośników matematyki do udziału w konkursie organizowanym przez Koło Naukowe Matematyki działające przy Politechnice Wrocławskiej. Konkurs jest dwudniowy i odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2020 roku w formie zdalnej.
Zapraszamy zarówno starszych i młodszych uczniów, jak i nauczycieli – wszyscy są mile widziani. Gwarantujemy atrakcyjne nagrody, unikatowe zadania i dużo rozrywki. Po więcej aktualnych informacji zapraszamy na  na wydarzenie konkursu na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/764994547664865

oraz
http://knm.im.pwr.wroc.pl/?page_id=1829
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,
informuję, że w okresie od 09.11.2020. do 29.11.2020 r. prowadzony będzie w szkole w dalszym ciągu zdalny tryb nauczania. System nauczania zdalnego uwzględnia wszystkich uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Strzelinie. Wszyscy uczniowie pozostają w domu, obowiązkowo uczestniczą w zajęciach zdalnych z wykorzystaniem Discorda lub - w przypadku problemów z internetem - z wykorzystaniem innych technik na odległość.
Rodziców proszę o dopilnowanie, by uczniowie uczestniczyli w zajęciach on-line, wykonywali zlecone zadania, pozostawali w kontakcie z nauczycielami.

Dbajcie o siebie i swoje rodziny.
Życzę wszystkim dużo zdrowia.
Beata Kudła - dyrektor szkoły
Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych.
zobacz
Szanowni Państwo,
na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących w strefie czerwonej obowiązujących od dnia 24.10.2020 r., informuję, że w okresie od 26.10.2020. do 08.11.2020 r, wprowadzony zostaje w szkole zdalny tryb nauczania. System nauczania zdalnego uwzględnia wszystkich uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Strzelinie. Wszyscy uczniowie pozostają w domu, obowiązkowo uczestniczą w zajęciach zdalnych z wykorzystaniem Discorda lub - w przypadku problemów z internetem - z wykorzystaniem innych technik na odległość.
Rodziców proszę o dopilnowanie, by uczniowie uczestniczyli w zajęciach on-line, wykonywali zlecone zadania, pozostawali w kontakcie z nauczycielami.

Dbajcie o siebie i swoje rodziny.
Życzę wszystkim dużo zdrowia.
Beata Kudła - dyrektor szkoły
TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA czyli UCZTA DUCHOWA I NIE TYLKO…
26.10.2020 r. – 30.10.2020 r.
Biblioteka szkolna LO w Strzelinie zaprasza wszystkich ze szkolnej społeczności, zarówno uczniów, nauczycieli, jak i pracowników szkoły do wzięcia udziału w akcji – „TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA czyli UCZTA DUCHOWA I NIE TYLKO…”
Akcja rozpocznie się w poniedziałek 26 października 2020 r. i potrwa do piątku 30 października 2020 r.
Cel przedsięwzięcia to zachęcanie wszystkich do codziennego wspólnego, głośnego czytania.
Udział w tej swego rodzaju uczcie duchowej, to dobry moment na refleksje. Wystarczy wybrany przez siebie tekst literacki przeczytać głośno, kilka minut, w czasie lekcji lub na przerwie.
Pomimo pandemii książka to nadal najlepszy przyjaciel na te trudne czasy a kontakt z żywym słowem ma wiele zalet: stymuluje umysł, uspakaja, poprawia samopoczucie i sen, pogłębia wiedzę, pobudza chęć poznawania świata, rozwija zdolność koncentracji, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, ćwiczy myślenie analityczne, opóźnia demencję, rozwija empatię, dodaje seksapilu, a dobrze dobrana lektura pomaga nawet wyjść z depresji.
Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w „TYGODNIU GŁOŚNEGO CZYTANIA”

                                                                                         nauczyciele bibliotekarze
Nauka zdalna i hybrydowa dla uczniów szkół ponadpodstawowych - zmiany
w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku 19 października 2020 r.
zobacz
UWAGA !!!
Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się w innym terminie.
Spotkanie z prawnikiem

W poniedziałek 12 października 2020 r. w auli odbędą się warsztaty prawne dla uczniów klas drugich i trzecich.

Harmonogram spotkania:
2 lekcja – klasa 2 B
3 lekcja – klasa 2 g
4 lekcja – klasa 3 B
5 lekcja - klasy 3 A i 3 C
6 lekcja – klasa 3 D
Uwaga !!!

Ze względu na niewłaściwe zachowanie uczniów na korytarzu szkolnym, brak zachowania bezpiecznego odstępu, z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających
w szkole,  od dnia 2.10.2020r. zostaje wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas przerw szkolnych.

UWAGA!
DNIA
05.10.2020r. (Poniedziałek) ODBĘDĄ SIĘ
W SZKOLE
SESJE FOTOGRAFICZNE
(ZDJĘCIA KLASOWE, INDYWIDUALNE
LUB Z PRZYJACIÓŁMI) DLA WSZYSTKICH KLAS.
ZDJĘCIA WYKONANE ZOSTANĄ PRZEZ FOTOGRAFA
ZAKŁADU FOTOGRAFICZNEGO EWANGARDA
Z ZIELONEJ GÓRY.

HARMONOGRAM SESJI:

GODZINA LEKCYJNAKLASY1.IIC, III C

2.II E, II H, III B

3.I B, III D

4. I C, II A, III A

5.II D, I D, 

6.II C, II F, 

7. II G, I A
UWAGA ABSOLWENCI

Dnia 30 września 2020 r. od godz. 10.00 w sekretariacie szkoły dostępne będą wyniki egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej.
Szanowni Rodzice,
W zakresie szkolnego ubezpieczenia NNW, nasza placówka zdecydowała się na współpracę z Generali T.U. S.A.
Podjęto decyzję o wyborze wariantu IV – składka 62 zł  płatna do 10.10.2020 r.
Do Państwa dyspozycji jest Opiekun ze strony Bezpieczny.pl -GENERALI Pan Andrzej Kowalik pod nr tel.  502-187-215 oraz nr tel. do biura HYPERLINK "tel:+48587189253"58 718 92 53


kliknij
Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.
wytyczne
Aktualizacja wytycznych MEN, MZ, GIS dla szkół oraz zaleceń dla dyrektorów
szkół ze stref żółtej i czerwonej
Ministerstwo Edukacji Narodowej na bieżąco reaguje na potrzeby uczniów, rodziców oraz
dyrektorów szkół w związku z wprowadzonymi nowymi zasadami organizacji pracy szkoły
w czasie epidemii.
W wytycznych MEN, MZ i GIS dodaliśmy nowy zapis, konieczny ze względu na szczególną
ochronę uczniów z chorobami przewlekłymi:

Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania
w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami
prawnymi, np.
 
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych,
tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i
nosa.
Aktualizacja dotyczy także zaleceń dla dyrektorów szkół ze stref żółtej i czerwonej. Z uwagi na
możliwość nauczania indywidualnego dla dzieci z orzeczeniem dodaliśmy zapis określający
sposób prowadzenia takich zajęć:
w przypadku uczniów z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego -
nauczyciel prowadzący nauczanie indywidualne, może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem
metod
i technik kształcenia na odległość.
 
Przypominamy, że wszystkie aktualne informacje na temat nowych zasad organizacji pracy
szkoły w czasie epidemii znajdują się w linku obok.
więcej
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców z dnia 14 września 2020
list
Uwaga !

Spotkanie Oddziałowych Rad Rodziców odbędzie się 14 września 2020 r. (poniedziałek) o godz. 16.30 w sali 108
Uwaga!
W związku z posiedzeniem Rady Pedagogicznej w poniedziałek 14 września 2020 r. skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:

5. 11.40 – 12.15
6. 12.20 – 12.55
7. 13.00 – 13.35
8. 13.40 – 14.15
Uwaga!
W dnia 09-10.09.2020 r. (środa, czwartek) odbędą się spotkania  Rodziców z Wychowawcami według następującego harmonogramu:


harmonogram
Uwaga Absolwenci!
Pisemne poprawkowe egzaminy maturalne
odbędą się 8 września 2020 r. o godz. 14.00
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie.
Prosimy, by stawić się na egzamin 40 min. wcześniej  z dowodem osobistym i  dozwolonymi przyborami.
Proszę także pamiętać o obowiązku  zachowania zasad reżimu sanitarnego – noszeniu maseczki, rękawiczek, dezynfekcji rąk i zachowaniu odległości  co najmniej 1,5 m.
Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie,
proszę o niezwłoczne zapoznanie się z wskazówkami MEN dla rodziców i uczniów oraz z prezentacją multimedialną przygotowaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
Beata Kudła - dyrektor szkoły
więcej
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Naszej Szkoły!
       Już za kilka dni rozpoczynamy nowy rok szkolny. Z całą pewnością będzie to rok pracowity jak każdy rok szkolny, ale także rok szkolny pełen wyzwań i zmagań
z utrudnieniami, jakie niesie pandemia koronawirusa. Wracamy do nauki w trybie stacjonarnym. Wszyscy czekamy na spotkanie w szkolnych murach, jednak musimy pamiętać
o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, przestrzeganiu zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej i procedur obowiązujących w szkole. Dbajmy o siebie nawzajem przestrzegając na każdym kroku zasad higieny i reżimu sanitarnego (częste mycie i dezynfekcja rąk, zakrywanie ust przy kichaniu i kaszlu, unikanie dotykania okolic oczu, nosa, ust, zachowanie dystansu społecznego na szkolnych korytarzach, częste wietrzenie gabinetów lekcyjnych). Przy każdym wejściu do szkoły jak i w każdym gabinecie lekcyjnym wszyscy mają do dyspozycji płyny do dezynfekcji rąk. Na terenie szkoły mogą przebywać tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych (kaszel, gorączka). Do szkoły nie mogą uczęszczać uczniowie ani przychodzić pracownicy, gdy domownicy przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Osoby trzecie przybywające do szkoły zobowiązane są do  pozostania w strefie bezpiecznej przy wejściu głównym do budynku do momentu pojawienia się pracownika szkoły, który będzie służył pomocą.  Osoby trzecie / postronne  zachowują również zasady reżimu sanitarnego: maseczka, dezynfekcja rąk, zachowanie bezpiecznego odstępu.  W szkole wdrażone będą od pierwszego dnia nauki „Procedury zapewniania bepieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii Covid-19”. Już dziś można zapoznać się z dokumentem na szkolnej stronie internetowej w zakładce „Akty prawne”.
Szczegółowy harmonogram spotkań uczniów z wychowawcami podany jest poniżej.
Życzę wszystkim dobrego roku szkolnego, przede wszystkim dużo zdrowia, sił
i spokoju, a także wytrwałości, cierpliwości i wielu sukcesów.
Do zobaczenia
Beata Kudła – dyrektor szkoły
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
  odbędzie się 
1 września (wtorek) według następującego harmonogramu:
Uczniowie klas I spotkają się godz. 9.00
na boisku szkolnym (w przypadku pogorszenia pogody - w sali gimnastycznej )
Uczniowie klas II a, b, c, d, e spotkają się a wychowawcami                     o godz. 10.00 w następujących klasach:

II A114

II B210

II C307

II D211

II E212

Uczniowie klas II f, g, h spotkają się a wychowawcami                     o godz. 10.30 w następujących klasach:

II F110

II G109

II H309

Uczniowie klas III spotkają się a wychowawcami  o godz. 11.00
w następujących klasach:

III A205

III B304

III C305

III D209

  
Przypominamy o obowiązku zachowania w szkole zasad reżimu sanitarnego – noszeniu maseczki, zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, dezynfekcji rąk oraz posiadaniu własnego długopisu.
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pobierz
Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DARIUSZ PIONTKOWSKI I GŁÓWNY INSPEKTOR SANITARNY JAROSŁAW PINKAS SKIEROWALI DO RODZICÓW SPECJALNY LIST, W KTÓRYM ZACHĘCILI DO ZAINSTALOWANIA W TELEFONACH KOMÓRKOWYCH APLIKACJI PROTEGO SAFE. TO NARZĘDZIE, KTÓRE POZWALA OGRANICZAĆ RYZYKO ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ KORONAWIRUSA I WSPIERA BEZPIECZNY POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ.

Aplikacja zawiera wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna. Zawiera m.in. test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia.

PROTEGO SAFE TO APLIKACJA, KTÓRA POWIADAMIA O MOŻLIWYM KONTAKCIE Z KORONAWIRUSEM. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.

W tej chwili przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół, dlatego tego typu rozwiązania mogą być niezwykle pomocne w ograniczaniu ryzyka szerzenia się wirusa. Zachęcamy dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do zainstalowania aplikacji w swoich telefonach komórkowych.

W ZAŁĄCZENIU PRZEKAZUJĘ:

- informację prasową
- treść listu (doc.)

Zachęcam do opublikowania przesłanej informacji na Państwa stronach internetowych oraz udostępnienia w mediach społecznościowych.

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy / Zastępca Dyrektora

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ
Departament Informacji i Promocji

al. J.Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa
tel. 22 34-74-457, fax 22 628 35 04
e-mail: anna.ostrowska@men.gov.pl
list

   Ogłoszenie  wyników  naboru zakwalifikowanych do przyjęcia
na  rok  szkolny   2020 / 2021 odbędzie  się 12 sierpnia 2020
roku (w środę) o godzinie 12 00
listy  zostaną  wywieszone  na  tablicy w  holu  szkoły.


Ogłoszenie  List  przyjętych na  rok  szkolny   2020/2021
odbędzie  się 19 sierpnia 2020 roku (w środę) o godzinie 14 00
listy  zostaną  wywieszone  na  tablicy w  holu  szkoły.
Miło nam poinformować naszych widzów, że 12 lipca 2020 nasz kanał YouTube osiągnął milion wyświetleń. Dziękujemy za oglądanie i że jesteście
z nami.
film
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY   2020/2021
Prosimy o wstrzymanie się z zakupem podręczników, na początku września nauczyciele na swoich przedmiotach poinformują jaki podręcznik będzie obowiązywał.
W przypadku podręczników  do języka angielskiego i niemieckiego informujemy, że dnia 1 września 2020 r. odbędą się testy poziomujące, na podstawie których określona zostanie przynależność ucznia do poziomu grupy.