Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Uczestniczyli w „Śniadaniu Mistrzów”
16 marca 2023 roku na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie młodzieży szkół średnich pn. „Śniadanie Mistrzów”.
W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie z miast całego Dolnego Śląska, m.in. Wrocławia, Oleśnicy, Złotoryi, Brzegu Dolnego, Strzegomia, Nowej Rudy, Lubania, Dzierżoniowa. W tym zacnym gronie  znaleźli się także uczniowie klasy IIIb Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie.
Ideą tego cyklu spotkań jest zaproszenie młodych ludzi do dialogu na tematy ważne społecznie z poszanowaniem odmiennych punktów widzenia i stanowisk.
Gościem czwartkowego spotkania był reporter polityczny i korespondent sejmowy od czerwca 2016 współpracujący ze stacją TVN24, prowadzący rozmowy „Jeden na jeden”, vlog polityczny „Sejm Wita” oraz program „#BezKitu”, wrocławianin mieszkający obecnie w Warszawie – Radomir Wit.
Gość opowiadał o kulisach pracy dziennikarskiej, szczególnie o warsztacie pracy reportera sejmowego, a w drugiej części spotkania odpowiadał na dociekliwe pytania młodych ludzi a także przybyłych wraz z młodzieżą nauczycieli. Warto dodać, że pierwsze pytanie zadał uczeń naszego liceum.
Osoby, które nie zdążyły lub nie miały śmiałości zadać swego pytania na forum, miały do tego okazję podczas rozmów w kuluarach.
kliknij na miniaturkę aby powiększyć