Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
W dniu 4 kwietnia odbył się ostatni etap powiatowego konkursu z języków obcych dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Powiatu Strzelińskiego. Uczniowie walczyli o tytuł Strzelińskiego Poligloty 2023 prezentując swoje umiejętności z dwóch wybranych przez siebie języków obcych. O tytuł Poligloty ubiegało się 40 uczestników z dwóch szkół, z Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie. Do etapu ustnego zakwalifikowali się uczniowie, którzy w powiatowym etapie pisemnym uzyskali co najmniej 70% z każdego języka.
Laureatami konkursu zostali uczniowie naszego Liceum. I miejsce oraz tytuł Strzelińskiego Poligloty zdobyła Martyna Mikołajczyk z kl. IIID, II miejsce zajął Mikołaj Pukalski-Pukała z kl. IIC.  W tegorocznej edycji konkursu komisja przyznała dwa III miejsca, których laureatami są Wiktor Budny z kl. IA oraz Michał Wróblewski z kl. IIB.
Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu doskonałych umiejętności językowych, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów językowych.
kliknij na miniaturkę aby powiększyć