Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
1 czerwca to dzień, na który czekają młodsze i starsze „dzieci”. Tego dnia w naszej szkole tradycyjnie organizowany jest dzień sportu połączony ze wspólnym piknikiem w sadzie szkolnym. W tym roku uczniowie mieli do wykonania wiele zadań w ramach gry terenowej, która odbywała się na terenie naszego Liceum. 21 zespołów wieloosobowych rywalizowało ze sobą na czas. Każda grupa musiała rozszyfrować zakodowane zadanie, wykazać się znajomomością „Pana Tadeusza”, matematyki, fizyki, biologii, geografii, wykonać zadania sprawnościowe, zręcznościowe, wykazać się spostrzegawczością i bystrością. Na każdej stacji dyżurowali nauczyciele, którzy czuwali nad poprawnym wykonaniem zadań. Uczniowie, którzy nie uczestniczyli
w grze, mieli zorganizowane gry i zabawy na sali gimnastycznej i boisku. Wszystkim uczniom dopisywały dobre humory.
Najszybszy zespół otrzymał w nagrodę bilety do kina Grażyna. Drużyna, która zajęła drugie miejsce otrzymała wejściówki na basen, zdobywcy trzeciego miejsca otrzymali słodycze. Po zakończonej grze terenowej uczniowie i nauczyciele spotkali się w sadzie szkolnym na grillu, lodach i miłych rozmowach na łonie natury. Pan Tadeusz jako mistrz grilla zadbał o to, by pięknie usmażona i pachnąca kiełbaska trafiła do rąk każdego ucznia.
Uczniowie naszej szkoły mieli także okazję poznania oferty Powiatowego Urzędu Pracy oraz Ochotniczego Hufca Pracy dla młodzieży szkolnej. Oba urzędy przygotowały swoje stoiska w sadzie szkolnym, a przedstawicielki tych urzędów odpowiadały na każde pytanie zainteresowanych.
Po raz kolejny Dzień Dziecka zorganizowaliśmy współnie z Radą Rodziców
i wspaniałymi Rodzicami, którzy zadbali o poczęstunek dla każdego uczestnika spotkania. Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów:
Joanna i Łukasz Wiśniewscy – hurtownia „Vika” (za pyszne kiełbaski na grilla)
Aleksandra i Robert Standio – za świeże pieczywo,
Kino Grażyna – Epicentrum Kultury Józef Pawlicki - za bilety do kina,
Strzelińskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne – za wejściówki na basen,
Rodzicom – za wpłaty na Radę Rodziców z dopiskiem „Dzień Dziecka” – przeznaczone na zakup wody i lodów, a także nagród na koniec roku szkolnego.