Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Wydarzenia z poprzednich miesięcy znajdują się w zakładce   Archiwum
(kliknij aby wejść)

wrzesień 2019  - wrzesień 2020

Uwaga!
Aby mieć pewność, że oglądasz najświeższą wersję aktualności odśwież stronę klawiszem F5.
 
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Naszej Szkoły!
       Już za kilka dni rozpoczynamy nowy rok szkolny. Z całą pewnością będzie to rok pracowity jak każdy rok szkolny, ale także rok szkolny pełen wyzwań i zmagań
z utrudnieniami, jakie niesie pandemia koronawirusa. Wracamy do nauki w trybie stacjonarnym. Wszyscy czekamy na spotkanie w szkolnych murach, jednak musimy pamiętać
o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, przestrzeganiu zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej i procedur obowiązujących w szkole. Dbajmy o siebie nawzajem przestrzegając na każdym kroku zasad higieny i reżimu sanitarnego (częste mycie i dezynfekcja rąk, zakrywanie ust przy kichaniu i kaszlu, unikanie dotykania okolic oczu, nosa, ust, zachowanie dystansu społecznego na szkolnych korytarzach, częste wietrzenie gabinetów lekcyjnych). Przy każdym wejściu do szkoły jak i w każdym gabinecie lekcyjnym wszyscy mają do dyspozycji płyny do dezynfekcji rąk. Na terenie szkoły mogą przebywać tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych (kaszel, gorączka). Do szkoły nie mogą uczęszczać uczniowie ani przychodzić pracownicy, gdy domownicy przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Osoby trzecie przybywające do szkoły zobowiązane są do  pozostania w strefie bezpiecznej przy wejściu głównym do budynku do momentu pojawienia się pracownika szkoły, który będzie służył pomocą.  Osoby trzecie / postronne  zachowują również zasady reżimu sanitarnego: maseczka, dezynfekcja rąk, zachowanie bezpiecznego odstępu.  W szkole wdrażone będą od pierwszego dnia nauki „Procedury zapewniania bepieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii Covid-19”. Już dziś można zapoznać się z dokumentem na szkolnej stronie internetowej w zakładce „Akty prawne”.
Szczegółowy harmonogram spotkań uczniów z wychowawcami podany jest poniżej.
Życzę wszystkim dobrego roku szkolnego, przede wszystkim dużo zdrowia, sił
i spokoju, a także wytrwałości, cierpliwości i wielu sukcesów.
Do zobaczenia
Beata Kudła – dyrektor szkoły
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
  odbędzie się 
1 września (wtorek) według następującego harmonogramu:
Uczniowie klas I spotkają się godz. 9.00
na boisku szkolnym (w przypadku pogorszenia pogody - w sali gimnastycznej )
Uczniowie klas II a, b, c, d, e spotkają się a wychowawcami                     o godz. 10.00 w następujących klasach:

II A114

II B210

II C307

II D211

II E212

Uczniowie klas II f, g, h spotkają się a wychowawcami                     o godz. 10.30 w następujących klasach:

II F110

II G109

II H309

Uczniowie klas III spotkają się a wychowawcami  o godz. 11.00
w następujących klasach:

III A205

III B304

III C305

III D209

  
Przypominamy o obowiązku zachowania w szkole zasad reżimu sanitarnego – noszeniu maseczki, zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, dezynfekcji rąk oraz posiadaniu własnego długopisu.
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pobierz
Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DARIUSZ PIONTKOWSKI I GŁÓWNY INSPEKTOR SANITARNY JAROSŁAW PINKAS SKIEROWALI DO RODZICÓW SPECJALNY LIST, W KTÓRYM ZACHĘCILI DO ZAINSTALOWANIA W TELEFONACH KOMÓRKOWYCH APLIKACJI PROTEGO SAFE. TO NARZĘDZIE, KTÓRE POZWALA OGRANICZAĆ RYZYKO ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ KORONAWIRUSA I WSPIERA BEZPIECZNY POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ.

Aplikacja zawiera wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna. Zawiera m.in. test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia.

PROTEGO SAFE TO APLIKACJA, KTÓRA POWIADAMIA O MOŻLIWYM KONTAKCIE Z KORONAWIRUSEM. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.

W tej chwili przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół, dlatego tego typu rozwiązania mogą być niezwykle pomocne w ograniczaniu ryzyka szerzenia się wirusa. Zachęcamy dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do zainstalowania aplikacji w swoich telefonach komórkowych.

W ZAŁĄCZENIU PRZEKAZUJĘ:

- informację prasową
- treść listu (doc.)

Zachęcam do opublikowania przesłanej informacji na Państwa stronach internetowych oraz udostępnienia w mediach społecznościowych.

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy / Zastępca Dyrektora

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ
Departament Informacji i Promocji

al. J.Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa
tel. 22 34-74-457, fax 22 628 35 04
e-mail: anna.ostrowska@men.gov.pl
list

   Ogłoszenie  wyników  naboru zakwalifikowanych do przyjęcia
na  rok  szkolny   2020 / 2021 odbędzie  się 12 sierpnia 2020
roku (w środę) o godzinie 12 00
listy  zostaną  wywieszone  na  tablicy w  holu  szkoły.


Ogłoszenie  List  przyjętych na  rok  szkolny   2020/2021
odbędzie  się 19 sierpnia 2020 roku (w środę) o godzinie 14 00
listy  zostaną  wywieszone  na  tablicy w  holu  szkoły.

UWAGA MATURZYŚCI!

   Dnia 11 sierpnia 2020 r.  dostępne będą wyniki egzaminu maturalnego.
  Świadectwa dojrzałości, aneksy, zaświadczenia lub informacje
o wynikach
rozdane zostaną o godzinie 11.00  na boisku szkolnym
(w przypadku złej pogody na sali gimnastycznej):

absolwenci z roku 2020 otrzymają  świadectwa od wychowawców

pozostali absolwenci odbiorą je w sekretariacie  szkoły.
   Na spotkaniu zostanie wręczona nagroda dla ucznia z najlepszymi wynikami maturalnymi.
   Należy zabrać ze sobą maseczkę, rękawiczki i długopis. W czasie oczekiwania   i odbioru świadectwa należy zachować między sobą odstępy min. 1,5 metra.
   Po odbiorze świadectwa prosimy o  udanie się do domu, nie gromadzenie się na terenie szkoły.                                               

Zapraszamy


Miło nam poinformować naszych widzów, że 12 lipca 2020 nasz kanał YouTube osiągnął milion wyświetleń. Dziękujemy za oglądanie i że jesteście
z nami.
film
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY   2020/2021
Prosimy o wstrzymanie się z zakupem podręczników, na początku września nauczyciele na swoich przedmiotach poinformują jaki podręcznik będzie obowiązywał.
W przypadku podręczników  do języka angielskiego i niemieckiego informujemy, że dnia 1 września 2020 r. odbędą się testy poziomujące, na podstawie których określona zostanie przynależność ucznia do poziomu grupy.
Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie Uczniów.
Dobiegł końca rok szkolny 2019/2020, który przyniósł nam wiele nowych doświadczeń i rozwiązań organizacyjnych. We wrześniu naukę w naszej szkole rozpoczęły dwa roczniki klas pierwszych, absolwenci szkół podstawowych i absolwenci szkół gimnazjalnych. Pierwszy semestr przebiegł spokojnie i bez zakłóceń, realizowaliśmy zadania szkoły zgodnie z planem. Drugi semestr był już zpełnie inny. Nikt nie spodziewał się zagrożenia epidemicznego i  wprowadzenia ograniczenia działalności placówek oświatowych na tak długi czas oraz wprowadzenia obowiązku nauki zdalnej. Niespodziewanie znaleźliśmy się w nowej sytuacji, w której konieczne było wprowadzenie nowych rozwiązań systemowych, by zapewnić ciągłość funkcjonowania szkoły, nauczanie zdalne, ocenianie, klasyfikowanie, promowanie, prowadzenie konsultacji i przeprowadzanie egzaminów maturalnych w reżimie sanitarnym. Ale zdaliśmy ten egzamin na piątkę. Nauczyciele szybko przestawili się na nauczanie zdalne, a uczniowie – na współpracę z nauczycielami, nabywanie wiedzy w warunkach domowych, w izolacji od rówieśników i nauczycieli. Nauczanie zdalne było dla wszystkich ogromnym wyzwaniem. Nauczyciele intensywnie pracowali nad przygotowaniem materiałów dla uczniów i ocenianiem zadań, uczniowie spędzili mnóstwo czasu nad samodzielną nauką, wykazując przy tym ogromne zaangażowanie, wysiłek w zdobywaniu wiedzy, motywację i obowiązkowość. Rodzice i opiekunowie naszych uczniów wspierali swoje dzieci w nauce zdalnej i owocnie współpracowali ze szkołą. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko się udało oraz że jest jeszcze wiele do zrobienia w zakresie pracy zdalnej. Wiem jednak, że wszyscy starali się spełniać swoje zadania jak najlepiej. Pojawiały się także trudnienia techniczne, których nie dało się wykluczyć, np. chwilowe problemy z łączem internetowym zarówno u nauczycieli jak i u uczniów, dostęp do komputerów w rodzinach, w których dwoje lub więcej dzieci uczęszcza do szkoły.  Nowa sytuacja przyniosła nowe doświadczenia oraz wnioski do pracy na przyszłość. Wiem też, że dziś wszyscy przekonali się, że nic nie zastąpi nauczyciela ani tradycyjnej szkoły. Młodzież tęskni za nauką w szkole, za spotkaniami z rówieśnikami i nauczycielami, za lekcjami w klasie, za wycieczkami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, za zdobywaniem wiedzy
w  szkole, z nauczycielem. Nikt już pewnie nie pokusi się o stwierdzenie, że komputer może zastąpić nauczyciela, bo przekonaliśmy się, że człowiek jest niezastąpiony.
Nasi uczniowie otrzymali dziś świadectwa promocyjne do wyższych klas. Cieszmy się,  że szczęśliwie dotarliśmy do końca roku szkolnego. Nadszedł czas na zasłużone wakacje, czas zregenerować siły, by we wrześniu każdy mógł rozpocząć naukę
w szkole z nowym entuzjazmem.  Życzę wszystkim dobrego wypoczynku podczas wakacji, ale nade wszystko zdrowia i bezpieczeństwa.
Na koniec chciałabym podziękować wszystkim nauczycielom za intensywną pracę podczas nauczania zdalnego, uczniom – za podejmowany wysiłek i zaangażowanie
w samodzielnej nauce, rodzicom uczniów – za udzielanie swoim dzieciom potrzebnego wsparcia i za owocną współpracę ze szkołą podczas nauki zdalnej, pracownikom administracji i obsługi za pracę w tym trudnym okresie, za realizcję nowych obowiązków i dbanie 
o bezpieczeństwo sanitarne wszystkich przebywających w szkole. Podziękowania kieruję także do organu prowadzącego szkołę, Starostwa Powiatowego w Strzelinie za udzielanie szkole wsparcia w trudnej sytuacji epidemicznej. To dla nas wszystkich nowe doświadczenia i cieszę się, że mogliśmy realizować swoje obowiązki w pełnym zrozumieniu i wsparciu całego środowiska szkolnego i organu prowadzącego.
Bezpiecznych i udanych wakacji!
Z pozdrowieniami
Beata Kudła – dyrektor szkołyList Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020

list
Nauczyciele nieobecni na zajęciach zdalnych 24 czerwca 2020 r. (środa)           z powodu udziału    w Zespołach Nadzorujących egzamin maturalny:
Iwona Filipek
Dorota Drózd-Skorupska
Dorota Wieruszewska
Janusz Kowalski

Nauczyciele nieobecni na zajęciach zdalnych 26 czerwca 2020 r. (piątek)            z powodu udziału    w Zespołach Nadzorujących egzamin maturalny:
Anna Kloc
Wyniki klasyfikacji Liceum (najlepsi uczniowie, frekwencja)
zobacz
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

   Rozdanie świadectw odbędzie się 26 czerwca 2020 r. na boisku szkolnym      (w przypadku złej pogody na sali gimnastycznej) według następującego harmonogramu:
Klasy I a, I b, I c, I d, I e - od godz. 10.00 do godz. 10.30
Klasy I f, I g, I h - od 10.40 do godz. 11.10
Klasy II a, II b, II c, II d – od godz. 11.20 do godz. 11.50

   Należy zabrać ze sobą maseczkę, rękawiczki i długopis. W czasie oczekiwania   i odbioru świadectwa należy zachować między sobą odstępy min. 1,5 metra.
   Po odbiorze świadectwa prosimy o  udanie się do domu, nie gromadzenie się na terenie szkoły.
  Książki do biblioteki można oddać przy odbiorze świadectwa.
   Osoby, które nie odbiorą świadectwa w wyznaczonym terminie, proszone są  o ustalenie terminu z wychowawcą klasy lub odbiór świadectwa we wrześniu.
Nauczyciele nieobecni na zajęciach zdalnych 17 czerwca 2020 r. (środa)           z powodu udziału    w Zespołach Nadzorujących egzamin maturalny:
Małgorzata Kozłowska-Bojda
Emilia Kwiatkowska
Beata Malska
Ks. Janusz Betkowski

Nauczyciele nieobecni na zajęciach zdalnych 18 czerwca 2020 r. (czwartek)         z powodu udziału    w Zespołach Nadzorujących egzamin maturalny:
Bożena Buła
Daniel Drużkowski
Agata Dzięciołowska
Małgorzata Kozłowska-Bojda
Justyna Markowska
Magdalena Mróz-Pacia
Piotr Rozenek


Nauczyciele nieobecni na zajęciach zdalnych 19 czerwca 2020 r. (piątek)            z powodu udziału    w Zespołach Nadzorujących egzamin maturalny:
Jolanta Burtin
Anna Kloc
Bartosz Kudła
Agnieszka Nowotyńska
Nauczyciele nieobecni na zajęciach zdalnych 15 czerwca 2020 r. (poniedziałek) z powodu udziału    w Zespołach Nadzorujących egzamin maturalny:
Bartosz Kudła
Emilia Kwiatkowska
Justyna Markowska
Agnieszka Nowotyńska
Małgorzata WójcikiewiczNauczyciele nieobecni na zajęciach zdalnych 16 czerwca 2020 r. (wtorek)         z powodu udziału    w Zespołach Nadzorujących egzamin maturalny:
Magdalena Mróz-Pacia
Agnieszka Szałajko
Karolina Zawierucha
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z pierwszego dnia tegorocznej matury.
film
Dnia 9 czerwca br. w naszej szkole odbyła się matura z matematyki.

zdjęcia
Dnia 8 czerwca br. w naszej szkole odbyła się matura z języka polskiego.
zdjęcia
Absolwenci !!! Trzymamy kciuki !!!
Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Joanna Kudła przeprowadzi w dniu jutrzejszym, tj. 5 czerwca 2020 rozmowę z panem Maciejem Ogórkiewiczem – dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa IT ING Banku Śląskiego. Rozmowa jest główną nagrodą w ogólnopolskim konkursie „Bądź prezenterem, przeprowadź wywiad z prezesem banku” organizowanym przez Warszawski Instytut Bankowości i Fundację Bakcyl. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
Szanowni Państwo,

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Miesięcznikiem
Edukacyjnym Perspektywy na stronie internetowej www.studia.gov.pl w
okresie od 3 czerwca do września br. przeprowadzi kampanię informacyjną
wspierającą rekrutację na studia w roku akademickim 2020/21. Pierwszym
jej etapem będzie realizowany 3 czerwca „Wirtualny Dzień Maturzysty”,
podczas którego młodzież wysłucha m.in. prelekcji dr. Marcina Smolika,
Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej  na temat matury
przeprowadzanej w szczególnych warunkach oraz miniwykładów ekspertów
Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych zawierających  ostatnie podpowiedzi
umożliwiające pomyślne zdanie egzaminów oraz eliminację najczęściej
popełnianych błędów.  Po egzaminach maturalnych, w dniach od 22 do 26
czerwca 2020 r., organizatorzy kampanii zapraszają młodzież z całej
Polski na „Kierunkowskaz Kariery”, czyli spotkania on-line z ekspertami,
pracodawcami, pracownikami naukowymi i studentami, prezentujące kierunki
studiów i uczelnie warte rekomendacji. Sesje uczelni zaplanowano w
lipcu: 7.07. – dzień uniwersytetów, 8.07. – uczelni technicznych, 9.07.
– uczelni medycznych, 10.07. – uczelni niepublicznych. We wrześniu
odbędą się spotkania on-line poświęcone giełdzie wolnych miejsc na
uczelniach.
Szczegółowy program kampanii oraz rejestracja dla zainteresowanych
udziałem w realizowanym on-line „Wirtualnym Dniu Maturzysty” znajdują
się na stronie https://studia.gov.pl/studia2020/

Małgorzata Henglewska
Dyrektor Wydziału Nadzoru Kształcenia  Ponadpodstawowego i Strategii
Edukacyjnej
Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice / Opiekunowie,
informuję, że Minister Edukacji Narodowej  wydłużył  termin ograniczenia funkcjonowania jednostek oświatowych do 26  czerwca 2020 r. Oznacza to, że do końca roku szkolnego, tj. do 26 czerwca w dalszym ciągu odbywać się będą zajęcia zdalne.
Proszę Uczniów o aktywne uczestnictwo w zajęciach zdalnych, wykonywanie na czas zleconych zadań i zdobywanie ocen w nauczaniu zdalnym. Oceny proponowane będą wystawione do 5 czerwca.
W dniach od 8 do 10 czerwca odbywać się będą egzaminy maturalne, w związku z tym w naszej szkole będą to dni wolne od zdalnych zajęć dydaktycznych. Dniami wolnymi od zajęć jest także dzień 11 czerwca – Boże Ciało oraz 12 czerwca – piątek po święcie Bożego Ciała. W pozostałe dni egzaminów maturalnych będą odbywać się zajęcia zdalne. Jeśli nauczyciel nie będzie mógł prowadzić zajęć zdalnych przez pracę w zespołach nadzorujących przebieg egzaminu – poinformujemy o tym klasę przez dziennik elektroniczny. Nauczyciel będzie mógł wysłać uczniom materiały dzień wcześniej lub następnego dnia.
Pozdrawiam
Beata Kudła – dyrektor szkoły
Szanowni Państwo,

już po raz 5 organizujemy sportową Sobotę z Celestynem.
Ze względu na sytuację związana z COVID-19 w tym roku przybrała ona formę e-sportowej soboty.
Prosimy o rozpropagowanie powyższej informacji wśród dzieci waszej szkoły i pracowników.
Aby wziąć udział w E-SPORTOWEJ SOBOCIE wystarczy
- nagrać materiał ze swoją aktywnością
- wejść na stronę www.celestyn.pl i kliknąć zakładkę E-SPORTOWEJ SOBOTY
- kliknąć w zakładkę rejestracji, wpisać swoje dane oraz wstawić wcześniej nagrany film
Dla pierwszych 100 osób NAGRODA GWARANTOWANA

Filmy można przesyłać do 12.06.2020
Bardzo ważne informacje dla Maturzystów
zobacz
Uwaga!!!
Sekretariat Liceum będzie czynny dla uczniów:
we wtorek 26 maja 2020 r. w godzinach 08.00-11.00
w środę 27 maja 2020 r. w godzinach 08.00-14.00
w czwartek 28 maja 2020 r. w godzinach 08.00-11.00
w poniedziałek 1 czerwca 2020 r. w godzinach 08.00-11.00
we wtorek 2 czerwca 2020 r. w godzinach 08.00-11.00
w środę 3 czerwca 2020 r. w godzinach 08.00-14.00
w czwartek 4 czerwca 2020 r. w godzinach 08.00-11.00
UWAGA MATURZYŚCI !!!
ZAMIEŚCILIŚMY LISTY ZDAJĄCYCH OSÓB Z PRZEDMIOTÓW PODCZAS TEGOROCZNYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH
zobacz
Na naszym kanale YouTube zamieściliśmy spot reklamowy naszego liceum.
zobacz
INFORMACJE DLA ÓSMOKLASISTÓW I MATURZYSTÓW
zobacz
Informacje dla  zdających dotyczące organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w sesji wiosennej 2020 r.

zobacz
UWAGA !!!!
Konsultacje w szkole
– wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół

więcej
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice / Opiekunowie,
informuję, że w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410, 492, 595, 642, 742 i 780) wprowadzono zmianę terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek oświatowych z dnia 24 maja na 7 czerwca 2020 r. Rozporządzenie wchodzi w życie w dniu 18 maja. Oznacza to, że do piątku 5 czerwca w dalszym ciągu odbywają się zajęcia zdalne.
Proszę Uczniów o aktywne uczestnictwo w zajęciach zdalnych, wykonywanie na czas zleconych zadań
i zdobywanie ocen w nauczaniu zdalnym.
Od 25 maja Maturzyści będą mieli możliwość uczestnictwa w konsultacjach z nauczycielami na terenie szkoły, a od 1 czerwca możliwość korzystania  z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły będą mieli uczniowie klas I-II Liceum. Konsultacje są dobrowolne dla uczniów.
Chęć korzystania z konsultacji wraz z podaniem przedmiotu i nazwiska nauczyciela uczącego proszę zgłaszać wychowawcy klasy przez dziennik elektroniczny (Absolwenci do 19 maja, uczniowie klas I-II do dnia 25 maja br.) Informacje te są potrzebne do ustalenia harmonogramu konsultacji
i zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego wszystkim przebywającym na terenie szkoły.
Harmonogram konsultacji przekażemy wszystkim w dzienniku elektronicznym.

Beata Kudła - dyrektor szkoły
Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zmiana terminu egzaminu ósmoklasisty wpłynęła na przesunięcie terminu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Z uwagi na duże znaczenie tej kwestii dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców przekazujemy do konsultacji projekt harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Uwzględnia on m.in. nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Do wiadomości dołączamy projekt harmonogramu rekrutacji oraz komunikat MEN w tej sprawie. Prosimy o zapoznanie się z materiałami oraz przekazanie ich pracownikom Państwa placówki. Jednocześnie zachęcamy do udziału w konsultacjach.

Uwagi i opinie prosimy przekazywać drogą elektroniczną na adres mailowy konsultacje_rekrutacja@men.gov.pl do 13 maja br. do godz. 12.00.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej


pobierz pliki

Informacja dla kandydatów do Liceum
Informujemy, że ze względu na stan pandemii i związane z tym nowe  terminy egzaminów zewnętrznych zmieniony zostanie harmonogram rekrutacji. Ministerstwo Edukacji Narodowej skierowało do konsultacji rozporządzenie w tej sprawie. Na opinie dotyczące proponowanych terminów resort czeka do 13 maja.
O nowym harmonogramie  poinformujemy niezwłocznie po jego ogłoszeniu na stronie internetowej Liceum.
Uwaga!!!
Sekretariat Liceum będzie czynny dla uczniów:
we wtorek 12 maja 2020 r. w godzinach 10.00-12.00
w czwartek 14 maja 2020 r. w godzinach 10.00-12.00
w poniedziałek 18 maja 2020 r. w godzinach 10.00-12.00
w środę 20 maja 2020 r. w godzinach 10.00-12.00
w piątek 22 maja 2020 r. w godzinach 10.00-12.00
Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z nowymi funkcjonalnościami Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej dostępnej pod adresem epodreczniki.pl. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonych pismach.

Z poważaniem

Alina Sarnecka

Dyrektor Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji
więcej
Uwaga!!!
Z powodu remontu sekretariat Liceum będzie czynny dla uczniów:
w środę 6 maja 2020 r. w godzinach 9.00-11.00
w piątek 8 maja 2020 r. w godzinach 10.00-12.00
Szanowni Państwo,
zwracamy się do Państwa w imieniu Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Samorząd studencki tego wydziału organizuje Dni Otwarte online. Chcielibyśmy  zaprosić na nie Państwa oraz uczniów Państwa szkoły.

Studenci chcieliby pomóc tegorocznym maturzystom w dokonaniu właściwego wyboru kierunku studiów.
Chcą zorganizować Dni Otwarte poprzez wideokonferencję na Facebooku.
W programie:
- prezentacje poszczególnych kierunków oferowanych przez Wydział,
- wypowiedzi pracowników naukowych prowadzących zajęcia,
-  czas na pytania i odpowiedzi studentów, czyli osób , które o studiowaniu powiedzieć chyba mogą najwięcej :-)
Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte online 5-9 maja 2020 https://www.facebook.com/events/169763394276156/
Zwracam się do Państwa z prośbą o udostępnienie naszego wydarzenia i powiadomienie Państwa uczniów o inicjatywie. Warto pomóc maturzystom w tak przełomowym momencie ich życia.
Zachęcamy również do kontaktu z rekrutacja@pwr.edu.pl w celu zorganizowania spotkania klasowego/grupowego online z pracownikami naszego działu. Chętnie opowiemy o rekrutacji na PWr.
Pozdrawiamy Serdecznie!

Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej
Uwaga !
Nastąpiły drobne zmiany w planie lekcji. Prosimy o sprawdzenie planu lekcji swojej klasy.
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Maturzystów
list
Uwaga! Ważny komunikat!
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Szanowni Rodzice!

W dniu dzisiejszym, tj. 24 kwietnia 2020 r. Minister Edukacji Narodowej poinformował o decyzji przedłużenia zamknięcia szkół do 24 maja 2020 r. Nasi Uczniowie pozostają więc w domach i zdobywają wiedzę w formie pracy zdalnej z nauczycielami.
Proszę Uczniów o owocną współpracę z nauczycielami i realizowanie zadań,
a Rodziców proszę o wyrozumiałość i wspieranie swoich dzieci w tych trudnych chwilach.

            Pamiętajmy, by wystrzegać się dużych skupisk ludzkich, dbajmy o zachowanie zasad bezpieczeństwa, dbajmy o siebie.
Rodziców proszę o dopilnowanie, by Uczniowie pozostawali w domu. Proszę
o dostosowanie się do zaleceń rządu, a także o śledzenie strony internetowej szkoły.

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia
Beata Kudła – dyrektor szkoły
24 kwietnia 2020 odbyło się wręczenie świadectw ukończenia szkoły przez klasy trzecie.
zdjęcia
Drodzy Uczniowie klas trzecich!
24 kwietnia to dzień zakończenia roku szkolnego dla Was. Tego dnia postanowiliśmy wydawać świadectwa na boisku szkolnym, zachowując zasady bezpieczeństwa (rękawiczki, maseczki, odstęp w kolejce co najmniej 2 metry, każdy przychodzi z własnym długopisem)
wg harmonogramu:

10.00 - 10.30 – klasa IIIA
10.30 - 11.00 – klasa IIIB
11.00 – 11.30 – klasa IIIC
11.30 - 12.00 -  klasa IIID

Osoby, które nie oddały jeszcze książek do biblioteki, będą mogły je oddać  tego samego dnia, również na boisku szkolnym. Świadectwo można odebrać także w innym terminie, zgłaszając wcześniej taką wolę drogą elektroniczną na adres sekretariatu i do wychowawcy. Zainteresowani powinni kierować się na boisko w określonym czasie. Osoby chore, przeziębione itp. powinny zostać w domu i odebrać świadectwo w innym terminie.
W przypadku pogorszenia warunków pogodowych i opadów deszczu - będziemy informować  na bieżąco o zmianach w sposobie rozdania świadectw.

Pozdrawiam serdecznie
Beata Kudła

WYNIKI KLASYFIKACJI KLAS III LO  W ROKU SZKOLNYM 2019/2020
zobacz
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie,
dziś tj. 9 kwietnia podczas konferencji  Prezesa Rady Ministrów, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej, dowiedzieliśmy się, że w związku z pandemią szkoły pozostają zamknięte do 26 kwietnia, a terminy egzaminów maturalnych zostały przesunięte na czerwiec. Nie znamy jeszcze konkretnej daty, to oczywiste w zaistniałej sytuacji. Proszę Maturzystów o cierpliwość i apeluję o wykorzystanie czasu na rzetelne i dokładne przygotowanie do matury, a wszystkich uczniów o dalszą współpracę z nauczycielami w pracy zdalnej.  Wszyscy rozumiemy Wasze zniecierpliwienie; pamiętajcie, że jesteśmy z Wami i wspieramy Was w tej trudnej nas wszystkich sytuacji.
Bądźmy cierpliwi, stosujmy się do zaleceń, dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. Pamiętajmy, że zdrowie jest w tej chwili najważniejsze.
Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy życzę Wam i Waszym Rodzinom zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei, miłości i spokoju. Radosnego, wiosennego nastroju, a także wiary i nadziei na lepsze jutro dla nas wszystkich.
Pozdrawiam
Beata Kudła – dyrektor szkoły


Dziś  jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami.
 
Zachęcam do obejrzenia filmiku:
HYPERLINK "https://vimeo.com/213626778?ref=fb-share%20https://vimeo.com/213626778?ref=fb-share" https://vimeo.com/213626778?ref=fb-share https://vimeo.com/213626778?ref=fb-share
Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Informacja na ten temat została opublikowana na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r

Podstawy prawne:

1.     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U.
z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.

2.     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).

3.     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

Z poważaniem

Roman Kowalczyk

Dolnośląski Kurator Oświaty
Szanowni Państwo,

W załączniku przesyłamy rozszerzoną wersję poprzednio wysłanego poradnika „Kształcenie na odległość. Poradnik dla szkół”.
poradnik
Kolejna ważna i przydatna informacja od biblioteki szkolnej dla uczniów.
zobacz
Szanowni Użytkownicy Biblioteki Szkolnej. Nauczyciele bibliotekarze informują, że na stronie internetowej: https://wolnelektury.pl znajdują się lektury dostępne online.
spis lektur
W związku z epidemią koronawirusa od dnia 20 marca 2020 r. obowiązuje zakaz wstępu do szkoły oraz na teren szkoły dla osób niebędących pracownikami szkoły.
Beata Kudła – dyrektor szkoły
Uwaga! Ważny komunikat!
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z  20 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że zajęcia dydaktyczne w naszej szkole zawieszone będą do 10 kwietnia 2020 r.
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego
z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Oznacza to, że nauczyciele będą realizować podstawę programową po uprzedniej weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania i dostosowania go do wybranej metody kształcenia na odległość. Uzgodnię z nauczycielami i prześlę Państwu informację przez dziennik elektroniczny, w jaki sposób będzie monitorowana i sprawdzana wiedza ucznia oraz postępy w nauce.


           Zgodnie z nowymi przepisami, nauka prowadzona na odległość może być realizowana
z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
Nauczyciele będą kontaktować się z uczniami i rodzicami przez dziennik elektroniczny lub drogą mailową. Zadania wskazane przez nauczycieli do wykonania będą podlegały ocenie; ocenianie będzie zgodne z zapisami w Statucie i w znanych uczniom przedmiotowych zasadach oceniania. Uczniowie będą otrzymywać zadania lub notatki do nowych tematów wg planu lekcji.
Minister Edukacji Narodowej podkreślił, że „czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców proszę o wyrozumiałość
i cierpliwość”.
Proszę uczniów o owocną współpracę z nauczycielami i realizowanie zadań, a rodziców proszę o wyrozumiałość i wspieranie swoich dzieci w tych trudnych chwilach.

            Pamiętajmy, by wystrzegać się dużych skupisk ludzkich.
Rodziców proszę o dopilnowanie, by Uczniowie pozostawali w domu. Proszę
o dostosowanie się do zaleceń rządu, a także o śledzenie strony internetowej szkoły.

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia
Beata Kudła – dyrektor szkoły


Szanowni Państwo,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, GovTech Polska oraz instytucjami publicznymi przygotowaliśmy poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej. W poradniku zamieściliśmy wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.W okresie zawieszenia zajęć szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

·         dziennika elektronicznego,

·         strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,

·         mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.Jednocześnie chciałabym podziękować Państwu za zaangażowanie w tym trudnym dla nas wszystkim czasie. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Zachęcam do sprawdzania na bieżąco informacji zamieszczanych przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.Proszę o jak najszersze udostępnienie załączonego komunikatu. Łączę wyrazy szacunku i życzę dużo zdrowia

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN

PORADNIK
Uwaga! Ważny komunikat!
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Zgodnie z decyzją rządu o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa informuję o zawieszeniu zajęć w naszej Szkole od dnia 12 do 25 marca br.
Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich. Minister zdrowia P. Łukasz Szumowski poinformował, że zawieszenie zajęć nie jest wprowadzeniem ferii. To czas kwarantanny, czas, który powinniśmy spędzić w domu. Apeluję do Uczniów o pozostanie w domu
i wykorzystanie czasu na powtarzanie materiału oraz zdobywanie nowych wiadomości. Nauczyciele mogą drogą elektroniczną wysyłać Uczniom zadania ze wskazaniem  terminu wykonania zadania. Uczniowie tą samą drogą powinni przesyłać zadania do sprawdzania.
Rodziców proszę o dopilnowanie, by Uczniowie pozostawali w domu. Proszę o dostosowanie się do zaleceń rządu, a także o śledzenie strony internetowej szkoły.
Z życzeniami zdrowia
Beata Kudła – dyrektor szkoły
Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku– etap szkolny, odbędą się 11 marca (środa) na 4lekcji w auli. Osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie prosimy o punktualne przybycie.
Szanowni Państwo!
W związku z licznymi zapytaniami kierowanymi do Szkoły o powody odwołania
konkursów powiatowych organizowanych przez nauczycieli naszego Liceum dla
uczniów szkół z całego Powiatu Strzelińskiego informuję, że mając na uwadze rosnącą
liczbę potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa, a także zapewnienie
wszystkim uczniom bezpieczeństwa zmniejszamy ryzyko zarażenia się grypą i
koronawirusem, ograniczamy przemieszczanie się ludzi i unikamy zgromadzeń;
odwołujemy wycieczki, wyjazdy i wyjścia uczniów, a także odwołujemy konkursy
powiatowe i zawody sportowe organizowane przez naszą szkołę dla uczniów szkół z
całego powiatu.
Po ustaleniu nowych terminów konkursów i zawodów przekażemy informacje do
szkół.
Proszę wszystkich o dobrą współpracę i zrozumienie trudnej dla nas wszystkich
sytuacji. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem, a przede wszystkim o dobro naszych
dzieci i rodzin.
Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia
Beata Kudła – dyrektor szkoły
Dnia 6 marca 2020 roku uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Kruk, Julia Musiałowska i Patryk Musiałowski zajęli trzecie miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych TURBOLANDESKUNDE die SCHWEIZ. Gratulujemy!
więcej
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w powiatowym konkursie językowym Strzeliński Poliglota. Etap szkolny odbędzie się 23.03.2020 o godzinie 10.00. Uczestnicy konkursu piszą test z dwóch języków (jeden na poziomie rozszerzonym, a drugi podstawowym).
Regulamin konkursu i zapisy u nauczycieli języków obcych do czwartku 19 marca.
Stowarzyszenie św. Celestyna w Mikoszowie zaprasza na warsztaty edukacyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Autyzmu „Zrozumieć Świat Dziecka ze Spektrum Autyzmu”-02.04.2020r.
Zajęcia skierowane są do uczniów zainteresowanych pracą pedagogiczną.
Psychoedukacja:
- przedstawienie pracy specjalistów, pracy terapeutycznej dziecka
-na czym polega terapia,
-jak reagować na trudne zachowania,
-co jest ważne podczas pracy z dzieckiem, ze spektrum
Warsztaty sensoryczne- „Świat zmysłami dziecka ze spektrum autyzmu”
Zapisy  i szczegółowe informacje u pedagoga szkolnego- s.204
Ilość miejsc ograniczona. Wpisowe- 5 zł.
(koszt poczęstunku).
INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH
zobacz
Dnia 27.02.2020r. odbył się w naszej szkole Walentynkowy Szkolny Konkurs Poezji Obcojęzycznej. Uczestnicy deklamowali wiersze o tematyce miłosnej w wybranym przez siebie języku obcym.
więcej
W dniu 27 lutego 2020 roku delegacja uczniów naszego Liceum wraz z opiekunami uczestniczyła w obchodach 80 rocznicy deportacji Polaków na Sybir zorganizowanych przez Zarząd Koła Sybiraków w Strzelinie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin. Po uroczystej mszy św. delegacje przeszły pod pomnik „Zesłańców Sybiru” gdzie złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze zdjęcia
W dniu dzisiejszym w sali sportowej ZSO w Strzelinie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach brało udział 43 zawodników i zawodniczek.
zdjęcia
Rekomendacje  Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych 27 lutego 2020

przeczytaj
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Dolnego Śląska,

uprzejmie informuję, że na stronie internetowej MEN zamieszczony został komunikat dotyczący zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi.

https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch


Zachęcam do zamieszczenia niniejszej informacji również na Państwa stronach internetowych.
Z poważaniem

Roman Kowalczyk

Dolnośląski Kurator Oświaty

Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch
W zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.
Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół.

W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Osoby powracające z północnych Włoch

Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:
- codziennie mierzyć temperaturę ciała
- zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach
- Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch
- Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl
W dniach 6 i 7 lutego biblioteka szkolna zorganizowała  błyskawiczny konkurs walentynkowy - POŁĄCZ W PARY BOHATERÓW LITERACKICH. Nauczyciele bibliotekarze dziękują wszystkim uczniom za udział. 
Wyniki konkursu:
I miejsce  Wiktoria Cierniak  kl. I d
wyróżnienia:
Wiktoria Drużga  z  kl. III d
Wiktoria  Mysior  z  kl. III d
Joanna Kudła z kl. II b
Aleksandra Foltynowicz kl. II d
Magdalena Czaja z kl. II d
W związku z rocznicą urodzin Karola Darwina wzięliśmy udział w warsztatach organizowanych przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, wydziału Psychologii. Uczniowie klas Ia i ll a wraz z p. Iwoną Filipek i p. Januszem Kowalskim uczestniczyli między innymi w zajęciach:
więcej
Dnia 6 lutego 2020 w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbył się koncert walentynkowy w wykonaniu uczniów naszego liceum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

zdjęcia
Uwaga!

W środę - 26.02.2020 r. o godz. 14.20 w sali 109 odbędzie się zebranie Rady Pedagogicznej.
W związku z radą skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:

5. 11.40 – 12.15
6. 12.20 – 12.55
7. 13.00 – 13.35
8. 13.40 – 14.15
UWAGA MATURZYŚCI!!!
W DNIACH 03 – 06.03.2020r. O GODZ. 8.00  ODBĘDĄ SIĘ PRÓBNE EGZAMINY MATURALNE

UCZNOWIE PRZYSTĄPIĄ DO PRÓBNYCH EGZAMINÓW Z PRZEDMIOTÓW ZADEKLAROWANYCH:
- NA POZIOMIE PODSTAWOWYM
- ORAZ JEDNEGO PRZEDMIOTU NA POZIOMIE ROZSZERZONYM (zaznaczonego jako pierwszy w deklaracji maturalnej)

Uczniowie po zakończonym egzaminie wracają na 5 godzinę lekcyjną (z wyjątkiem uczniów piszących egzamin z j. polskiego, matematyki i j. obcego na poziomie rozszerzonym)
Dnia 5 lutego 2020 r. odbył się etap powiatowy II edycji konkursu QUIZ - TESTE DEIN DEUTSCH dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Etap szkolny został przeprowadzony w grudniu, wzięło w nim udział 54 uczniów, do etapu powiatowego zakwalifikowało się 7 osób.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Julia Wittmann (Szkoła Podstawowa w Goszczynie)
II miejsce - Martyna Mikołajczyk (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Strzelinie)
III miejsce - Wojciech Kłys (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Strzelinie).
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!


W dniu 6 lutego 2020 roku uczennice klasy 1c i 1d, Julia Kuta i Paulina Fidzińska, reprezentowały naszą szkołę w IV Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Uczennica klasy 1c, Julia Kuta, zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy jej dalszych sukcesów!
Magdalena Mróz- Pacia
Spotkanie z prawnikiem
We wtorek 4 lutego 2020 r. uczniowie klas pierwszych  i drugich wzięli udział w lekcji, którą poprowadził  radca prawny Mecenas Robert Staszewski. Tematem były zagadnienia prawne z którymi młodzież spotyka się w codziennym życiu tj. ochrona dóbr osobistych, stalking, prawa konsumenta czy zawody prawnicze.
Lekcja odbyła się w ramach tegorocznej edycji akcji „Prawo w szkole” organizowanej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu we współpracy z  Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
Uczniowie, którzy w bieżącym lub minionym roku szkolnym uczestniczyli w zbiórce żywności dla Strzelińskiego "Caritas" zaproszeni są na wyjazd wakacyjny na Litwę i Białoruś w terminie 8-15 lipca. Szczegóły u p. Daniela Drużkowskiego.
Konkurs

W dniach 6 i 7 lutego biblioteka szkolna organizuje błyskawiczny konkurs walentynkowy – POŁĄCZ W PARY BOHATERÓW LITERACKICH. Konkurs odbywać się będzie na długich przerwach w czytelni szkolnej. Zapraszamy do wzięcia udziału. Zwycięzcy otrzymają upominki.
Spotkanie z prawnikiem

We wtorek 4 lutego 2020 r. w auli odbędzie się spotkanie uczniów klas I f,g,h  i II z prawnikiem.

Harmonogram spotkania:
4 lekcja - klasy I f,g,h
5 lekcja - wszystkie klasy II
28 stycznia we wtorek gościliśmy w auli naszej szkoły przedstwicieli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Pani profesor Alina Dittmann spotkała się z uczniami klas trzecich, by przedstawić ofertę edukacyjną swojej uczelni. Następnie przeprowadziła wraz ze swoim asystentem warsztaty z języka niemieckiego dla uczniów klas pierwszych i drugich, którzy uczą się tego języka od poprzedniego etapu edukacyjnego. Po warsztatach lektorzy pochwalili uczniów naszej szkoły za sprawności komunikacji w języku niemieckim, wiedzę i wysoki poziom umiejętności.zdjęcia
28 stycznia 2020 r. reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły brały udział w kolejnym etapie Licealiady Młodzieży w Siatkówce. Chłopcy zostali pokonani przez zespół oławskiego CKZiU , natomiast w drugim meczu przeciwko PZS1 Krzyżowice odnieśli zwycięstwo zajmując drugie miejsce w turnieju. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów pojedynków.

film
W dniu 27 lutego 2020 r. (czwartek) o godz. 8,50 w dużej sali gimnastycznej odbędą się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.
Zapisy przyjmowane są w pokoju nauczycieli wf w terminie do dnia 7.02.2020 r. (piątek) do godz. 11:30.
Zapraszamy!!!
28 stycznia 2020 r. reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły brały udział w kolejnym etapie Licealiady Młodzieży w Siatkówce. Drużyna dziewcząt po zaciętym pojedynku przegrała pierwszy mecz z CKZiU w Oławie oraz wygrała z drużyną LO Długołęka tym samym zajmując drugie miejsce w turnieju. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów pojedynków.
film
Zapraszam wszystkie chętne dziewczęta do uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych z fitnessu (w ramach zajęć SKS). Zajęcia odbywać się będą w czwartki na 1 i na 8 lekcji. Ruszamy w ten czwartek 30.01. Proszę o zapisy. Małgorzata Wójcikiewicz
18 stycznia 2020 w naszym liceum odbył się bal studniówkowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. Film wkrótce.
zdjêcia z czêœci oficjalnej

tañce
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu wiedzy o Rosji "Białe Noce". Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII i VIII SP oraz KLASY I  SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH i
i PONADGIMNAZJALNYCH.

regulamin
20 grudnia br klasa II C przedstawiła społeczności szkolnej jasełka z okazji świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu.
zdjêcia

film
W dniu 18.12.2019 r. w Centrum Aktywności Talent we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzki
Licealiady Młodzieży w Szachach.
Powiat strzeliński reprezentowała drużyna naszego Liceum Ogólnokształcącego w składzie:
1. Jóźwiak Szymon
2. Osowski Piotr
3. Satyła Rafał
4. Maj Gabriela
Nasi uczniowie rywalizowali z najlepszymi drużynami, zdobywając cenne doświadczenie oraz
podnosząc swoje umiejętności w grze w szachy.
Drużynie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy sukcesów
w zawodach, turniejach i Licealiadzie Młodzieży w roku 2020.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji świątecznej 18 grudnia pod patronatem Stowarzyszenia " Gramy o życie" i "Bądźmy razem na Święta ". Pieniądze ze sprzedaży słodkości i ozdób świątecznych przeznaczone będą dla Filipa,  podopiecznego GOZ. Kasa II c
Uwaga!
Dnia 20.12.2019 r. o godz. 10.25 zapraszamy  uczniów klas pierwszych i drugich wraz z nauczycielami  do auli na spotkanie z okazji
nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz  na jasełka w wykonaniu klasy II C, a następnie na spotkania wigilijne w klasach.

W tym dniu skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:
1.08.00 – 08.30
2.08.35 – 09.05
3.09.10 – 09.40
4.09.45 – 10.15
5.10.20 – 10.50  (dla klas trzecich)
UWAGA !!!

Zimowa przerwa świąteczna - od 23 do 31 grudnia 2019 r.
02-03 stycznia 2020 r. obowiązkowe zajęcia dydaktyczne wg planu lekcji.
Informujemy o przystąpieniu szkoły do drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej
pt.”IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”.
Organizatorem wysyłania kartek świątecznych jest Fundacja „Dbam o Mój Zasięg”
z siedzibą w Gdańsku.
Celem kampanii jest:
- przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz u-uzależnieniom u dzieci,
- wzmacnianie więzi rodzinnych,
-rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży,
- rozwijanie kompetencji cyfrowych,
- kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Do projektu przystąpiły klasy I wraz z wychowawcami i nauczycielami. Napisane życzenia świąteczne- również w językach obcych- zostały wysłane do przyjaciół, znajomych i rodziny.
zdjêcia
OD JUTRA 17.12.2019 ZACZYNAMY ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

NA MECZ ZWOLNIENI BĘDĄ TYLKO ZAWODNICY ZE ZGŁOSZENIA

W DNIU DZISIEJSZYM ODBYŁO SIĘ LOSOWANIE PIERWSZYCH PAR MECZOWYCH

PONIŻEJ ZESTAWIENIE I TERMINY MECZÓW:

WTOREK 17.12

2 lekcja 2D vs. 1D/E

6 lekcja 3A/B vs. 2A/B

5 lekcja 3D vs. 1F

7 lekcja 1H vs. 2C1

ŚRODA 18.12

1 lekcja 1A/B vs. 2C2

7 lekcja 3C vs. 1C

DO TURNIEJU DZIEWCZĄT ZGŁOSIŁY SIĘ DO TEJ PORY TYLKO 3 DRUŻYNY. NA KOLEJNE ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO PIĄTKU 20.12.2019.

NAUCZYCIELE WF
W dniach 8 - 10 grudnia 2019 roku szkolny Młodzieżowy Klub Historyczny im. Kazimierza Moczarskiego uczestniczył w IV Zjeździe MKH w Warszawie. Trzydniowy pobyt w stolicy obfitował w szereg atrakcji i spotkań z ciekawymi ludźmi. Uczniowie naszej szkoły - Joanna Kudła i Wiktor Chomicz z klasy 2b oraz Hanna Kowalska, Alina Marynowska, Hubert Michalski i Robert Paszkiewicz z klasy 1b - brali udział m.in. w: …. 
więcej + zdjęcia
Dnia 11 grudnia 2019 w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbył się koncert mikołajkowy
w wykonaniu uczniów naszego Liceum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Film wkrótce.
zdjęcia
W dniach 6 i 7 grudnia 2019 r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły brała udział
w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem „Pomagam”.
Akcja organizowana była w Strzelińskich marketach: Netto, Biedronka, Carrefour. Dzięki życzliwości i wrażliwości klientów sklepów udało się zebrać ponad tonę żywności o długim terminie przydatności, która zostanie przekazana potrzebujących przy pomocy Parafialnego Zespołu Caritas przy Parafii pw. Krzyża Świętego w Strzelinie.

Wolontariusze jak zawsze spisali się na medal. Bardzo dziękujemy za bezinteresowną pomoc
i poświęcony czas.
Laureaci Szkolnego Dyktanda 10 grudnia 2019r. wzięli udział w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla Szkół Ponadgimnazjalnych " Mistrz Ortografii 2019".
Z dumą informujemy o sukcesie naszych uczennic :
Julia Kuriata z klasy II b zajęła II miejsce
Zofia Domańska z klasy II d - miejsce III.
Mistrzyniom Ortografii gratulujemy!
W Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej jest organizowany od roku 1988 przez pracowników Wydziale Chemii UJ. W tym roku po raz pierwszy do udziału zostali zaproszeni uczniowie z całej Polski. My również reprezentowaliśmy naszą szkołę.
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla uczniów klas II i klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych.
Reprezentacja LO w Strzelinie w składzie: Natalia Kasaraba, Weronika Lechowicz, Weronika Jenczelewska, Wiktoria Łużna, Aleksandra Puk, Magdalena Radzik i Bartosz Kwiatkowski, wyruszyła do Krakowa w piątek 6 grudnia. Dzień ten przeznaczyliśmy na zwiedzanie  krakowskiego starego miasta, które jest wyjątkową skarbnicą dzieł sztuki, pamiątek historycznych i zabytków. W sobotę natomiast przystąpiliśmy do rywalizacji konkurując z uczniami całego kraju. W konkursie wzięło udział prawie 1400 uczniów. Mieliśmy również możliwość zwiedzenia kampusu UJ  i Wydziału Chemii. Było to interesujące doświadczenie. Teraz czekamy na wyniki konkursu. Trzymajcie kciuki!

zdjęcia
Wspólnicy młodzieżowych miniprzedsiębiorstw SWEET DREAMS i GASTROFAZA dopełnili ostatecznych formalności, podpisując umowę najmu lokalu na terenie szkoły. Ustalenia dotyczyły przede wszystkim negocjacji w sprawie wysokości czynszu, a także przypieczętowania własnoręcznym podpisem dyrektorów naczelnych, zawartych w umowie warunków.
zdjêcia
5 grudnia br w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Gratulujemy zwycięstwa naszej żeńskiej i męskiej reprezentacji szkoły.
zdjêcia
Dnia 6. grudnia 2019 odbył się szkolny etap Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych TURBOLANDESKUNDE - DIE SCHWEIZ. W konkursie wzięło udział 10 trzyosobowych drużyn. Do drugiego etapu zakwalifikowała się drużyna w składzie: Patryk Musiałowski, Julia Musiałowska i Wiktoria Kruk. II miejsce zajęła drużyna w składzie: Emilia Zawłocka, Karina Korpowska i Paweł Stępień. III miejsce - Wiktoria Hutnik, Olivia Malik i Malwina Klich.
Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy wiedzy!
6 grudnia br młodzi Mikołaje i przemiłe Śnieżynki  z naszej szkoły odwiedziły dzieci
z Przedszkola Miejskiego w Strzelinie, sprawiając im wielką radość.
zdjęcia
4 grudnia uczniowie naszej szkoły - radni Młodzieżowej Rady Gminy - Barbara Satyła i Jan Stykowski wzięli udział w organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską w Ziębicach Dolnośląskim Kongresie Młodzieży.
więcej
Uwaga!

Skontrum w Bibliotece!
Od 9 grudnia do 20 grudnia 2019 r. biblioteka szkolna będzie NIECZYNNA z powodu inwentaryzacji zbiorów.
W czwartek 5 grudnia, o godz. 9.00  w  sali gimnastycznej  naszej szkoły odbędą się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

Męska reprezentacja szkoły:

1.Mikołaj Mazepa- kapitan,                                                                   
2.Krzysztof Szalczyk,                                                                             
3.Tomasz Pakos,                                                                                                                       
4.Hubert Chomicz,                                                                                 
5. Mateusz Piotrowicz,                                                                          
6. Michał Paduchowski,                                                                        
7. Jan Szymaniak,                                                                                  
8.Tomasz Dzierżak,                                                                               
9.Przemysław Wiśniewski,                                                                    
10.Kacper Iwański,                                                                                 
11.Kacper Klimaszewski,                                                                      
12. Kamil Matusiewicz.

Żeńska reprezentacja szkoły:

1.Natalia Partykowska- kapitan,
2.Magdalena Sojka,
3.Alicja Skrzypecka,                                  
4.Kinga Sławkowska,
5.Dominka Socka,
6.Malwina Hawel,
7.Amelia Drozd,
8.Joanna Mogielnicka,
9.Maja Lang,
10.Weronika Charęza,
11.Maja Kwaśny,
12.Zuzanna Grabowiecka.

ZAPRASZAMY DO KULTURALNEGO KIBICOWANIA!!!!
UWAGA!!!        
Dnia  11 grudnia 2019 r. (środa) o godz. 11.45 uczniowie klas pierwszych i drugich wychodzą do Strzelińskiego Ośrodka Kultury na „Koncert Mikołajkowy”  w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Uczniowie wracają do szkoły na lekcję 7 i 8
Opiekunowie klas:
Klasa IA– Janusz Kowalski
Klasa IB– Emilia Kwiatkowska
Klasa IC– Ewelina Barabach
Klasa ID– Bartosz Kudła
Klasa IE– Dorota Wieruszewska
Klasa IF– Dorota Drózd-Skorupska
Klasa IG– Beata Malska
Klasa IH– Karolina Zawierucha
Klasa IIA– Anna Kloc
Klasa II B- Iwona Filipek
Klasa IIC- Agnieszka Szałajko
Klasa IID- Irena Dobrowolska

Od wczoraj na terenie Naszego Liceum działa nasze miniprzedsiębiorstwo "Sweet Dreams". Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na pyszne słodkości: własnoręcznie wypiekane babeczki, ciasta i ciasteczka, które możecie popijać pobudzającą kawą, rozgrzewającą herbatą lub gorącą czekoladą . Serwujemy również świeżutkie gofry oraz orzeźwiającą wodę smakową. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek od 10:30 do 10:40 oraz od 11:25 do 11:40.
W czwartki możecie nas odwiedzić na pierwszej lekcji: od 8 do 8:50. Znajdziecie nas na poziomie -1.

Słodko zaprasza cały zespół "Sweet Dreams"
zdjêcia
AKCJA "SZLACHETNA PACZKA"!!!!!!!

W naszej szkole trwa zbiórka żywności (suche produkty) oraz środków czystości i chemii gospodarczej dla potrzebujących. Akcja trwa do 5 grudnia. Produkty można przynosić do gabinetu Pani Pedagog. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

SSU
Parafialny Zespół „Caritas” w Strzelinie poszukuje wolontariuszy chętnych do wzięcia udziału
w zbiórce żywności w lokalnych supermarketach w dniach 6 i 7  grudnia2019 r. (piątek-sobota)
Godziny dyżurów:
Piątek
12-15 oraz 15-18
Sobota
10-14  oraz 14-18.

Zapisy do 03.12.2019 (wtorek ) u pedagoga szkolnego- s.204
Udział w wolontariacie nagradzany jest punktami z zachowania.
Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych zapraszają  wszystkich zainteresowanych uczniów ZSO w Strzelinie do wzięcia udziału w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM  „ZJAWISKA PRZYRODNICZE”  Regulamin konkursu znajduje się w załączniku.
regulamin
Uwaga!!!!

Jak co roku uczestniczymy w organizacji imprezy mikołajkowej dla przedszkolaków
z Przedszkola Miejskiego- „Kolorowa Kraina” w Strzelinie. Zdeklarowanych Mikołajów
i Śnieżynki prosimy o potwierdzenie obecności i chęci wzięcia udziału w przedsięwzięciu do dnia 02.12.2019 (środa)- do godz.13 u pedagoga szkolnego (s.204). Stroje i przebrania we własnym zakresie.
Z radością informujemy , że uczennica klasy II d , Aleksandra Foltynowicz została wyróżniona w XV Edycji Dolnośląskiego Literackiego Konkursu " My Polacy - My Dolnoślązacy " o Laur Złotego Pióra organizowanego przez Liceum Salezjańskie we Wrocławiu pod patronatem
prof. Jana Miodka. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali 5 . !2. 12r. w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
Gratulujemy Oli !
Stanisława Laszczyńska
W środę 27 listopada obchodziliśmy Święto Biblioteki. Najważniejszym punktem obchodów był Konkurs  Pięknego Czytania. Celem konkursu było kształcenie umiejętności pięknego czytania i interpretacji tekstu literackiego oraz stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności.
więcej
Dnia 20.11.2019 r. rodzice uczniów klas I-III oraz nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu z zakresu profilaktyki uzależnień nt. „Uzależnienia behawioralne i substancyjne- profilaktyka, czynniki ryzyka i leczenie”. Zgromadzeni uzyskali informacje na co powinni zwrócić uwagę, co powinno niepokoić oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia uzależnieniami. Szkolenie prowadziła Dorota Kuchta- specjalista terapii uzależnień.
W dniu 20.11.2019 r. uczniowie klas I wzięli udział w Programie Profilaktyki Alkoholowej ,,Noe” dedykowanym młodzieży. Program ten jest rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Młodzież nie tylko uczestniczyła w prelekcji, ale brała  aktywny udział w scenkach , psychodramach oraz odpowiadała na pytania moderatorów.
Prowadzący to certyfikowania terapeuci z Fundacji Wsparcia Psychospołecznego „Zielona Przystań” z Łodzi. Program został zrealizowany dzięki środkom z Urzędu Miasta i Gminy Strzelin.
W związku z obchodzoną 101 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości ukazało się specjalne wydanie gazetki szkolnej " Wtyczka" - 20 egzemplarzy,
które zostały rozkolportowane wśród Rodziców podczas spotkania z wychowawcami klas ( 20. 11. 19 r. ).
Dzięki hojności Rodziców zebrano kwotę w wysokości 48 zł, 58 gr., którą wpłacono na konto Rady Rodziców ZSO .
Dziękujemy i życzymy miłej lektury - Redakcja
6 listopada 2019 r. odbyło się Szkolne Dyktando - Mistrz Ortografii 2019 , w którym wzięło udział 45 uczniów z klas I - II .

Komisja Konkursowa w składzie :

mgr Stanisława Laszczyńska
mgr Beata Malska
mgr Magdalena Mróz - Pacia
po sprawdzeniu prac zgłasza do Powiatowego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez CKZiU w Strzelinie uczennice:

1. Zofię Domańską - klasa II d
2. Julię Kuriatę - klasa II b
3. Urszulę Bocheńską - klasa I d
4. Ewelinę Kuźniak - klasa I d
5. Zofię Tomaszewską - klasa - I a

Uczestnikom Konkursu dziękujemy za udział w eliminacjach szkolnych , zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy sukcesów!

Organizatorzy
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

dyplom
ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA”

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w dniu Swięta  Biblioteki- 27 listopada 2019 r. Uczestnicy konkursu przez 3 minuty prezentują wybrany fragment tekstu jednej z polskich nowel. (lista utworów do wyboru dostępna w bibliotece). Oceny dokona Komisja Konkursowa, która będzie brała pod uwagę zarówno poprawność warsztatową jak i stronę emocjonalną przekazu.
Zgłoszenia uczestników przyjmowane są w bibliotece szkolnej do 25.11.2019r.
Dla zwycięzców przewidziano nagrody.
UWAGA!!!
Dnia  20 listopada 2019 r. (środa) o godz. 10.50 uczniowie klas: I F, G, H oraz wszystkich klas drugich wychodzą do Strzelińskiego Ośrodka Kultury na bezpłatny spektakl „Urodziny Marszałka”. Uczniowie wracają do szkoły na lekcję 6,7 i 8

Opiekunowie klas:

Klasa IF– Magdalena Mróz-Pacia
Klasa IG– Karolina Zawierucha
Klasa IH– Janusz Kowalski
Klasa IIA– Anna Kloc
Klasa IIB– Stanisława Laszczyńska
Klasa IIC– Agnieszka Szałajko
Klasa IID– Małgorzata Kozłowska-Bojda

Proszę wychowawców o złożenie kart wyjścia dnia 20.11 br. do godz. 8.00.

UWAGA!!!

Dnia  20 listopada 2019 r. (środa) w godz. 08.00-11.00 uczniowie klas pierwszych biorą udział w warsztatach w ramach Programu Profilaktyki Alkoholowej „NOE” Warsztaty odbywają się w auli.
15 listopada 2019 r. klasy II naszej szkoły bawiły się na zabawie półmetkowej w restauracji Ambrozja. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
zdjęcia
W dniu 15.11.2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie odbyły się
eliminacje powiatowe Międzyszkolnych Drużynowych Mistrzostw w Szachach w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii szkół ponadpodstawowych bardzo dobrze spisały się trzy nasze drużyny z LO.
I miejsce zajęła pierwsza drużyna LO w składzie: Osowski Piotr, Jóźwiak Szymon, Satyła Rafał i Maj Gabriela
II miejsce zdobyła trzecia drużyna LO w składzie: Szumny Filip, Dziedziński Wojciech, Dąbrowa Jakub i Dobrowolski Michał.
III miejsce zajęła druga drużyna LO w składzie: Muszyński Bartłomiej, Put Michał, Jędrzejewski Jan i Pluta Bernard.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasze Liceum Ogólnokształcące oraz powiat strzeliński w finale wojewódzkim Licealiady Młodzieży we Wrocławiu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

zdjęcia
14 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy. Wzięli w nim udział radni reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Barbara Satyła i Jan Stykowski z klasy I c. Oboje zostali wybrani do Prezydium MRD. Gratulujemy!!!!
zdjêcia
UWAGA!
DNIA 20.11.2019r. O GODZ. 14.00 ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIOWE POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ. Temat szkolenia: „Konflikty – jak je rozwiązywać aby utrwalić dobre relacje  i budować wspólnotę”

Skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:
5. 11.35 – 12.10
6. 12.15 – 12.45
7. 12.55 – 13.25
8. 13.30 – 14.00


Uwaga!
Dnia 20.11.2019 r.  (środa) o godz. 16.30  w auli szkolnej odbędzie się  szkolenie dla Rodziców i Nauczycieli z zakresu profilaktyki uzależnień, a następnie o godz. 17.15 spotkania  Rodziców z Wychowawcami.

Zebrania odbędą się w następujących salach:

Klasa Wychowawca Sala

I A Bożena Buła 114
I B Jolanta Burtin 210
I C Aleksandra Rajewska 307
I D Bartosz Kudła 211
I E Dorota Wieruszewska 212
IF Justyna Markowska 110
IG Beata Malska 109
IH Karolina Zawierucha 309
II A Anna Kloc 205
II B Iwona Filipek 304
II C Agnieszka Szałajko 305
II D Irena Dobrowolska 209
III A Ewelina Barabach 202
III B Alicja Wesołowska 108
III C Agata Dzięciołowska 107
III D Magdalena Mróz-Pacia 213
12 listopada br w naszej szkole odbył się apel z okazji 101-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel przygotowany został przez klasę IIB.

zdjêcia


film wkrótce
Delegacja z naszej szkoły brała udział w uroczystych obchodach Święta
Niepodległości 11 listopada.
zdjęcia
Strzelin, 08.11.2019.

PODZIĘKOWANIE
dla Nauczycieli, Uczniów, Pracowników Szkoły i Rodziców

Szanowni Państwo,
pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się do organizacji i przeprowadzenia V Festiwalu Nauki  w naszej szkole.
Festiwal Nauki to ogromne wyzwanie organizacyjne, duża impreza edukacyjna, która wymaga od nas wszystkich wielkiego zaangażowania, dobrego przepływu informacji, współpracy i wzajemnego zrozumienia, ponieważ jest nie tylko wizytówką naszej szkoły w środowisku lokalnym, ale pełni także rolę promocji szkoły wśród uczniów ostatnich klas podstawowych. Dzięki Państwa zaangażowaniu w prace organizacyjne i warsztatowe udało się nam po raz kolejny dobrze zrealizować to zadanie. Świadczą o tym opinie uczestników Festiwalu Nauki, wyrażone w rozmowach i anonimowych ankietach.
Podziękowanie kieruję także do naszych uczniów, bez których Festiwal Nauki nie byłby tak żywy i tak prawdziwy. Nasi uczniowie wcielili się w powierzone im role i wzorcowo wykonali swoje zadania.
Ogromnym zrozumieniem wykazali się także rodzice, którzy zadbali o poczęstunek dla naszych gości. Jako społeczność szkolna zdaliśmy egzamin z przeprowadzenia tak dużej imprezy na przysłowiową szóstkę. Nasze działania sprawiły, że Festiwal Nauki został pozytywnie odebrany i przyjęty w  środowisku lokalnym. Możemy pogratulować sobie realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Wspólnie możemy osiągnąć wiele.

Dziękuję za zaangażowanie i życzę wielu sukcesów.
Z wyrazami szacunku
dyrektor szkoły - Beata Kudła
W dniach 7-8 listopada br  w naszej szkole odbył się V Festiwal Nauki. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. Film wkrótce.
zdjęcia
UWAGA!!!
DNIA 12 listopada 2019 r. ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTY APEL Z OKAZJI
ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.
Klasy pierwsze uczestniczą w apelu na 3 godzinie lekcyjnej,
klasy drugie i trzecie na 4 godzinie lekcyjnej
OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY.
UWAGA !!    CIEKAWY EKO KONKURS !!!
wiêcej
Konkurs Wiedzy Psychologicznej
wiêcej
Uwaga!!!

  W dniu 07.11. 2019 r. (czwartek) na 3 i 4 godzinie lekcyjnej wszystkie klasy 2 i 3 biorą udział w wykładzie w ramach Festiwalu Nauki. Wykład odbędzie się w Auli szkolnej.
  Klasy 2 c i 3 c oprócz wykładu na 4 i 5 godzinie lekcyjnej biorą także udział w warsztatach.

Klasy 2 a i 3 a biorą udział w warsztatach do 6 godziny lekcyjnej włącznie.
Dnia 5 listopada 2019 r. gościliśmy w Naszej Szkole Panią Joannę Wojtczak – naszego konsultanta biznesowego, właściciela firmy PROVO i specjalisty ds. wizerunku – z którą współpracujemy od trzech lat w ramach projektu OTWARTA FIRMA, jak również MŁODZIEŻOWE MINIPRZEDSIĘBIORSTWO

więcej
Upoluj swoją książkę !

     Przez  cały listopad trwać będzie trzecia edycja projektu „Upoluj swoją książkę” realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo Czytaj PL. Dzięki akcji uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
Nasza szkoła również uczestniczy w tym projekcie.
W kilku miejscach w szkole umieszczono plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, czytelnicy na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek.
                  Zapraszamy do udziału w projekcie!

nauczyciele bibliotekarze
25 października obchodziliśmy święto patronki naszej szkoły M. Skłodowskiej-Curie. Tradycyjnie już w dniu tego święta uczniowie klas pierwszych składają przysięgę na sztandar szkoły, że będą sumiennie zdobywać wiedzę, szanować symbole narodowe, środowisko szkolne oraz że będą naśladować patronkę naszej szkoły.

film
Zachęcamy do lektury wydania specjalnego naszej gazetki szkolnej WTYCZKA.
gazetka
Listopad miesiącem pamięci.
Pamiętamy…

Zbliża się 1 listopada, dzień, w którym w sposób szczególny wspominamy wszystkich tych, którzy od nas odeszli na zawsze. Społeczność szkolna naszego Liceum pamięta i nie zapominana tych, którzy pracowali w naszej szkole, przyczynili się do rozwoju naszej placówki, spędzili tu wiele ważnych chwil i zostawili tu kawałek serca…

31 października delegacja szkolnej młodzieży wraz z nauczycielem religii P. Danielem Drużkowskim i P. Barbarą Widelską udała się na cmentarze w naszym mieście, by zapalić znicze na grobach nauczycieli, pracowników szkoły oraz osób, które współpracowały z naszą szkołą, a także przy pomniku Jana Pawła II, żołnierzy i pomniku Legionisty.

W ten sposób chcemy uczcić pamięć o osobach bliskich szkole i wyrazić naszą wdzięczność za ich pracę, trud oraz za możliwość poznania ich. Dziękujemy…


zdjęcie
31 października 2019 r. w auli naszej szkoły odbyło się przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu uczniów klasy IIA dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie klasy przyrodniczo-medycznej informowali o szkodliwości używek, przedstawili skutki sięgania po używki, narkotyki, dopalacze i in. środki psychoaktywne. Apelowali do swoich szkolnych kolegów, by nigdy nie ulegali próbom namawiania przez innych do testowania narkotyków, by zawsze byli asertywni i potrafili narkotykom mówić „nie”.
Nad organizacją akcji czuwali nasi wspaniali nauczyciele biologii: P. mgr Iwona Filipek i P. mgr Janusz Kowalski. Dziękujemy uczniom kl. IIA i nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie akcji informacyjnej z zakresu profilaktyki.
zdjęcia
W dniu 30 października 2019 r. o godz. 8.30 przeprowadzono w naszej szkole próbny alarm przeciwpożarowy w obecności inspektora BHP i Straży Pożarnej. O planach alarmu poinformowano Starostę Powiatu Strzelińskiego i Komendanta Straży Pożarnej w Strzelinie. Nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły opuścili szkołę w ciągu 3 min 20 sekund i ewakuowali się na plac w Rynku.

zdjęcie
Uwaga!

Etap szkolny Olimpiady z Języka Niemieckiego odbędzie się 08.11.2019 r.o godz. 10.00 w sali 106 (czas trwania  90 min.). Osoby chętne do wzięcia udziału w olimpiadzie powinny zgłosić się do Magdaleny Kwiatkowskiej - Kłys do 06.11.2019 r.
UWAGA!!!
DNIA 31.10.2019 r. na drugiej godzinie lekcyjnej odbędzie się SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY
„Jak mówić nie narkotykom, papierosom, dopalaczom i używkom”. W SPEKTAKLU UDZIAŁ BIORĄ UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH Z NAUCZYCIELAMI
25 października obchodziliśmy święto patronki naszej szkoły M. Skłodowskiej-Curie. Tradycyjnie już w dniu tego święta uczniowie klas pierwszych składają przysięgę na sztandar szkoły, że będą sumiennie zdobywać wiedzę, szanować symbole narodowe, środowisko szkolne oraz że będą naśladować patronkę naszej szkoły.
więcej + zdjęcia
24 października kl. IIc wraz z wychowawcą P. Agnieszką Szałajko i Stowarzyszeniem Gramy o życie zorganizowała w szkole akcję charytatywną „słodkie pomaganie” na rzecz Filipa – podopiecznego Stowarzyszenia GOŻ. Uczniowie i ich rodzice przygotowali wiele ciast na sprzedaż i akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorom dziękujemy za zaangażowanie, a wszystkim, którzy wsparli akcję, dziękujemy za zrozumienie i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach!

zdjęcia
Informujęmy, że od poniedziałku (28.10.2019 r.) klasy I a i II b odbywają zajęcia w salach wg. planu lekcji.
Klasa II c natomiast będzie miała zajęcia na parterze.
Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych oraz apel z okazji Święta Szkoły odbędzie się 25.10.2019 r. w auli szkolnej
• o godzinie 9.00 w uroczystości udział biorą klasy I z wychowawcami,
• o godzinie 10.30 klasy II i III z nauczycielami, którzy mają zajęcia z uczniami w tym czasie

Podczas uroczystości obowiązuje strój galowy!
UWAGA!!!
Dnia  25 października 2019 r. (piątek) o godz. 10.40 uczniowie klas pierwszych wychodzą do Strzelińskiego Ośrodka Kultury na monogram Joanny Szczepkowskiej.Przedstawienie trwa 1 godzinę zegarową.Uczniowie wracają do szkoły na lekcję 6,7 i 8

Opiekunowie klas:
Klasa IA– Bożena Buła
Klasa IB– Jolanta Burtin
Klasa IC– Aleksandra Rajewska
Klasa ID– Bartosz Kudła
Klasa IE – Dorota Wieruszewska
Klasa IF– Justyna Markowska
Klasa IG– Beata Malska
Klasa IH – Emilia Kwiatkowska
Proszę wychowawców o złożenie kart wyjścia dnia 25.10 br. do godz. 8.00.
Zachęcamy do obejrzenia apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej (część oficjalna). 14 października 2019. film
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z MEZO. Rozmowa miała miejsce 28 września 2019 r.  po koncercie w Parku Miejskim w Strzelinie.  Jest to już 29. odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami". Wywiad przeprowadziła nasza uczennica - Joanna Kudła.
wywiad
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Roksaną Węgiel - młodą i popularną piosenkarką.. Rozmowa miała miejsce 27 września 2019 r.  po koncercie w Parku Miejskim w Strzelinie.  Jest to już 28. odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami". Wywiad przeprowadziła nasza uczennica - Joanna Kudła. wywiad
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie mają zaszczyt zaprosić Państwa dyrektorów, nauczycieli i uczniów wraz z opiekunami na V Festiwal Nauki organizowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły dla uczniów klas VIII szkół podstawowych z naszego powiatu.
Jubileuszowa, V. edycja Festiwalu Nauki odbędzie się w dniach 07.-08. listopada 2019 r. 07  listopada  zapraszamy  na  dzień  nauk  przyrodniczych,  matematycznych  i  informatycznych.
więcej
16 października 2019 r. w sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość z okazji VII. rocznicy powstania Stowarzyszenia Gramy o Życie. Jak co roku nasi uczniowie przygotowali dla Stowarzyszenia piękny koncert z okazji jubileuszu.
Nasi uczniowie są także wolontariuszami Stowarzyszenia, a szkoła bierze udział w akcjach organizowanych przez GOŻ. W podziękowaniu za owocną współpracę i wsparcie nasza szkoła otrzymała od Stowarzyszenia statuetkę. W imieniu dyrekcji statuetkę odebrała P. Małgorzata Kozłowska-Bojda, opiekun Szkolnego Klubu Talent.
więcej
SPOTKANIE
W dniu 15 października 2019 r. na 3 godzinie lekcyjnej w auli odbędzie się spotkanie uczniów klas pierwszych z Panem Józefem Oleksiewiczem kombatantem II wojny światowej.

Zmiana sal lekcyjnych dla klasy I A  i  I F

zmiany
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na IV edycję Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Rejestracja trwa do 21 października.

Na laureatów czekają indeksy na kilkanaście uniwersytetów, roczne stypendium na naukę w Warszawskiej Szkole Filmowej, akredytacje na festiwale filmowe i inne ciekawe nagrody.
więcej
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie filmu „Legiony”
list
Szanowni Państwo,
w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.
Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.
E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

więcej
UWAGA !
Zmiana sal lekcyjnych dla klasy II b od poniedzia³ku 7.10.2019 r.
zobacz
UWAGA!

DNIA 08.10.2019r. O GODZ. 14.30 ODBEDZIE SIÊ SZKOLENIOWE POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ.
Temat szkolenia: „Trudnoœci  wyzwanie dla najlepszych
Skrócone zostan¹ nastêpuj¹ce godziny lekcyjne:

5. 11.40  12.15
6. 12.20  12.55
7. 13.00  13.35
8. 13.40  14.15
Szanowni Pañstwo,
uprzejmie informujê, ¿e dziœ zosta³a uruchomiona ca³odobowa bezp³atna infolinia dla dzieci, m³odzie¿y, rodziców i nauczycieli. Ka¿da m³oda osoba, która zechce porozmawiaæ o swoich problemach, mo¿e zadzwoniæ pod bezp³atny numer 800 080 222 i uzyskaæ pomoc od doœwiadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infoliniê prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwañ Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta zosta³a wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Z powa¿aniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

więcej
W pierwszym memoriale im. Krzysztofa Szczegielniaka po wyrównanej pierwszej po³owie ulegamy CKZiU ze Strzelina 0:6 tym samym zajmuj¹c drugie miejsce w turnieju. Cieszy gra pierwszoklasistów. W kolejnych meczach postaramy siê o zwyciêstwo.
zdjêcia
Wycieczka:
Klasa 1 a wraz z wychowawc¹ zaplanowa³a integracjê zespo³u klasowego i wybra³a siê na Wie¿ê Ciœnieñ  w Strzelinie. W planie by³o ognisko i zabawy integruj¹ce. Spacer na Wie¿ê Ciœnieñ i zabawa w "tajemniczego przyjaciela" i "detektywa" uda³y siê œwietnie, niestety pogoda pokrzy¿owa³a plany i wp³ynê³a na zmianê organizacji wycieczki. Deszcz spowodowa³ szybk¹ ewakuacjê do pizzerii. Tam ciep³y posi³ek i napój nape³ni³ wszystkich now¹ energi¹. Dalsza zabawa i integracja przebieg³a bez zak³óceñ. 
Wydzia³ Chemiczny Politechniki Wroc³awskiej zorganizowa³ IX Dolnoœl¹skim Konkursie Dru¿ynowym z Chemii, który odby³ siê 24 wrzeœnia 2019 roku w budynku C6 PWr we Wroc³awiu. Jak co roku nasza szko³a wystawi³a swoich kandydatów do udzia³u w konkursie. Udzia³ w nim wziêli:
- uczennica klasy 3 a Kasaraba Natalia
- uczennica klasy 2 a Wiktoria £u¿na.
Konkurs przeznaczony by³ dla uczniów pasjonuj¹cych siê chemi¹, swoj¹ tematyk¹ wykracza³ poza materia³ szkó³ ponadgimnazjalnych. Wprawdzie nasz zespó³ nie dosta³ siê do œcis³ego fina³u 10 najlepszych szkó³ w województwie, ale godnie reprezentowa³ nasz¹ szko³ê. Uczennice stwierdzi³y, ¿e udzia³ w rywalizacji pozwoli³ im sprawdziæ swoje umiejêtnoœci.
Przekazujemy list Ministra Edukacji Narodowej w rocznicê powstania Szarych Szeregów. By³a to najliczniejsza m³odzie¿owa organizacja konspiracyjna, odwo³uj¹ca siê do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej.

list
26 wrzeœnia odby³o siê w naszej szkole spotkanie z s. Mari¹ Czepiel ze Zgromadzenia Sióstr Œwiêtej El¿biety we Wroc³awiu.  Siostra Maria opowiedzia³a zebranym o historii zgromadzenia, swoim codziennym ¿yciu i obowi¹zkach w zakonie. Omówi³a tak¿e, czym zajmuje siê Jej zgromadzenie, a s¹ to: prowadzenie Zak³adów Opiekuñczo-Leczniczych, ambulatoryjna pielêgnacja chorych, pomoc charytatywna rodzinom wielodzietnym, ubogim, wydawanie posi³ków, praca w Kurii Metropolitalnej, Muzeum i Archiwum Archidiecezjalnym oraz Rezydencji Biskupiej. S³owa rozwa¿ane i wdra¿ane w ¿ycie przez Siostry El¿bietanki: „Wszystko, co uczyniliœcie jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieœcie uczynili” (Mt 25,40).

Daniel Dru¿kowski

UWAGA!
DNIA 02.10.2019r. (ŒRODA) ODBÊD¥ SIÊ  W SZKOLE  SESJE FOTOGRAFICZNE (ZDJÊCIA KLASOWE, INDYWIDUALNE LUB Z PRZYJACIÓ£MI) DLA WSZYSTKICH KLAS.  ZDJÊCIA WYKONANE ZOSTAN¥ PRZEZ FOTOGRAFA ZAK£ADU FOTOGRAFICZNEGO EWANGARDA Z ZIELONEJ GÓRY.
HARMONOGRAM SESJI:

GODZINA LEKCYJNAKLASY1.I A, IIIA

2.IB, I C, III C

3.ID, IE, III B

4. IH i III D

5.IIB, II D

6.IIA i  I G

7.I F, II C
W dniach 20 i 21 wrzeœnia 2019 r. grupa wolontariuszy z naszej szko³y bra³a udzia³ w zbiórce ¿ywnoœci organizowanej przez Caritas pod has³em „Kromka chleba dla s¹siada”.
wiecej
23 września odbyła się wycieczka na Festiwal Nauki. Uczniowie klasy llla wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Katedrę Medycyny Weterynaryjnej pt.” Zwierzęta i ich życie wewnętrzne - pasożyty i nie tylko. Uczestniczyliśmy także w wykładzie na Politechnice Wrocławskiej na temat CRISPR - molekularne nożyczki do edycji genomowego DNA i edycji genów.
Dzień później odbyliśmy wycieczkę razem z klasa lla. Byliśmy na fascynującym wykładzie - „ Co należy wiedzieć o witaminie C?”, a także na warsztatach - Antybioza - przejaw ewolucyjnego wyścigu zbrojeń”.
zdjęcia
Informacja na temat opieki zdrowotnej w LO Strzelin
więcej
Szanowni Rodzice,

W zakresie szkolnego ubezpieczenia NNW, nasza placówka zdecydowała się na współpracę
z  Generali T.U. S.A.

więcej
18 września 2019 roku  klasy maturalne (3a i 3d) złożyły wizytę w Miejscu Pamięci i Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Nie była to zwykła wycieczka ...
więcej
Uwaga  uczniowie!!!
Wpłaty  na  ubezpieczenie w GENERALI w kwocie 58 złotych proszę  wpłacać do 
11 października 2019 roku w  sekretariacie  szkoły.
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców.
zobacz
Parafialny Zespół „Caritas” w Strzelinie poszukuje wolontariuszy chętnych do wzięcia udziału
w zbiórce żywności w lokalnych supermarketach w dniu 21 września 2019 r. (sobota)
Godziny dyżurów:
10-14  oraz 14-18.

Zapisy do 16.09.2019 (poniedziałek ) u pedagoga szkolnego- s.204
Udział w wolontariacie nagradzany jest punktami z zachowania.
UWAGA!
DNIA 12.09.2019r. O GODZ. 14.20 ODBĘDZIE SIĘPOSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ.

Skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:
5. 11.40 – 12.15
6. 12.20 – 12.55
7. 13.00 – 13.35
8. 13.40 – 14.15
Uwaga!!!

Są zmiany w planie lekcji obowiązujące od 05.09.2019r.

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym i życzymy wielu sukcesów
i radości !!!
Uwaga!
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września (poniedziałek)
o godz. 9.00 w sali gimnastycznej.