Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Wydarzenia z poprzednich miesięcy znajdują się w zakładce   Archiwum
(kliknij aby wejść)
Uwaga!
Aby mieć pewność, że oglądasz najświeższą wersję aktualności odśwież stronę klawiszem F5.

marzec  2017

28 marca uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w spotkaniu na temat uzależnień zorganizowanym przez bibliotekarki Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelinie. Wykład na temat współczesnych uzależnień młodzieży przeprowadziła psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelinie – Sabina Zalewska-Kruk. Prowadząca wyjaśniła uczniom, jakie są objawy uzależnienia od narkotyków, dopalaczy, alkoholu i nikotyny. Psycholog zwróciła także młodzieży uwagę na pewne zachowania, które są sygnałami ostrzegawczymi informującymi, że dana osoba ma problem z uzależnieniem. Na zajęciach tych licealiści zdobyli wiedzę, dzięki której będą mogli pomóc osobom borykającym się z problemem uzależnienia i w ten sposób uratować komuś życie.
W „SZKOLNYM FESTIWALU TALENTÓW” 21 marca 2017 udział wzięło 25 uczniów LO i GD prezentujących swoje artystyczne pasje:
śpiew, taniec, grę na instrumentach, fotografie, kabaret.
Nazwiska znanych i lubianych wykonawców sprawiły, że publiczność przybyła licznie i gorąco oklaskiwała występujących. Na koniec każdy mógł oddać głos na swojego faworyta.

WYNIKI GŁOSOWANIA PUBLICZNOŚCI
Miejsce 1. Andrzej Kocerba
Miejsce 2. „Trio” w składzie: Amelia Gieża, Weronika Małek, Klaudia Strzelczyk
ex aequo z „kabaretem” z GD: Gabriela Maj, Kamil Matusiewicz, Filip Szumny
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Sebastianem Riedlem - wokalistą, gitarzystą i założycielem zespołu CREE.
Rozmowa miała miejsce 25 marca  2017 r.  w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Jest to już 19. odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami". Wywiad przeprowadziła nasza uczennica - Joanna Kudła.
film
Ruszyła czwarta edycja konkursów językowych w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelinie!

Marzec i kwiecień  to okres bardzo gorący w Zespole Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie. Szkoła tętni życiem i kipi pomysłami. Odbywają się u nas konkursy językowe na „Strzelińskiego Poliglotę” – wyłanianego spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz na „Bystrzaka Językowego wśród Gimnazjalistów”.
więcej
W poniedziałek 27.03.17r. o godz. 9.45 rozpocznie się w sali 309 POLSKO-UKRAIŃSKI KONKURS FIZYCZNY LWIĄTKO 2017.
Zapraszamy do obejrzenia relacji foto i wideo z przebiegu Festiwalu Talentów 2017, który miał miejsce w naszej auli szkolnej 21 marca 2017.
zdjęcia
film
Informujemy, że Fundacja “ORLEN – DAR SERCA” rozpoczyna edycję VI programu stypendialnego „Mistrzowie CHEMII” skierowanego do szczególnie uzdolnionych absolwentów gimnazjów, którzy wykazują zainteresowanie przedmiotami ścisłymi oraz wiążą swoją przyszłość z chemią. Celem programu jest wspieranie rozwoju naukowego młodych chemików, poprzez zapewnienie im optymalnych warunków do kształcenia. Program prowadzony jest we współpracy z dwiema szkołami: liceum i technikum, które gwarantują wysoką jakość kształcenia i umożliwiają stypendystom rozwijanie ich pasji, a także wspierają w budowaniu kariery naukowej i zawodowej.
więcej
17 marca 2017 roku w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 22. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "PEGAZIK" dla szkół gimnazjalnych.
W gronie osób wyróżnionych znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły: Denis Białkowski i Piotr Osowski.
więcej
Uczniowie klas trzecich LO!
Dnia 20.03.17r.  w sali 302 uczniowie, którzy zadeklarowali język niemiecki (poziom podstawowy) oraz historię na maturze majowej, napiszą próbny egzamin maturalny przeprowadzony przez przedstawiciela OKE we Wrocławiu;

- godz. 9.00 – język niemiecki (120 min.),
- godz. 11.00 - historia
Informujemy, że w dziale "Gazetka Szkolna" zamieszczony został najnowszy numer WTYCZKI.
gazetka
Zostań Stypendystą Programu "Marzenie o Nauce" MoN
więcej
Dnia 15 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie odbyła się II edycja konkursu recytatorskiego "Spotkanie ze sztuką przez duże S".
zdjęcia
Uwaga!
Dnia 22.03.2017r. o godz. 14.20 w sali 308 odbędzie się zebranie RADY PEDAGOGICZNEJ połączone ze szkoleniem: WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII INFORMACYJNEJ NA ZAJĘCIACH Z UCZNIAMI
W związku z radą skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:

5. 11.40 – 12.15
6. 12.20 – 12.55
7. 13.00 – 13.35
8. 13.40 – 14.15
9 marca br w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat szpiku kostnego, po której wszyscy zainteresowani mieli szansę zarejestrować się w banku dawców Fundacji DKMS.
zdjęcia
„Nie osądzaj książki po okładce” czyli Randka w ciemno z książką

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w akcji czytelniczej, która trwać będzie od
16 –27 marca 2017r. w godzinach pracy biblioteki.
Uczestnicy zabawy będą mogli wypożyczać książki, których nie da się ocenić po wyglądzie okładki.  Będą one bowiem zapakowane w kolorowy papier i tylko opatrzone krótką recenzją.
Zapraszamy!
UWAGA MATURZYŚCI !!!

Zamieściliśmy na naszej stronie internetowej harmonogram egzaminów maturalnych (pisemnych i ustnych).

harmonogram
Dnia 16 marca 2017r.  (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami o godz. 17.00

21 marca w ZSO w Strzelinie Szkolny Festiwal Talentów
Część 1.- motto:
„Cokolwiek potrafisz,  pchaj się na afisz.”

Część 2. Konkurs obcojęzyczny
„Ona, On i wiosna”
Tańczysz, śpiewasz, recytujesz, grasz na instrumencie lub w „Zośkę”,  nie ukrywaj się, wyjdź na scenę: solo, w duecie albo w grupie.
zgłoszenia do 15 marca przyjmuje Jolanta Ławik, sala 213
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Januszem Radkiem - wokalistą i aktorem teatralnych inscenizacji muzycznych. Rozmowa miała miejsce 8 marca  2017 r.  w Strzelińskim Ośrodku Kultury.
wywiad
Olimpiada Historyczna

4 marca 2017 roku w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się eliminacje centralne I Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Maciej Zawistowski uczeń klasy III Gimnazjum Dwujęzycznego otrzymał wyróżnienie zdobywając 12 miejsce wśród 66 uczestników z całego kraju.
Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 5 marca 2017 roku w Sali Kolumnowej Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego w obecności wielu znamienitych Osobistości związanych z życiem politycznym i naukowym naszego kraju. Maćkowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
zdjęcia
7 marca  br w naszej szkole odbyły się Trzecie  Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.
zdjęcia
film
Z okazji zbliżającego się Dnia Wiosny zapraszamy wszystkich uczniów do udziału
w Szkolnym Festiwalu Talentów, który odbędzie się 21 marca o godz. 11.45 w auli szkolnej.
Jeśli coś potrafisz, pchaj się na afisz!
Zaprezentuj swoje umiejętności wokalne (w języku polskim lub obcym), recytatorskie, teatralne lub taneczne! Pokaż swoje prace plastyczne lub fotograficzne w formie ciekawej wystawy! Wystąp na scenie solo lub w zespole i pokaż, co potrafisz! Zachwyć jury i publiczność! Zgłoś swój udział w konkursie do 17 marca u p. Jolanty Ławik (gabinet 213). Czekamy na Ciebie!
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

DNIA 21.03.2017 r. ODBĘDZIE SIĘ 6 LEKCJI, ZAJĘCIA ZOSTANĄ SKRÓCONE  I ZAKOŃCZĄ SIĘ O GODZ.11.30. O GODZ.11.45 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI DO AULI SZKOLNEJ NA KONKURS TALENTÓW.

CZAS ZAJĘĆ:
1. 8.00 – 8.30
2. 8.35 – 9.05
3. 9.10 – 9.40
4. 9.45 – 10.15
5. 10.25 – 10.55
6. 11.00 – 11.30
UWAGA KLASY TRZECIE !!!
AKCJA REJESTRACJA
Dnia 9.03.2017r. (czwartek) o godz. 10:40 w sali gimnastycznej odbędzie się w naszej szkole prelekcja na temat szpiku kostnego, po której wszyscy zainteresowani będą mieli szansę zarejestrować się w banku dawców. Proszę wziąć ze sobą dowód osobisty!
AKCJA CZYTELNICZA „Warto mnie przeczytać”
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji czytelniczej, która polega na wpisywaniu tytułów swoich ulubionych książek na plakacie umieszczonym na drzwiach czytelni.
LEKCJE W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM WE  WROCŁAWIU KLASY I, II, III Gimnazjum zwiedzanie wystawy stałej: „DOLNOŚLĄZACY. PAMIĘĆ, KULTURA, TOŻSAMOŚĆ oraz WYSTAWY CZASOWEJ WIELKANOCNEJ (PISANKI, PALMY)
harmonogram
LEKCJE W MUZEUM NARODOWYM WE WROCŁAWIU KLASY II – SZTUKA  MŁODEJ POLSKI
harmonogram
KONKURS MITOLOGICZNY

Do etapu powiatowego Konkursu Mitologicznego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Aleksandra Łuczak klasa II GD – 59 pkt.
2. Joanna Kudła klasa II GD – 54 pkt.
3. Karol Kwiatkowski klasa II GD – 54 pkt.
Etap powiatowy odbędzie się 22 marca 2017 roku o godz. 9.00 w PSP nr 4 w Strzelinie.
Wyniki pozostałych uczestników konkursu dostępne są u nauczycieli historii.
Ogólnopolski projekt Alfa w szkole
W ramach ogólnopolskiego projektu ALFA w dniach 2 i 3 marca b.r. odbyły się w naszej szkole spotkania licealistów i gimnazjalistów z przedstawicielem KPP w Strzelinie st. aspirantem P. Jackiem Wasiem. Celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie niesie ze sobą terroryzm oraz przekazanie informacji o postępowaniu w przypadku ataku terrorystycznego.
więcej
W dniach 27.02 – 03.03 odbył się cykl spotkań uczniów wszystkich klas w szkole z przedstawicielkami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej we Wrocławiu (P. Magdaleną Polańską i P. Sarą Pepłowską)
więcej
W dniu 4 marca 2017 na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbył się X Regionalny Konkurs Chemiczny dla gimnazjalistów "Młody Chemik Eksperymentuje".
Tematem wiodącym Konkursu były "Równowagi jonowe w roztworach wodnych".
Jest to konkurs przedmiotowy, integrujący wiedzę chemiczną z innymi przedmiotami przyrodniczymi. Jest on skierowany do uczniów gimnazjów Regionu Dolnośląskiego i Wrocławia. Konkurs ma na celu rozbudzanie zainteresowania uczniów chemią, pogłębianie wiedzy chemicznej oraz doskonalenie umiejętności poznawczych. Naszą szkołę reprezentowali trzej gimnazjaliści z klasy 3 g: Laura Erdt, Wiktoria Maćkówka oraz Szczepan Markowski.
więcej
Dnia 06.03.17r. na drugiej godzinie lekcyjnej w sali 309 odbędzie się Szkolny Konkurs Fizyczny.
UWAGA!
DNIA 03.03.17r. ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI MOBILNEGO CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ. W SPOTKANIU BIORĄ UDZIAŁ KLASY III B, II C

HARMONOGRAM:
3 godz. lekcyjna – KLASA III B
4 godz. lekcyjna – KLASA II C
UWAGA!

DNIA 03.03.17r. (PIĄTEK) O GODZ.8.50 W AULI ODBĘDĄ SIĘ ZAJĘCIA DLA  UCZNIÓW GIMNAZJUM Z PRZEDSTAWICIELEM KPP W STRZELINIE JACKIEM WAŚ NA TEMAT PRZECIWDZIAŁANIA TERRORYZMOWI (PROJEKT ALFA).
UWAGA!
DNIA 02.03.17r. ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI MOBILNEGO CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ.
W SPOTKANIU BIORĄ UDZIAŁ KLASY III D, II A

HARMONOGRAM:
3 godz. lekcyjna – KLASA III D
4 godz. lekcyjna – KLASA II A
UWAGA!
DNIA 02.03.17r. (CZWARTEK) W AULI ODBĘDĄ SIĘ ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW LICEUM
Z PRZEDSTAWICIELEM KPP W STRZELINIE JACKIEM WAŚ NA TEMAT PRZECIWDZIAŁANIA TERRORYZMOWI (PROJEKT ALFA).
HARMONOGRAM:
2 GODZ. LEKCYJNA – KLASY PIERWSZE
3 GODZ. LEKCYJNA – KLASY DRUGIE
4 GODZ. LEKCYJNA – KLASY TRZECIE

W PIĄTEK ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE DLA GIMNAZJALISTÓW.
KONKURS MITOLOGICZNY

Etap szkolny Konkursu Mitologicznego odbędzie się 1 marca 2017 roku w środę na 8 godzinie lekcyjnej w sali 210. Udział biorą uczniowie klas I i II Gimnazjum Dwujęzycznego.
UWAGA!
DNIA 01.03.17r. ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI MOBILNEGO CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ.
W SPOTKANIU BIORĄ UDZIAŁ KLASY II D, III C

HARMONOGRAM:
3 godz. lekcyjna – KLASA II D
4 godz. lekcyjna – KLASA III C
Uwaga!
Dnia 01.03.17r. (środa) o godz. 11.30 uczniowie klas pierwszych liceum udadzą się wraz z opiekunami do Strzelińskiego Ośrodka Kultury  na film „Okiem młodych”  (bilety są bezpłatne).

Opiekunowie:
Kl: I A i I B – B. Malska, E. Kramarz, S.Laszczyńska
Kl: I C – A. Wesołowska, J.Burtin
Kl: I D – D. Wieruszewska, K.Kasowska