Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
UWAGA!
DNIA 28.02.17r.ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI MOBILNEGO CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ. W SPOTKANIU BIORĄ UDZIAŁ KLASY IIe, IIIa

HARMONOGRAM:
28.02  (WTOREK)
3 godz. lekcyjna – KLASA II E – s. 306
4 godz. lekcyjna – KLASA III A – s. 114
Fundacja im. Lesława A. Pagi w tym roku już po raz dziesiąty rozpoczęła realizację projektu Indeks Start2Star, którego Fundatorem jest Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich. Poszukujemy 15 tegorocznych maturzystów, którzy zostaną laureatami X edycji projektu.

Indeks Start2Star to program stypendialny, którego głównym celem jest zapewnienie środków finansowych na odbycie studiów grupie najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin. Każdego roku Komisja wybiera 15 osób, które otrzymają stypendium w wysokości 1300 zł brutto miesięcznie wypłacane przez cały regulaminowy okres studiów (zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia). Kwota ta pozawala pokryć nie tylko koszty kształcenia, ale także utrzymania oraz inne wydatki związane z edukacją i rozwojem zainteresowań.
więcej
UWAGA!!!
Nowy program stypendialny dla uczniów klas III gimnazjum.
więcej
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Zaproszenie do udziału w biegu „Tropem Wilczym”
Klub Gazety Polskiej w Strzelinie – organizator V edycji Biegu „Tropem Wilczym 2017” – zaprasza wszystkich do udziału w biegu lub marszu rodzinnym, który odbędzie się w dn. 26 lutego 2017 r. w Parku Miejskim w Strzelinie o godz. 12.00.
Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko propagowanie sportu i zdrowego stylu życia,ale przede wszystkim upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych i ich roli, jaka odegrali w historii Polski.
Zapisy, regulamin biegu oraz więcej informacji na stronie www.tropemwilczym.pl
więcej
Na naszym kanale YouTube można obejrzeć program artystyczny przygotowany przez klasy trzecie, który został przedstawiony na studniówce br.
program artystyczny
Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z tańców podczas studniówki 2017.
studniówka
2017
- tańce
Informujemy, że na naszym kanale YouTube opublikowany został film, na którym nasi tegoroczni maturzyści tańczą poloneza.
polonez
11 lutego 2017 r. o godz. 18.00 w sali balowej w Jordanowie Śląskim rozpoczął się bal studniówkowy uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Strzelinie. Uczestników balu - uczniów, zaproszonych gości, a wśród nich starostę i wicestarostę Powiatu Strzelińskiego, inspektor oświaty p. M. Stachowiak, grono pedagogiczne, rodziców, którzy przybyli, by zobaczyć tradycyjnego poloneza w wykonaniu swoich dorosłych dzieci -  powitała dyrektor szkoły P. Beata Kudła.
więcej
11 lutego 2017 w naszym liceum odbył się bal studniówkowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. Film wkrótce
polonez - zdjęcia
tańce
- zdjęcia
Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w gminnym konkursie fotograficznym "Najładniejsze oczko wodne". Regulamin i szczegółowe informacje w załączniku. Pozdrawiamy.

Organizatorzy - PSP 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie
więcej
Uwaga!
Dnia 28.02.2017r. o godz. 14.20 w sali 109 odbędzie się zebranie RADY PEDAGOGICZNEJ.
W związku z radą skrócone zostaną następujące godziny lekcyjne:
5. 11.40 – 12.15
6. 12.20 – 12.55
7. 13.00 – 13.35
8. 13.40 – 14.15
UWAGA!
DNIA 27.02.17r. ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI MOBILNEGO CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ.
W SPOTKANIU BIORĄ UDZIAŁ KLASY IIg, IIIg, IIb

HARMONOGRAM:
27.02  (PONIEDZIAŁEK)
3 godz. lekcyjna – KLASA IIg
4 godz. lekcyjna – KLASA IIb
5 godz. lekcyjna – KLASA IIIg
Poczta Walentynkowa
Szkolny Samorząd Uczniowski  w dniach 7.02-02.03,2017 organizuje pocztę walentynkową.  Chcesz wysłać komuś walentynkę? Nic trudnego!  Wystarczy, że na kopercie napiszesz imię, nazwisko i klasę osoby, do której chcesz wysłać niespodziankę i wrzucisz przesyłkę do skrzynki, która znajduje się w bibliotece.  Przesyłki będą roznoszone przez pomocników
Św. Walentego!
Zapraszamy do wzięcia udziału!
2 lutego 2017 roku w godzinach 11:35-12:35 w Liceum Ogólnokształcącym im.Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Oficerskiej im.gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu - Adrianem Sawickim, Krzysztofem Korpusikiem, Maciejem Jakuckim, którzy przybyli do nas ze swoim wykładowcą. Były to zajęcia edukacyjne przeznaczone dla klas drugich.
więcej
Dnia 6 lutego 2017 roku odbyło się w auli szkolnej spotkanie dla uczniów liceum oraz trzeciej klasy gimnazjum z Ks. Rafałem Cyfką, dyrektorem Regionalnego Biura Archidiecezji Wrocławskiej Papieskiej Fundacji "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Konferencja dotyczyła prześladowań Kościoła i chrześcijan w ówczesnym świecie, m.in. w Syrii, Egipcie czy Iranie. Dane i informacje, jakimi operował prowadzący wywarły duże wrażenie oraz spowodowały zaskoczenie u słuchaczy. Ksiądz Cyfka  podkreślił, iż aż jedna czwarta chrześcijan tj. 500 milionów osób w 116 krajach spotyka się z różnorodnymi represjami. Gość przybył z inicjatywy ucznia naszej szkoły Michała Swata.
zdjęcia
Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku 2017organizowane przez Politechnikę Wrocławską.

Zainteresowanych uczniów gimnazjum i liceum zapraszamy na eliminacje szkolne, które odbędą się 8 lutego o godzinie 9:00 w sali 305. Do udziału w konkursie należy zapisać się
u nauczycieli matematyki do 6 lutego.
Dnia 02.02.17r. (czwartek) w godz. 11.50 – 12.35 (5-6 godz. lekcyjna) w auli szkolnej  odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Będą to zajęcia edukacyjne dla klas drugich liceum  związane ze znaczeniem Wojska Polskiego w historii Polski.
Celem spotkania jest popularyzacja historii, postaw patriotycznych oraz podkreślenie znaczenia wojska dla Polski i społeczeństwa polskiego.
Dnia 06.02.2017r. (poniedziałek) na 3 godzinie lekcyjnej odbędzie się spotkanie z ks. Rafałem Cyfką, który opowie o prześladowaniu Kościoła na świecie. Spotkanie odbędzie się w auli szkolnej.
Zapraszamy uczniów liceum oraz trzeciej klasy gimnazjum wraz z nauczycielami.

luty  2017

Uwaga!
Aby mieć pewność, że oglądasz najświeższą wersję aktualności odśwież stronę klawiszem F5.
Wydarzenia z poprzednich miesięcy znajdują się w zakładce   Archiwum
(kliknij aby wejść)