Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
22 grudnia br klasa III GD przedstawiła społeczności szkolnej jasełka z okazji świąt Bożego Narodzenia.
zdjęcia
film
Szkolny etap IX Powiatowego Konkursu Chemicznego odbędzie się 12 stycznia 2017 roku
o godzinie 9.00 w auli szkolnej. Zgłoszenia do konkursu do 5 stycznia w sali 114.
W dniu dzisiejszym tj. 21.12.2016 r. w hali sportowej Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu rozegrane zostały półfinały i finał Strefy Wrocławskiej Licealiady Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt.
Drużyna LO w Strzelinie zajęła II miejsce, ulegając w finale drużynie ZS Nr 22 Wrocław.
To duży sukces naszych siatkarek.
Gratulujemy!!!
zdjęcia
Zapraszamy do obejrzenia ósmego odcinka programu, pt.: "Absolwenci Naszego Liceum". Dzisiejszym gościem jest Pan Jarosław Dudycz, autor tekstów społeczno-politycznych, filozoficznych i kulturalnych.  Wywiad przeprowadziła Aleksandra Tarczyńska.
wywiad
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego  wydania naszych wiadomości  LO NEWS.
film
Otrzymaliśmy komunikat od Szlachetnej Paczki. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.
komunikat
20.12.16r. grupa uczniów z klasy IIIc wraz z panią Karoliną Zawieruchą uczestniczyła w zorganizowanych przez Wydział Fizyki i Astronomii UWr  "Fizycznych warsztatach praktycznych" dot. przestrzennego widzenia i tworzenia obrazów 3D.
Podczas warsztatów uczniowie poznali teorię widzenia przestrzennego od uwarunkowań fizjologicznych do elementów praw fizyki. Dowiedzieli się od jakich czynników zależy dwuoczna percepcja głębi
i odległości, czyli przestrzenne widzenia świata. Uczniowie nauczyli się jak wykonać zdjęcia stereoskopowe. Następnie poznali w jaki sposób można cyfrowo przekształcić wykonane fotografie do postaci anaglifu, czyli pojedynczego obrazu, który oglądany przez specjalne okulary daje wrażenie obrazu trójwymiarowego. Omówione zostały również techniki stosowane przy tworzeniu filmów i gier 3D.
zdjęcia
KONKURS    SUDOKU

Zapraszamy zainteresowanych uczniów gimnazjum i liceum do udziału w szkolnym konkursie SUDOKU, który odbędzie się     18 stycznia 2017r. w auli szkolnej.

Zapisy do 10 stycznia u nauczycieli matematyki.
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie, Rodzice, obecni i emerytowani Nauczyciele
i Pracownicy Szkoły, Drodzy Absolwenci i Internauci odwiedzający naszą
szkolną stronę internetową!

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, czas, na który czekamy z niecierpliwością już od początku adwentu; to czas radości, nadziei i siły płynącej z narodzin Jezusa.
To czas refleksji nad tym, co się w naszym życiu wydarzyło i nad tym, co jeszcze wydarzyć się może. Atmosfera wigilijnego stołu wprowadza nas w niezwykły nastrój, wilgotnieją oczy z radości i wzruszenia nad tym, że dane jest nam po raz kolejny przeżywać cud narodzin Chrystusa, a słowa kolęd mówiące
o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat uczą pokory…
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę wszystkim zdrowia, radości, spokoju i wytchnienia. Niech w naszych sercach zagości nadzieja, radość, wiara i siła.  Niech Gwiazda Betlejemska prowadzi nas zawsze na dobre drogi, a wszystkie dni w Nowym Roku niech będą piękne jak wigilijny wieczór…
W tych szczególnych dniach myślę ciepło o osobach samotnych, a także o tych, których
z nami już nie ma, ale na zawsze pozostaną w naszej pamięci i na kartach historii
i kronik naszej zacnej szkoły.
Pozdrawiam serdecznie i świątecznie
Dyrektor szkoły
Beata Kudła
15 grudnia 2016 r. w szkolnej auli uczniowie LO uczestniczyli w spotkaniu z panem Stanisławem Srokowskim, który współtworzył scenariusz wraz z Wojciechem Smarzowskim do filmu "Wołyń". Uczniowie mieli okazję poznać historię Kresów, a także dowiedzieć się o kulisach powstawania filmu, które trwały ponad cztery lata. Pan Stanisław Srokowski jest pisarzem i to na podstawie jego opowiadań "Nienawiść" powstał scenariusz do "Wołynia".
W dniu 16.12.2016 r. /piątek/ rozegrany zostanie turniej piłki siatkowej chłopców o Mistrzostwo Gimnazjum Dwujęzycznego.
W turnieju biorą udział drużyny klas 1, 2 i 3 GD, a zawody rozegrane zostaną systemem "każdy z każdym".
W dniu dzisiejszym tj. 15.12.2016 r. zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Szkoły w piłce siatkowej chłopców. Rozegrane zostały mecze półfinałowe i finał: mecze o I i III miejsca.
I miejsce i tytuł Mistrza Szkoły - Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2016/2017 wywalczyła drużyna klasy 2 C,
II miejsce zdobyła drużyna klasy 2 AD,
III miejsce zajęła drużyna  klasy 3 AB,
IV miejsce - drużyna klasy 3 C
Uwaga!
Dnia 22.12.2016r. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich uczniów wraz z nauczycielami  do auli na spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz  na jasełka w wykonaniu klasy III GD a następnie na spotkania wigilijne w klasach.

Dyrekcja szkoły
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszej delegacji we Francji (13 grudnia 2016)
zdjęcia
Z radością informujemy, że  uczeń naszego Gimnazjum Dwujęzycznego Maciej Zawistowski uzyskał najwyższy wynik w części pisemnej wojewódzkiego etapu Olimpiady Historycznej
i zakwalifikował się do etapu ustnego, który odbędzie się 14 stycznia 2017 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Wrocławskiego. Serdecznie gratulujemy Maćkowi dotychczasowych wyników i życzymy powodzenia na kolejnych etapach olimpiady!
Akcja „Szlachetna paczka”
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, pełen radości i  dobroci. W tych magicznych dniach myślimy o Innych, obdarowujemy się prezentami. Dlatego też społeczność naszej szkoły włączyła się
w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”. Dzięki wielkiemu sercu Uczniów, Rodziców, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników szkoły udało się zakupić nie tylko rzeczy niezbędne Rodzinie
w życiu codziennym, ale także upominki.

Dziękujemy wolontariuszom, którzy nieśli nieocenioną pomoc w trakcie kupowania, pakowania
i dostarczenia paczek do Strzelińskiego Ośrodka Kultury. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Państwa Barbary i Tomasza Nowakowskich, Pana Piotra Kłysa i wszystkich Osób, które wsparły naszą akcję. 
Edyta Kramarz

film
Szanowni Państwo!
Akcja "Szlachetna paczka" to dar serc, które jednocząc się biją jednym rytmem i szukają możliwości pomocy. Po raz kolejny "Szlachetna paczka" połączyła serca całej społeczności szkolnej. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy włączyli się do akcji, wolontariuszom, uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim darczyńcom, którym nie była obojętna trudna sytuacja jednej z wielu potrzebujących rodzin.  Szczególne podziękowania kieruję do p. Agaty Ziółkowskiej - pedagoga szkolnego i opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz do p. Edyty Kramarz - opiekuna Samorządu Uczniowskiego za krzewienie idei wolontariatu, za chęć wspierania młodzieży
w tak wielkim i trudnym przedsięwzięciu, za motywowanie uczniów do działania, dobre słowo, poświęcony czas i  wspieranie przedsiębiorczości uczniów. 

Drodzy Wolontariusze!
Wykazaliście się nie tylko empatią i zrozumieniem problemów społecznych, ale także niezwykłymi umiejętnościami organizatorskimi. Serdecznie Wam wszystkim dziękuję za ogromne zaangażowanie i trud włożony w przeprowadzenie akcji w szkole. Wierzę także, że okazane dobro i wrażliwość serc niesie dobro i zaowocuje dobrem w przyszłości.
Wszystkim, którzy rozumieją, że niesienie pomocy to piękny dar, składam serdeczne podziękowania.
Beata Kudła
W czwartek 8 grudnia br. odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych. Pierwsze miejsce w Konkursie zajął Maciej Zawistowski -  uczeń klasy III naszego Gimnazjum Dwujęzycznego, a wyróżnienie zdobyła Joanna Kudła – uczennica kl. II GD. Laureatom konkursu gratulujemy znajomości ortografii i pięknych sukcesów.
Delegacja z naszej szkoły w drodze do Francji !!!
zdjęcia
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Majką Jeżowską - znaną piosenkarką i kompozytorką.
Rozmowa miała miejsce 10 grudnia 2016 r w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Jest to już szesnasty odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami". Wywiad przeprowadziła nasza uczennica - Joanna Kudła.
film
Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z uczestnikami Młodzieżowego Klubu Historycznego ZSO Strzelin. Rozmowa z członkami klubu wraz z opiekunem - Panią Jolantą Burtin miała miejsce po ich powrocie z Warszawy, gdzie uczestniczyli w dniach  2-3 grudnia w walnym zebraniu przedstawicieli MKH działających w ośmiu szkołach w Polsce.
film
Konkurs Wiedzy o Ziemi Strzelińskiej (Informacja dla uczestników)
II etap konkursu odbędzie się 16 grudnia 2016 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół w Białym Kościele.
8 grudnia 2016 uczniowie uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach z fizyki. Pani Karolina Zawierucha zaprosiła mobilne obserwatorium "Bajkonur" do naszej szkoły.
zdjęcia
Zapraszam wszystkich uczniów i pracowników szkoły do odwiedzenia szopki bożonarodzeniowej, zbudowanej na pierwszym piętrze w zakolu obok gabinetu pielęgniarki i pedagoga szkolnego.
Figury do szopki podarował szkole ks. Janusz Betkowski. Pięknie dziękujemy za dar! Szopka jest doskonałym elementem wprowadzającym nastrój świąteczny w szkole! Już dziś nasi uczniowie mogą poczuć magię świąt.
Podziękowania kierujemy także do Pana Tadeusza Dąbrowskiego, który zbudował szopkę i zadbał o jej oświetlenie.

Pozdrawiam
Beata Kudła
zdjęcia
Dnia 7 grudnia 2016 roku odbył się w Strzelińskim Ośrodku kultury koncert mikołajkowy
w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Nad całością czuwała p. Stanisława Laszczyńska - reżyser tego koncertu.

Chcesz wiedzieć więcej? kliknij tutaj :)
zdjęcia
film
18 listopada 2016 w naszej szkole odbył się szkolny etap XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, w którym udział wzięło 3 uczniów naszego gimnazjum.
Do etapu regionalnego zakwalifikowała się Olivia Malik z klasy 3g, która uzyskała 82,5 % punktów. Gratulacje !!!
Etap regionalny odbędzie się we Wrocławiu 05.01.2016.
Zdolny Ślązak Gimnazjalista

Dnia 18.11.16r. o godz. 12.00 w CKZiU w Strzelinie odbędzie się powiatowy etap konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista.
Opiekun Magdalena Mróz - Pacia
HARMONOGRAM
„Lekcji astronomii” w przenośnym obserwatorium astronomicznym 08.12.2016r.

1 lekcja  II c
2 lekcja   Ic
3 lekcja   IIIc
4 lekcja   Ia
5 lekcja  Ig
6 lekcja  IIg
7 lekcja  Id
Młodzi Mikołaje i przemiłe Śnieżynki  z naszej szkoły odwiedziły dzisiaj dzieci z przedszkola miejskiego w Strzelinie, sprawiając im wielką radość.
zdjęcia
więcej
Dnia 30 listopada 2016r uczniowe klasy 2b, 1a i 1b Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami oddziału banku PKOBP, które odbyło się w auli szkolnej. Podczas spotkania, które poprowadzili Pani Kamila Sawicz-Woźniak i Pan Łukasz Zabielski, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i przydatnych informacji związanych między innymi z zakładaniem kont bankowych i procedur udzielania pożyczek i kredytów. Spotkanie zakończyły drobne upomiki oraz podziękowania dla Pani Kamili i Pana Łukasza za poświęcony czas i wzbogacenie nas o dodatkową, cenną wiedzę.
Uczniowie z Młodzieżowego Klubu Historycznego im. Kazimierza Moczarskiego, który powstał w naszej szkole we wrześniu, uczestniczyła 2-3 grudnia w walnym zebraniu przedstawicieli MKH działających w ośmiu szkołach w Polsce. Celem zebrania był wybór laureata Nagrody MKH. Klub w październiku otrzymał 10 książek nominowanych do tej nagrody i jego głównym zadaniem było wytypowanie swojej kandydatki do nagrody.
więcej
Dnia 1.12.2016r. odbył się I etap Konkursu TURBOLANDESKUNDE - DIE SCHWEIZ. Do kolejnego etapu zakwalifikował się zespół w składzie:
1. Alicja Bubóla
2. Daniel Floszmann
3. Sara Orzechowska
Gratulujemy!
5. grudnia 2016 r. drużyna dziewcząt z naszego liceum zajęła I miejsce w finale międzypowiatowych zawodów w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Licealiady Młodzieży. GRATULUJEMY !!!
zdjęcia
5 grudnia – Dniem Wolontariusza.  Naucz się nieść dobro!  Przyłącz się do nas! Szkolny Klub Wolontariusza czeka na Ciebie!
wiecej
Zamieściliśmy na naszym kanale YouTube relację wideo z II Festiwalu Nauki w naszej szkole. Dzień 2. Przywitanie gości, krótki występ artystyczny, fragmenty wykładów Pana Piotra Rozenka, Pani Alicji Wesołowskiej, Pani Edyty Kramarz i  Pani Stanisławy Lasczyńskiej, a następnie fragmenty warsztatów przygotowanych dla gimnazjalistów naszego powiatu.
Strzelin, 2 grudnia 2016
film
Już po raz kolejny społeczność szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.
Spośród wielu potrzebujących z powiatu strzelińskiego wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wybrali jedną rodzinę, której zorganizujemy pomoc rzeczową i prezenty świąteczne. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji życiowej- choroba, brak możliwości podjęcia pracy (dwoje małych dzieci- 3 lata i 1 rok, trzecie wkrótce przyjdzie na świat).
Najważniejsze potrzeby wybranej rodziny to żywność, środki czystości, odzież i obuwie oraz łóżko piętrowe dla dzieci. Mile widziane zabawki i artykuły dla niemowląt. Rzeczy mogą być używane, lecz w dobrym stanie, gdyż mają być prezentem dla rodziny.
Szczegółowych informacji udzielają pedagog szkolny, wolontariusze oraz przewodniczący poszczególnych oddziałów klasowych.
Na potrzebne rzeczy czekamy do piątku 9 grudnia 2016 w sali 204.
Gorąco zapraszamy wszystkich do czynnego zaangażowania się w pomoc potrzebującym.
W dniu 1.12.2016 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie, odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt - II etap Licealiady Młodzieży.
Drużyna dziewcząt Liceum Ogólnokształcącego zajęła I miejsce i awansowała do rozgrywek międzypowiatowych, które odbędą się dnia 5.12.2016 r. w Oławie.
zdjęcia
Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z II Festiwalu Nauki w naszej szkole. Dzień 1.
Przywitanie gości, krótki występ artystyczny, fragmenty wykładu Pani dr Elżbiety Wojaczyńskiej z Politechniki Wrocławskiej na temat obecności chemii w życiu człowieka, a następnie fragmenty warsztatów przygotowanych dla gimnazjalistów naszego powiatu.
Strzelin, 1 grudnia 2016
film
Konkurs Historyczny
Dnia 29.11.2016 w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Starożytnej Mezopotamii, Egipcie i Izraelu. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy I Gimnazjum Dwujęzycznego: Katarzyna Sikora, Wiktoria Sługocka, Michał Put i Konrad Woroniecki.
Wyróżnienie w konkursie otrzymał Konrad Woroniecki.
zdjęcia
Informujemy, że w zakładce komunikaty (dla rodziców) opublikowana została "Podstawa programowa i ramowe plany nauczania 2016 dla liceum" wraz z załącznikiem.
więcej
ELIMINACJE SZKOLNE OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ZAKOŃCZONE!!!

I miejsce   KONRAD TRACZ ( kl. I C )
II miejsce  KAROLINA SZYMCZAK ( kl. I D )  i ALEKSADNRA ZIEWIEC ( kl.II B)
III miejsce NATALIA RUDNICKA ( kl. I D )
1 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbył się II Festwal Nauki. Zaproszeni uczniowie
z okolicznych gimnazjów wzięli udział w  zajęciach z fizyki, chemii, biologii i geografii. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. Film wkrótce.
zdjęcia
Konkurs Wiedzy o Szwajcarii TURBOLANDESKUNDE odbędzie się dzisiaj 1.12.2016 o godz. 13.00 w sali 212.
Z przyjemnością informujemy, że Kacper Leśniański z klasy II C zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Cyfrowej. Serdecznie gratulujemy !!!
OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

DRODZY UCZNIOWIE!!!
PRZYPOMINAM, ŻE JUTRO tzn. 1 GRUDNIA 2016 r. o godz. 9.00 w sali nr 210 ODBĘDZIE SIĘ OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POD HASŁEM „PRZYWÓDZTWO W BIZNESIE”. BARDZO PROSZĘ OSOBY, KTÓRE ZADEKLAROWAŁY CHĘĆ UCZESTNICTWA O PUNKTUALNOŚĆ I ZABRANIE DOWODU TOŻSAMOŚCI.

Uczeń klasy III A Jakub Balicki otrzymał w tym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki  i osiągnięcia w dziedzinie nauki.
Dnia 29.11.2016r. w Zespole Szkół Nr 14 we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala, na której nasz uczeń otrzymał dyplom i gratulacje Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka i znalazł się w grupie najlepszych uczniów województwa dolnośląskiego.
zdjęcia
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie: „Komiks promuje powiat strzeliński”
więcej
Zdolny Ślązak Gimnazjalista - JĘZYK NIEMIECKI

Dnia 05.12.16r. o godz. 12.00 w sali 308 odbędzie się powiatowy etap konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista z Języka Niemieckiego .
Uwaga!
Dnia 05.12.2016r. od godz. 8.00 – 10.30 (1-3 godz. lekcyjna) w sali 210 dla klasy II C odbędą się warsztaty w ramach programu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci.”
Warsztaty poprowadzi trener Fundacji Nowoczesna Polska Jacek Ścibor
UWAGA!
DNIA 06.12.16r. (WTOREK) O GODZ. 12.45 W SALI 308 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE  RADY PEDAGOGICZNEJ, W TRAKCIE KTÓREGO PRZEWIDZIANE JEST SZKOLENIE   
- PRZYGOTOWANIE NAUCZYCIELI DO STOSOWANIA TIK NA ZAJĘCIACH.
W ZWIĄZKU Z RADĄ LEKCJE ZOSTANĄ SKRÓCONE:

1 lekcja – 8.00.-8.30
2 lekcja – 8.35. – 9.05
3 lekcja – 9.10. – 9.40
4 lekcja – 9.45. – 10.15
5 lekcja – 10.25. – 10.55
6 lekcja – 11.00. – 11.30
7 lekcja – 11.35. – 12.05
8 lekcja – 12.10. – 12.40
Koncert mikołajkowy
Nasze koncerty stały się tradycją. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników w dniu 7 grudnia 2016 r. do sali widowiskowej SOK na koncert mikołajkowy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie. Zabierz  ze sobą  swoich bliskich i przyjaciół!  Bądź z nami w tym dniu i poczuj magię zbliżających się Świąt! Odpocznij od zabiegania i przyjdź posłuchać swoich kolegów i koleżanki! Doceń starania naszych wspólnych znajomych i pokaż im, jak bardzo podoba ci się to, że oni śpiewają dla nas!
Do zobaczenia w Strzelińskim Ośrodku Kultury!
zobacz plakat !
Festiwal Nauki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie.

Już po raz drugi w dniach 1-2 grudnia 2016 r. nauczyciele ZSO w Strzelinie organizują Festiwal Nauki,
na który zaproszono uczniów szkół gimnazjalnych z Powiatu Strzelińskiego i okolic. Pierwszy dzień Festiwalu poświęcony będzie przedmiotom przyrodniczym. Po inauguracji Święta Nauki uczniowie wysłuchają wykładu z chemii, który przeprowadzi pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej; w dalszej części gimnazjaliści uczestniczyć będą w warsztatach laboratoryjnych z chemii, biologii, fizyki. Warsztaty z geografii będą miały charakter spaceru po Japonii. Nauczyciele ZSO zadbali o ciekawy program Festiwalu. Podczas drugiego dnia gimnazjaliści uczestniczyć będą w wykładzie P. Piotra Rozenka oraz warsztatach z przedmiotów humanistycznych. Podzieleni na grupy udadzą się na 25-minutowe zajęcia z języka polskiego, historii i WOS-u. Przygotowano również quizy z religii oraz ze znajomości biblioteki. Nie zapomniano o słodkim poczęstunku dla gości. Uczestnikom naukowego spotkania życzymy wielu wrażeń i zdobycia cennej wiedzy.
więcej
Wydarzenia z poprzednich miesięcy znajdują się w zakładce   Archiwum
(kliknij aby wejść)
Uwaga!
Aby mieć pewność, że oglądasz najświeższą wersję aktualności odśwież stronę klawiszem F5.

grudzień   2016