Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Nasza pani bibliotekarka - p. Magdalena Mróz-Pacia otrzymała tytuł "Bibliotekarz roku 2015". Gratulujemy !!!
dyplom
Miło nam poinformować, że nasi gimnazjaliści zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista:

blok matematyczno - fizyczny:
Weronika Kliś kl.3, Filip Pindel kl.3, Maciej Zawistowski kl.2

blok humanistyczny:
Paweł Sachajdak kl.3, Maciej Zawistowski kl.2

blok przyrodniczy:
Maciej Zawistowski kl.2

Gratulujemy !!!
30 października 2015 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego
i Gimnazjum Dwujęzycznego.
.
zdjęcia

film
W sobotę 24 października 2015r. grupa uczniów z klasy II a pod opieką nauczycielki  chemii Anny Niewczas wzięła udział w  wykładzie inaugurującym spotkania Wszechnicy Chemicznej w roku szkolnym 2015/2016.
więcej
UWAGA!
30.10.15r. O GODZ.10.00 W AULI SZKOLNEJ ODBĘDZIE SIĘ ŚLUBOWANIE UCZNI
ÓW KLAS PIERWSZYCH LICEUM I GIMNAZJUM.
W UROCZYSTYM APELU BIORĄ RÓWNIEŻ UDZIAŁ UCZNIOWIE KLAS DRUGICH LICEUM i GIMNAZJUM. PRZYPOMINAMY UCZNIOM KLAS PIERWSZYCH O STROJACH GALOWYCH.
28 października 2015 trzech uczniów z Gimnazjum Dwujęzycznego przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzelinie wzięło udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Wojsku Polskim pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Strzelin. Konkurs składał się z dwóch niezależnie ocenianych części. Część pierwsza to był test wiedzy - obejmujący historię Polski i dzieje oręża polskiego w XVII wieku. Część druga obejmowała test sprawnościowy (strzelanie do celu, ćwiczenia z resuscytacji oraz przebycie toru sprawnościowego). W części wiedzowej dwa pierwsze miejsca na podium zajęli nasi uczniowie. Wygrał Maciej Zawistowski z klasy II gimnazjum, miejsce drugie zajął jego starszy kolega Maciej Kozuń z klasy III. Serdecznie gratulujemy.
zdjęcia
Na naszym kanale YouTube zamieściliśmy fragmenty koncertu profilaktycznego Piotra Lubertowicza na temat narkotyków i dopalaczy.
film
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Piotrem "Lupi" Lubertowiczem -  wokalistą i gitarzystą, autorem tekstów piosenek.  Rozmowa miała miejsce 27 października 2015,  zaraz po koncercie profilaktycznym na temat narkotyków i dopalaczy. Jest to już szósty odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami". Wywiad przeprowadziła  Aleksandra Tarczyńska.
Fragmenty koncertu profilaktycznego na temat narkotyk
ów i dopalaczy.
wywiad
27 październka br w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny znanego polskiego muzyka Piotra Lubertowicza. Zapraszmy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
zdjęcia
PILNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY 39 OLIMPIADY  JĘZYKA NIEMIECKIEGO (dla licealistów)
komunikat
Dnia 20.10. 2015 r. roku w kościele parafialnym w Prusach odbył się XI Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem „Śpiewajmy Panu”. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Publicznych w Prusach. Na przegląd zostali zaproszeni uczniowie ze szkół powiatu strzelińskiego oraz powiatów ościennych. Przegląd odbywał się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Jury Konkursu oceniało walory artystyczne, poprawność linii melodycznej, interpretację utworu, walory estetyczne i ogólne wrażenie. W Przeglądzie wzięli udział także uczniowie ZSO w Strzelinie. Ogromne brawa za niesamowite występy i ciężką pracę włożoną w przygotowania należą się:
dla
Elizy Nowickiej z klasy IId LO, która zajęła I miejsce oraz dla Amelii Gieży z klasy IId i Aleksandry Dernowskiej z klasy IIb, które zajęły II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
W Galerii Wideo dostępny jest materiał fimowy z otrzęsin klas pierwszych, przygotowanych przez
klasę IIB pod opieką p.Jolanty Burtin, z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
film
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską - gwiazdą zespołu TERCET EGZOTYCZNY.  Rozmowa miała miejsce 23 października 2015,  zaraz po koncercie w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Jest to już piąty odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami".
wywiad
Informujemy, że była wieloletnia dyrektor naszego liceum, Elżbieta Wojtowicz przesłała do nas list gratulacyjny z okazji Jubileuszu, który przeżywaliśmy w dniach 16-17 października. 
list gratulacyjny
22 października 2015 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelinie uczniowie klasy II LO mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu "Żywa biblioteka".

Licealiści mieli okazję wypożyczyć cztery żywe książki: geja, trzeźwego alkoholika, matkę autystycznego dziecka, a także cudzoziemkę. Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe grupy odbywali spotkania z osobami, kt
óre opowiadały o swoim życiu, problemach z jakimi borykają się na co dzień. Mogli także zadawać pytania dotyczące wszelkich ich doświadczeń. Każde spotkanie było wyjątkowe, wzbudzało emocje, a nawet i wzruszenie. Dzieląc się wieloma historiami, uczniowie mogli się przekonać, jak poważnym problemem jest alkoholizm, jak traktowani są cudzoziemcy w Polsce, jak radzi sobie kobieta godząca pracę i chore dziecko oraz jak osoba homoseksualna została przyjęta w naszej społeczności.

Było to pierwsze spotkanie zorganizowane w naszym mieście, gdzie ksiązkami byli ludzie.

Dominika Ranosz
zdjęcia
22 października 2015 odbył się szkolny etap konkursu z języka francuskiego z cyklu Zdolny Ślązak.
zdjęcia
Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego z przebiegu ćwiczeń służb o kryptonimie "KINO 2015". Uczniowie klas pierwszych naszego liceum brali udział w ćwiczeniach jako statyści.
Niektórzy z nich odgrywali rolę osób poszkodowanych.
film
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Emilią Krakowską, Barbarą Wrzesińską i Lidią Stanisławską, czyli "Old Spice Girls", który miał miejsce 15 października 2015,  zaraz po przedstawieniu w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Jest to już czwarty odcinek programu z cyklu "Rozmawiamy z artystami".
wywiady
Etap szkolny XXXIX Olimpiady Języka Francuskiego odbędzie się w czwartek, 29 października o godz. 9.00. Informacja dotycząca numeru sali, w której konkurs odbędzie się, zostanie podana w przyszłym tygodniu.
Przypominamy gimnazjalistom, że jutro (tj. 22 października) o godz. 12.00 w sali 308 odbędzie się  konkurs zDolny Ślązak z j. francuskiego.
20 października br uczniowie klas pierwszych naszego liceum brali udział jako statyści i poszkodowani
w próbnej ewakuacji pod kryptonimem akcja "KINO". Ewakuowany był budynek SOK Strzelin.
zdjęcia
Z okazji jubileuszu 70-lecia naszej szkoły redakcja gazetki szkolnej wydała okolicznościowy numer "Wtyczki". Zapraszamy do lektury.
gazetka
Zachęcamy do obejrzenia wywiadów, które przeprowadzone zostały z dwoma absolwentami naszej szkoły podczas obchodów jubileuszu 70-lecia Liceum. Rozmówcami naszymi byli:  Pan Jerzy Lenda - kontradmirał Marynarki Wojennej i Pan Jerzy Budz - naukowiec, chemik i współtwórca leku na raka.


wywiady
Komunikat dla absolwentów nieobecnych w dniu 16 października 2015 r. na obchodach jubileuszu 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie.
komunikat
List do Absolwentów uczestniczących w obchodach jubileuszu 70-lecia naszego Liceum
list

16 października br nasze liceum miało swoje wielkie święto - jubileusz 70-lecia istnienia polskiej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  i filmów z uroczystości.
zdjęcia -
msza św.

zdjęcia - aula

zdjęcia -
bal absolwenta


zdjęcia -
mecz Absolwenci vs. uczniowie

film - msza św.


film - obchody
w auli szkolnej

film - koncert

film - bal absolwenta

Pan Bronisław Sołek, absolwent z 1973 roku, przesłał nam zdjęcia ze swojej domowej kroniki.
zdjêcia
14 października br czynni i emerytowani pracownicy naszej szkoły spotkali się z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze.
zdjęcia
14 października klasa II B, pod opieką p. Jolanty Burtin, przygotowała apel z okazji Dnia
Edukacji Narodowej połączony z otrzęsinami klas pierwszych.
zdjęcia

film wkrótce
XIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW
Zapisy do końca października u nauczycielki języka niemieckiego  p. Jolanty Ławik, sala 213
więcej
12 października 2015 r, jedenastu uczniów z klas I i II wzięło aktywny udział w konferencji młodzieżowej realizowanej w ramach projektu "Regionalny i lokalny wymiar polskiej polityki zagranicznej - GLOKAL". Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Strzelinie.
W czasie warsztat
ów, wraz z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów,  były omawiane możliwości uczestniczenia młodzieży naszego regionu w wymianach międzynarodowych i wolontariacie europejskim.
Na spotkaniu tym odbyły się r
ównież wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Nowym RADNYM został uczeń klasy IIb naszego liceum – Kacper Specylak! Gratulujemy!!!
Z okazji
Dnia Edukacji Narodowej
zapraszamy
wszystkich uczniów i  pracowników
Zespołu Szkół Ogólnokształcących na
uroczysty apel i otrzęsiny uczniów klas pierwszych
w środę 14.10.2015 r.
o godz. 9.00 w auli szkolnej

10 października 2015 roku o godzinie 10:00 odbyła się uroczysta inauguracja zajęć  Akademii Młodych Odkrywców. Uroczystość odbyła się w Auli Politechniki Wrocławskiej. Podczas uroczystości, uczniów naszego gimnazjum oraz innych uczestników AMO przywitał Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. Tadeusz Więckowski.

zdjęcia
W ubiegłą sobotę 10 października  2015r. rozpoczęły się zajęcia laboratoryjne z chemii w ramach projektu Politechniki Wrocławskiej „Młody chemik eksperymentuje”.  W ćwiczeniach biorą udział nasi uczniowie. Z klasy II a Liceum: Jakub Balicki, Aleksandra Kwiatkowska, Paulina Pluta, Mateusz Słowikowski, Jakub Spiczak, Aleksandra Tarczyńska oraz uczennica trzeciej klasy Gimnazjum  Aleksandra Ziółkowska . Uczniowie pod opieką pracowników uczelni będą poznawać  możliwości zastosowania i wykorzystania chemii w życiu codziennym. Życzymy powiedzenia i sukcesów w pracy badawczej!

zdjęcia
W sobotę (03.10.2015) uczniowie z naszego Gimnazjum Dwujęzycznego i Liceum Ogólnokształcącego udali się na wycieczkę w pobliskie góry Sudety. Celem młodych ludzi był atak na dwa szczyty: Górę Igliczną oraz Czarną Górę. Wyśmienita pogoda, zapał nastolatków wzbogacony o dobry humor oraz jeszcze lepsze samopoczucie zaowocował udanym wyjazdem, aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. W listopadzie szykuje się kolejny wyjazd.

zdjęcia
W październiku br klasy III będą miały lekcje muzealne na temat sztuki współczesnej.
harmonogram
Młodzieżowe Centrum Kariery w Strzelinie zaprasza do wzięcia udziału w Targach Pracy 16 października 2015 w SOK Strzelin.
więcej
Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu do Drezna 01.12.2015. W programie zwiedzanie manufaktury luksusowej wersji  Volkswagena lub Bentleya, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wejście na jarmark bożonarodzeniowy;
Wyjazd ze Strzelina o 6.00, powr
ót ok. 24.00,   koszt 130,- (pilot, ubezpieczenie NW, transport,)
Wstępy 5 €. Warunek, że zbierze się grupa  minimum 36 osób.
Zgłoszenia  do piątku 09.10. a zaliczka 50,- zł do 12.10.2015, do nauczycielki języka niemieckiego p. Jolanty Ławik, sala 213
Informujemy, że w zakładce "Plan lekcji" dostępny jest nowy plan zajęć obowiązujący od dnia 5 X 2015.
Informacja dla gimazjalistów  !!!

Uczinowie biorący udział w Zdolnym Ślązaku -  zachęcamy do rozwiązania testów z lat ubiegłych.


testy
W zakładce "Dla Rodziców" i "Dokumenty do pobrania" zamieszczone zostały procedury zwalniania uczniów z zajęć lekcyjnych. Dostępne są również załączniki do ściągnięcia
w formacie pdf.
Uwaga  !!!
Wpłaty  na  ubezpieczenie  PZU  w  kwocie  48 złotych proszę  wpłacać do  23 października 2015 roku w  sekretariacie  szkoły.
W zakładce "Samorząd uczniowski" zamieszczony został Plan działań Szkolnego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016
Komitet Organizacyjny oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie mają zaszczyt zaprosić w dniu 16 października 2015 roku absolwentów szkoły i mieszkańców Powiatu Strzelińskiego na uroczyste obchody 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie połączone z VI Zjazdem Absolwentów.
więcej
Uwaga Maturzyści !!!
Zamieściliśmy dla Was rady dotyczące egzaminów maturalnych.
więcej
Dni wolne w roku szkolnym 2015/2016.
dni wolne
Można już zapoznać się z kalendarzem na rok szkolny 2015/2016.
kalendarz
Wydarzenia z poprzednich miesięcy znajdują się w zakładce   Archiwum
(kliknij aby wejść)

październik  2015