Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Dnia 26 kwietnia 2013 odbył się w naszej szkole apel z okazji ukończenia szkoły przez klasy trzecie.
zdjęcia
W dniu 25 kwietnia 2013 roku w Elektronicznych Zakładach Naukowych we Wrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Kochanowskim i Jego Epoce pod honorowym patronatem Zakładu Historii Dawnej Literatury Polskiej i Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
W konkursie wzięło udział blisko 30 osób z 7 szkół z województwa dolnośląskiego. Miło nam poinformować, że I miejsce w tym konkursie zajęły ex aequo uczennice klasy Ie: Alicja Kozak oraz Anna Radziszewska, miejsce IV - Edyta Przebinda także z kl. Ie, a miejsce V - Ewa Jąkała z kl. Ia. Wszystkie nasze reprezentantki otrzymały nagrody książkowe. Warto dodać, że do konkursu uczennice przygotowywały się pod czujnym okiem Pani Stanisławy Laszczyńskiej.
                                                                                                              
GRATULUJEMY !!!
W dniach
08.06.- 15.06.2013
organizowany jest wyjazd do Weimaru w Niemczech
na warsztaty z młodzieżą z Niemiec.

Koszt 100,- € + 200,- zł
(we wrześniu zwrot 100,- zł).

Wymagana jest minimalna znajomość języka niemieckiego.

Szczegóły u pani Jolanty Ławik, sala 213.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas III
odbędzie się w piątek, 26.04.2013r.  o godz. 10.00 w auli szkolnej.

Udział biorą uczniowie klas III z wychowawcami,
klasy II oraz 3-osobowe delegacje klas I

NAJLEPSI UCZNIOWIE KLAS TRZECICH
W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 to ... (kliknij aby zobaczyć)


DNI SPORTU
16-17  MAJ godz.9.00

16 MAJ (CZWARTEK) BASEN- WSTĘP WOLNY,
17 MAJ (PIĄTEK) ORLIK


Na basenie przewidywane konkurencje zespołowe 4 osobowe tj. holowanie zawodnika na  materacu, wyławianie piłeczek na czas,  pływanie z makaronem, przepłynięcie jednej długości basenu stylem wolnym itp.

Na orliku odbędą się konkurencje indywidualne jak i zespołowe tj. rzuty do kosza kręcenie hula-hop, skoki na skakance,  rzuty karne, wyścigi rzędów – 4 osobowe drużyny. Na koniec przewidujemy mecze piłki nożnej oraz siatkówki.UCZESTNICTWO W DNIACH SPORTU NAGRODZONE BĘDZIE OCENĄ CELUJĄCĄ.

ZAPRASZAMY!!!!
Dnia 16 kwietnia 2013 roku w Parku Miejskim w Strzelinie odbył się Piknik Ekologiczny dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Strzelin zorganizowany przez uczniów naszej szkoły. więcej

zdjęcia
Dnia 18 kwietnia 2013 uczeń klasy II A Seweryn Chojnacki zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Z Tuwimem przez życie".   GRATULUJEMY !!!
dyplom
Dnia 17 kwietnia 2013 uczennica klasy III A Katarzyna Harhala oraz uczennica klasy I D Justyna Wolicka zajęły I miejsce w konkursie Przedmaturalnym z Biologii. Katarzyna Harhala zajęła I miejsce w kategorii Biologia Rozszerzona, natomiast Justyna Wolicka  zajęła I miejsce w kategorii Biologia Podstawowa.        GRATULUJEMY !!!
Uczniowie klasy III c : Maciej Sauerman, Rafał Leoszkiewicz, Mateusz Cyganik, Lesław Bundz w roku akademickim 2012/2013 ukończyli Studium Talent z matematyki na Politechnice Wrocławskiej.
Maciej Sauerman z ocen
ą celującą, Rafał Leoszkiewicz z oceną bardzo dobrą.
Uczniowie Ci  otrzymali  ju
ż indeksy na pierwszy rok  Politechniki Wrocławskiej na wydział Podstawowych Problemów Techniki.   GRATULUJEMY !!!

certyfikaty
Dnia 16 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie gimnazjalistów i uczniów Liceum Ogólnokształcącego z p. Josephem Moehlenkampem, inicjatorem Europejskiego Szlaku Historycznego. więcej
Dnia 16 kwietnia w naszej szkole odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Szwajcarii dla Gimnazjalistów zorganizowany przez p. Beatę Kudła i Magdalenę Kwiatkowską-Kłys. zdjęcia

film

więcej
UWAGA MATURZYŚCI!
Uczniowie, którzy 7 i 8 maja
zdają egzaminy
w Gimnazjum Nr 2
proszeni są o przyjście  w tych dniach do gimnazjum o godz. 800W dniach pozostałych egzaminów maturalnych
prosimy o przyjście do szkoły
ü o godzinie 820 na egzaminy zaczynające się o 9.00
ü o godzinie 1330 na egzaminy zaczynające się o 14.00
Strzeliński oddział PTTK zaprasza do wzięcia udziału w XXIII Rajdzie na Ślężę, który odbędzie się
20 kwietnia
.
szczegóły
Uczeń klasy II C, Benedykt Ziółkowski zajął I miejsce z maksymalną liczbą punktów z finale Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego z Matematyki. Należy także nadmienić, iż w konkursie tym udział wzięło ponad 3000 uczniów! 

Benedykt w roku akademickim 2012/2013 uko
ńczył Studium Talent z matematyki na Politechnice Wrocławskiej z wynikiem celującym!!!
.                                                     
GRATULUJEMY !!!

dyplom

certyfikat
Wśród finalistów VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na Felieton znalazła się uczennica klasy II d, Lidia Zawistowska, laureatka z roku 2012 (III miejsce w konkursie).  Nadmienić należy,
iż w konkursie wzięło udział 162 uczniów z całej Polski. Prace oceniało jury, któremu przewodniczył prof. dr hab. Stanisław Bereś.      
Gratulujemy!
dyplom
Dnia 5 kwietnia 2013r. odwiedził naszą szkołę astronom pan Tomasz Lewicki, który prowadził na żywo pokazy astronomiczne w przenośnym planetarium, czyli w nadmuchiwanej kopule przy użyciu  projektora. Licealiści i gimnazjaliści mogli obserwować m.in. ruch Ziemi i planet w przestrzeni kosmicznej, zmiany pór roku  i długości dnia, zaćmienie Słońca, zobaczyć pierścienie Saturna. Pobyt pod kopułą sprawił, że kosmos stał się trochę mniej tajemniczy.
zdjęcia