Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Po raz kolejny liczna grupa wolontariuszy ( 45 osób) z naszej szkoły uczestniczyła w 23. Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem: „Tak. Pomagam!” organizowanej przez Caritas Polska.
W piątek i sobotę, 08 i 09 grudnia nasi wolontariusze dyżurowali w sklepach: Biedronka, Lidl i Carrefour, zachęcając do przekazywania produktów spożywczych na rzecz potrzebujących.
Produkty żywnościowe pozyskane w czasie akcji posłużą do przygotowania w okresie świąt posiłków i paczek dla osób ubogich, bezdomnych i starszych.
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele paczka żywnościowa może zmienić w życiu rodziny wielodzietnej, osoby samotnie wychowującej dziecko, osoby w kryzysie bezdomności, bezrobotnej lub cierpiącej na niepełnosprawność. Potrzebujący mogą być tuż obok nas.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy wzięli udział w tej szlachetnej akcji za gotowość do niesienia pomocy i poświęcony czas.
kliknij na miniaturkę aby powiększyć