Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024

VI Festiwal Nauki w LO Strzelin

18 listopada 2021
kliknij na miniaturkę aby przejść do galerii zdjęć
18 listopada odbył się ostatni dzień VI Festiwalu Nauki w Strzelinie. Był to dzień z literaturą
i warsztatami poświęconymi naukom humanistycznym. Do grupy licealistów dołączyli w dniu dzisiejszym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przewornie.

Gościem specjalnym był Pan Tomasz Duszyński, dziennikarz, pisarz i dyrektor Publicznej Biblioteki Miejskiej w Strzelinie. Nasz gość niezwykle interesująco opowiadał o legendach ziemi strzelińskiej.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji P. Tomasza Duszyńskiego, a potem aktywnie uczestniczyli w warsztatach naukowych. Gościem specjalnym prowadzącym warsztaty
z języka niemieckiego była P. dr hab. Alina Dittmann profesor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. P. mgr Dariusz Stępień zaprosił uczniów na spotkanie z  dziennikarstwem,
na którym uczniowie poznawali tajniki dobrego reportażu podróżniczego.

P. mgr Beata Malska i P. mgr Jolanta Burtin  zorganizowały interdyscyplinarne warsztaty na temat historii w  poemacie A. Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”.  P. mgr M. Kaczmarek przygotowała dla uczniów spotkanie z mitami greckimi pt. „Zeszli z Olimpu. Bogowie greccy w Strzelinie”.

„Poprawność językowa jako przejaw współczesnego patriotyzmu” to temat zajęć z języka polskiego, na które zaprosił P. mgr Aleksander Ziółkowski.  P. mgr Daniel Drużkowski i ks. Janusz Betkowski przeprowadzili quiz z  religii  pt. "W służbie Kościoła i Ojczyzny - bł. kard. Stefan Wyszyński".

Tegoroczna VI edycja Festiwalu Nauki  przyniosła ze sobą wiele ciekawych spotkań, owocnych rozmów, przyniosła ze sobą  dużo nowej wiedzy na temat najnowszych zdobyczy naukowych z wielu dziedzin, a także informacji na temat możliwości, jakie niesie ze sobą nauka.

Organizacja Festiwalu Nauki to ogromne wyzwanie dla organizatora spotkań naukowych, wyzwanie dla prowadzących, ale to wyzwanie, którego warto się podjąć i któremu warto stawić czoła. Człowiek uczy się bowiem poprzez działanie, a warsztaty naukowe niosą ze sobą możliwość współdziałania.

Tegoroczne spotkania z wykładowcami uczelni wyższych, z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, z Politechniki Wrocławskiej, z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz
z P. Tomaszem Duszyńskim zapadną w pamięć uczestnikom Festiwalu i w przyszłości zaowocują rozwojem nauki i rozwojem osobistym naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na nasze zaproszenie i aktywny udział
w VI Strzelińskim Festiwalu Nauki.

Dzień nauk humanistycznych