Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024

„Strzeliński Geniusz Matematyczny 2022”

31 maja 2022 r. odbył się  II etap Powiatowego Konkursu „Strzeliński Geniusz Matematyczny”  dla uczniów szkół podstawowych.  Pierwszy etap konkursu odbył się 28 marca 2022 r. w szkołach macierzystych. Do II finałowego konkursu zakwalifikowało się 14 uczniów.

Konkurs otworzyła Pani Beata Kudła - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Strzelinie. Nasze Liceum jest organizatorem tego prestiżowego konkursu w powiecie strzelińskim. Uczestnicy, przez 60 minut, rozwiązywali test składający się  z dwunastu zadań zamkniętych oraz dwóch otwartych wymagających szerszej odpowiedzi. Piszący mogli maksymalnie otrzymać 19 pkt.

I miejsce zajęła Lena Malawska  - uczennica PSP nr 5 w Strzelinie. Lena otrzymuje zaszczytny tytuł „Strzeliński Geniusz Matematyczny 2022”. Uczniowie: Karina Rostowska - uczennica PSP nr 4 w Strzelinie, Oksana Zatwardnicka – uczennica PSP nr 5 w Strzelinie, Mateusz Jenczelewski - uczeń PSP
w Przewornie oraz  Karol Laszczyński - uczeń  PSP w Zielenicach zajęli drugie miejsce. III miejsce na podium należy do Marcela Kosmali - ucznia  PSP w Borowie.

Zwycięzcom konkursu i finalistom serdecznie gratulujemy wysokich wyników i imponującej wiedzy matematycznej.

Laureaci odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy finaliści, oprócz upominków
i dyplomów, mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach dotyczących usystematyzowania wiedzy na temat liczb. Zajęcia połączone z wykładem  pt. „Zbiór liczb rzeczywistych i jego podzbiory”  poprowadziła Krystyna Pieńkos – nauczycielka matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie w Strzelinie, które było organizatorem Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych w Powiecie Strzelińskim.
kliknij na miniaturkę aby powiększyć