Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Dnia 28.03.2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie odbył się etap powiatowy IV edycji konkursu z języka niemieckiego QUIZ - TESTE DEIN DEUTSCH.
Konkurs zorganizowany został przez nauczycielkę języka niemieckiego Magdalenę Kwiatkowską - Kłys, jego adresatem byli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych w powiecie strzelińskim.  Konkurs miał na celu  rozwijanie umiejętności posługiwania się j. niemieckim, motywowanie do pogłębiania wiedzy i korzystania z dodatkowych źródeł,  stworzenie możliwości zaprezentowania swojej wiedzy, promowanie j. niemieckiego oraz uczniów  w środowisku lokalnym, a także przygotowanie do egzaminów zewnętrznych. Konkurs został wpisany na listę konkursów i zawodów wiedzy organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, a osiągnięcia uczniów  mogą być wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.            
W etapie szkolnym, który odbył się w lutym, wzięło udział 45 uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się 12 osób - uczniowie Szkoły Podstawowej w Białym Kościele oraz Szkoły Podstawowej Nr 4 i 5 w Strzelinie.
Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy; I miejsce zdobył Kacper Kłocko (SP 5), II miejsce - Zofia Hermans (SP 4),  III miejsce - Oliwia Sobieraj (SP 4).
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Strzelińskiego.
Głównym sponsorem nagród był sklep „KLEKS” przy ul. Okulickiego 1C  w Strzelinie;  właścicielowi sklepu serdecznie dziękujemy.
Mamy nadzieję, że wysokie wyniki uczniów będą dla nich impulsem do dalszej pracy i rozwijania swoich umiejętności językowych.
kliknij na miniaturkę aby powiększyć