Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
W dniach 24 – 26 listopada 2022 roku uczniowie klasy 2b – Maja Pawlak, Jakub Pajewski, Michał Wróblewski, Maksymilian Krupa, Jakub Gradus i Wiktor Krauze – uczestniczyli w VII zjeździe Młodzieżowych Klubów Historycznych w Warszawie. Podstawowym zadaniem klubów było wyłonienie laureatki Młodzieżowej Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego. Zwyciężyła „Czystka” Katarzyny Surmiak – Domańskiej. W programie zjazdu była także wizyta  w Muzeum Polin, spotkanie z laureatką nagrody – znaną dziennikarką i świetną reportażystką Katarzyną Surmiak – Domańską, a także Grzegorzem Piątkiem laureatem Nagrody Historycznej m. st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego w 2021 roku za książkę „Najlepsze miasto świata”.   Zjazdy Klubów są świetną okazją do nawiązania ciekawych znajomości i wymianą poglądów z rówieśnikami z całej Polski. Kluby istnieją także w Bielsku-Białej, Gorzowie Wlkp., Krośnie, Łodzi, Radomiu, Suwałkach, Szczekocinach, Zawadzkich i Warszawie.

         Młodzieżowy Klub Historyczny działa w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelinie od 2016 i powstał dzięki inicjatywie Fundacji im. Zofii i Kazimierza Moczarskich. Kolejne roczniki uczniów mogą zapoznać się z najlepszymi książkami historycznymi – finalistkami konkursu – i sprawczo wpływać na wyróżnienie najlepszych z nich.  Opiekunem klubu jest pani Jolanta Burtin.
kliknij na miniaturkę aby przejść do galerii zdjęć