Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024

Ks. Prałat Jan Suchecki –
duszpasterz pracowników M.P.W. i K. we Wrocławiu

Urodził się 23 grudnia 1953 roku w Przewornie, woj. Dolnośląskie. Po zdobyciu matury w 1972 roku wstąpił do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Po miesiącu pobytu w Seminarium został wcielony do służby wojskowej w specjalnej jednostce dla kleryków  w Bartoszycach. Po zakończeniu służby wojskowej kontynuował studia w Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 maja 1979 roku a  po miesiącu został skierowany do pracy duszpasterskiej  jako wikariusz w parafii p.w. św. Jana Apostoła w Oleśnicy Śląskiej. Poza pracą duszpasterską i katechetyczną z polecenia Księdza Proboszcza nadzorował budowę trzech kaplic i zespołu sakralnego na nowym osiedlu w Oleśnicy. W 1990 roku został mianowany proboszczem nowej parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy. W latach 1992-2006 pełnił obowiązki kapelana wojskowego garnizonu w Oleśnicy. W 2009 roku został przeniesiony do parafii p.w. Maurycego we Wrocławiu i  mianowany przez Metropolitę Wrocławskiego Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiowskiego asystentem kościelnym Duszpasterstwa Pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
Powszechnie lubiany za otwartość, życzliwość, nowoczesne, nieortodoksyjne, a przy tym zgodne z papieskim nauczaniem, spojrzenie na życie parafii i Kościoła. Chwalony za gospodarność, niewyciąganie ręki po pieniądze od parafian... Ceniony jako kapelan garnizonu oleśnickiego. Doceniany przez samorząd, który przyznał mu Nagrodę Miasta Oleśnicy. Trudno znaleźć kogoś, kto powiedziałby o tym kapłanie złe słowo.
kliknij na wybrane zdjęcie aby zobaczyć pełną galerię
____