Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
 
VII Strzeliński Festiwal Nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie
w Strzelinie

W dn. 16 listopada br. odbyła się uroczysta inauguracja VII Strzelińskiego Festiwalu Nauki, zorganizowanego przez społeczność szkolną naszego Liceum we współpracy
z pracownikami naukowymi uczelni wyższych. Swoją obecnością zaszczycili nas: P. Anna Horodyska – Starosta Powiatu Strzelińskiego, P. Marek Mierzwiński – wicestarosta Powiatu Strzelińskiego, P. Małgorzata Stachowiak – inspektor oświaty. Dyrektor szkoły P. Beata Kudła szczególnie ciepło powitała uczniów szkół podstawowych Powiatu Strzelińskiego, którzy ze swoimi nauczycielami przybyli na zaproszenie do Liceum, by z nami inaugurować i celebrować strzelińskie święto nauki. Gośćmi specjalnymi pierwszego dnia Festiwalu byli pracownicy naukowi uczelni wyższych: P. dr inż. Piotr Chochura, który w swoim wykładzie inaugurującym VII Festiwal Nauki odpowiedział na intrygujące pytanie „Co jedzą rośliny?”. Swoją obecnością zaszczycił nas także P. dr Janusz Łach z Uniwersytetu Wrocławskiego, który opowiedział nam o atrakcjach turystycznych Azji Południowej. Ostatni wykład przeprowadziła P. dr inż. Cecylia Uklańska-Pusz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu; Pani dr przedstawiła nam niezwykły świat grzybów.
Po wykładzie inauguracyjnym goście ze szkół podstawowych udali się na warsztaty organizowane przez naszych nauczycieli i uczniów.
Pierwszy dzień Festiwalu Nauk obfitował w warsztaty, wykłady i wydarzenia naukowe, których nie zapomnimy, wzbogaciliśmy naszą wiedzę i doskonaliliśmy nasze umiejętności. Doskonałym doświadczeniem był dla nas kontakt z naukowcami z uczelni wyższych.
17 listopada zorganizowane będą w ramach Festiwalu Nauki warsztaty literackie
z pisarką P. B. Sandurską. W piątek 18 listopada br. odbędzie się drugi dzień Festiwalu Nauki, poświęcony naukom humanistycznym. Gościem specjalnym będzie P. Tomasz Duszyński, pisarz, redaktor, dyrektor Publicznej Biblioteki Miejskiej w Strzelinie.