Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Uczniowie klasy Ic oraz IIIc o profilu politechnicznym uczestniczyli 30 marca w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Politechnikę Wrocławską.

Pierwszym punktem programu była prezentacja Działu Rekrutacji PWr, uczniowie mogli zastanowić się jaki wybrać kierunek i czego spodziewać się po studiach. Na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym uczniowie wzięli udział w ciekawych demonstracjach laboratoryjnych pt. „Wykorzystanie kamery termowizyjnej do badań cieplnych” oraz „Pomiary w mechanice płynów”. W laboratorium Mechaniki płynów zostały zaprezentowane przykłady zastosowania przyrządów do pomiaru ciśnienia takie jak manometry cieczowe i piezometry oraz do pomiaru prędkości przepływu i strumienia objętości w przewodach zamkniętych. Na zakończenie odbył się wykład dot. źródeł zwiększania bezpieczeństwa energetycznego gospodarstw domowych pt. „Dlaczego warto wyposażyć dom w pompę ciepła?”. Bardzo dziękujemy prowadzącym zajęcia oraz studentom za ciepłe przyjęcie!!!
kliknij na miniaturkę aby powiększyć