Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Konkurs o tytuł „Bystrzaka Językowego 2024 roku” rozstrzygnięty!
22 marca odbył się w naszej szkole po raz kolejny powiatowy konkurs z języków obcych dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Strzelińskiego. Pani Anna Horodyska – Starosta Powiatu Strzelińskiego objęła konkurs patronatem honorowym. Po etapie szkolnym uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu pisemnego,  zmagali się w zeszłym tygodniu z zadaniami testowymi na powiatowym etapie pisemnym. Dziś, tj. 22 marca 17 najlepszych uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych walczyło w części ustnej konkursu o tytuł Bystrzaka Językowego w r. 2024. Gości przywitała dyrektor szkoły P. Beata Kudła wraz z członkami komisji P. Emilią Kwiatkowską i P. Bartoszem Kudłą.
Uczestników etapu ustnego zaszczycili swoją obecnością P. Anna Horodyska – Starosta Powiatu Strzelińskiego oraz P. Marek Mierzwiński - Wicestarosta Powiatu Strzelińskiego, którzy pogratulowali uczniom szkół podstawowych bardzo dobrej znajomości znajomości języka angielskiego.
I miejsce i tytuł Bystrzaka Językowego zdobyła Wiktoria Warcholińska z PSP nr 5 w Strzelinie. II miejsce zajęła Aleksandra Selwesiuk z PSP nr 3 w Strzelinie. III miejsce zajęła Nela Matias z SP w Zielenicach.
W gronie finalistów konkursu znaleźli się najlepsi z najlepszych. Zwycięzcom konkursu i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy znajomości języka angielskiego i życzymy sukcesów na egzaminach ósmoklasisty.
kliknij na miniaturkę aby powiększyć