Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
Powiatowy konkurs z języków obcych „Bystrzak Językowy”
17 marca odbył się w naszej szkole po raz kolejny powiatowy konkurs z języków obcych dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Strzelińskiego i powiatów ościennych. P. Anna Horodyska – Starosta Powiatu Strzelińskiego objęła konkurs patronatem honorowym. W tym roku oprócz uczniów z naszego powiatu w naszym konkursie wzięli udział także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gałązczycach oraz z Żórawiny. Po etapie szkolnym zakwalifikowani uczniowie zmagali się w zeszłym tygodniu z zadaniami testowymi na powiatowym etapie pisemnym. Dziś 14 najlepszych ósmoklasistów w części ustnej konkursu walczyła o tytuł Bystrzaka Językowego w r. 2023. Gości przywitała dyrektor szkoły
P. Beata Kudła wraz z członkami komisji P. Emilią Kwiatkowską i P. Bartoszem Kudłą. Uczestników etapu ustnego zaszczyciła swoją obecnością P. Anna Horodyska – Starosta Powiatu Strzelińskiego, która pogratulowała uczniom szkół podstawowych znajomości języków obcych.
W kategorii języka niemieckiego I miejsce i tytuł Bystrzaka Językowego zdobył Kacper Kłocko z PSP nr 5  w Strzelinie, a II miejsce Zofia Hermans z PSP nr 4 w Strzelinie.
Zdecydowanie więcej było znawców języka angielskiego. I miejsce i tytuł Bystrzaka Językowego zdobyła Michalina Kudła z PSP nr 4 w Strzelinie. II miejsce zajęła Sara Agboluaje z SP w Wiązowie. III miejsce ex aequo zajęły: Kristina Korotich z ZSP w Borowie i Liliana Karaś z SP w Prusach.
Michalina Kudła i Kacper Kłocko uczestniczyli w konkursie po raz drugi i obydwoje obronili w tym roku tytuł Bystrzaka Językowego!
W gronie finalistów konkursu znaleźli się najlepsi z najlepszych. Zwycięzcom konkursu
i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy znajomości języków obcych i życzymy sukcesów na egzaminach ósmoklasisty.


 
kliknij na miniaturkę aby powiększyć