Zespół Szkół Ogólnokształcących
w Strzelinie
Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie
Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie
© Bartosz Kudła  2012-2024
W dniach 28.02-01.03.2022r. Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół  Ogólnokształcących przy ul. Jana Pawła II w Strzelinie zorganizował akcję zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy.
Reakcja młodzieży była natychmiastowa. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w pomoc potrzebującym. Zebrane zostały środki czystości, odzież, lekarstwa, środki opatrunkowe, artykuły dla dzieci, artykuły spożywcze, karma dla zwierząt, pościel oraz koce.
Koordynatorami akcji była Pani Agata Ziółkowska - pedagog szkolny oraz Pani Magdalena Kwiatkowska – Kłys – nauczycielka języka niemieckiego w liceum.
Zebrane rzeczy zostały spakowane i przewiezione do punktu Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy ul. Kapitulnej w Przemyślu dnia 02.03.2022 r.
Do akcji szkolnej włączyli się uczniowie, rodzice, nauczyciele jak również mieszkańcy Strzelina, Strzeliński Ośrodek Kultury, pracownicy firmy Silesia, pracownicy Urzędu Skarbowego, członkowie Klubu Gazety Polskiej oraz apteka „Pod paprocią”. Szczególne zaangażowanie w akcję okazali Państwo Nowakowie – właściciele gospodarstwa rolnego w Karszowie oraz Pani Joanna Zawłocka.
W imieniu Obdarowanych serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i solidarność w trudnych chwilach.
Dyrektor ZSO w Strzelinie składa serdeczne podziękowania Panu Piotrowi Kłysowi za przewiezienie zebranych rzeczy do Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Przemyślu.kliknij na miniaturkę aby powiększyć